Apie blogo autorę, intelektualinius botus ir sąmokslo teorijas

Sprendimas, ar rašyti šį įrašą, nebuvo lengvas. Iš vienos pusės nematau reikalo niekam teisintis (kol Lietuvoje oficialiai neuždrausta žodžio laisvė), iš kitos pusės matau purvinų žmogelių pastangas tepti mane tuo, kuo patys kvepia. Ir vien dėl protingų žmonių, kuriems galbūt kyla visokių klausimų, parašysiu kartą ir visiems laikams, kas aš esu, kuo nesu ir kuo niekados nebūsiu.

Intelektualiniai botai nesupras, bet tai skirta ne jiems.

Pirmasis ir populiariausias kaltinimas yra toks, kad esu kažkaip susijusiu su Artūru Raču. Intelektualiniams botams toks diskursas įprastas, nes jie patys mąstyti nesugeba ir tik kartoja, ką jiems pasako jų dievukai. Užtat jie mano, kad visi, kurių pažiūros nors kiek, bent vienu klausimu sutampa su Artūro Račo, yra Račo pasekėjai (lygiai kaip jie yra kieno nors pasekėjai). Mano manymu, Artūras Račas yra talentingas žmogus, taigi, gal turėčiau tokius teiginius priimti kaip komplimentą? Visgi, mano ir Artūro Račo nuomonių sutapimas tam tikrais klausimais yra grynai atsitiktinis, nes aš ne intelektualinė botė ir vadovaujuosi savo, o ne A. Račo galva.

Kitas populiarus kaltinimas, kad esu kairioji. Dėl šito galiu pasiteisinti tik iš dalies – nemanau, kad kuri nors politinė srovė yra ideali. Liberalizme mane žavi žmogaus laisvės samprata, konservatizme – pastangos laikytis tradicijų, o socializme – rūpestis silpniausiais. Kol kas nesu nusprendusi, kaip visos šios skirtingos ideologijos turėtų derėti politinėje realybėje, tačiau tikrai žinau, kad nei viena iš jų negali būti 100 proc. atmetama. Labiausiai dėl to šaipausi iš vadinamų dešiniųjų, kurie nepagrįstai socializmą sieja tik su sovietmečiu ir bando visaip diskredituoti socialiai jautriausią politinę ideologiją.

Trečias populiarus kaltinimas, kad esu vatnikė, Putino sugulovė, antivalstybininkė ir trokštu prisijungti prie SSRS (ar kažkaip panašiai – kaltintojai dažnai tokie neracionalūs, kad sunku suprasti, ką tiksliai jie teigia). Iš tikrųjų jokių simpatijų SSRS nejaučiu, o Putinas man yra politiškai atgrasiausia dabarties asmenybė (iš praeities jį perspjauna Hitleris su Mengele). Visgi, nepaisant to, ką pati galvoju, aš galiu gerbti galvojančius kitaip, negu aš. Ir dar aš manau, kad nuolatinė baimė ir kitaminčių persekiojimas valstybiningumui kelią kur kas didesnę grėsmę, nei sovietiniai ledai, gimimo liudijimai ir panašūs niekai. Šiuo klausimu labai puikiai pasisakęs Marius Sukesian, tad per daug nedubliuosiu, bet reziumuojant – realios karinės krizės atveju visi tie, kurie dabar ujami ir persekiojami, nedvejodami pereis į priešo pusę. Ir tada bus labai blogai.

Tai visgi, kodėl aš rašau tai, ką rašau? Atsakymas – labai paprastas. Rašau nuo 4 klasės. Kodėl pradėjau, nepamenu, bet sustoti taip ir nepavyko (jau kelis dešimtmečius). Rašau tai, kuo tikiu, kas man atrodo reikšminga.

Visiems mokantiems, kad „tu taip nerašyk, nes…” galiu patarti tiesiog pakeisti mano nuomonę. Jei Jums tai pavyks, tai taip ir rašysiu. Kita vertus tikėtis, kad imsiu rašyti kitaip vien dėl Jūsų prašymo yra naivoka, nes dėl meilės demokratijai ir sąžinės laisvei esu paaukojusi santykius su tais, kurie man reiškė gerokai daugiau, nei nepažįstamieji internete.

Kita vertus, mano tikslas nėra skelbti absoliučią tiesą (nesu nei Jėzus, nei Užkalnis). Mano tikslas yra diskutuoti, ieškoti sprendimų. Parodyti tą požiūrio tašką, kuris kartais lieka nepastebėtas.

Būtų kiek ironiška, jei pasisakydama už nuomonių pliuralizmą, siekčiau nuomonės monopolio, taigi, pagarbiai žiūriu į savo skaitytojų teisę su manimi nesutikti. Jūs niekados nebūsite blokuojami dėl to, kad galvojate kitaip, negu aš.

Tiesa, Jūs tikriausiai būsite blokuojami, jei savo nuomonę reikšite priešiškos valstybės nenormine leksika (rusiškais keiksmažodžiais), argumentais ad personam arba teikdami pasiūlymus, kurie padoriose kompanijose nepriimtini (pvz. turėti artimesnių kontaktų su Jūsų lytiniais organais). Visais kitais atvejais bus smagu ir įdomu su Jumis diskutuoti. Ir tikiuosi, kad ta diskusija praturtins abi puses.

Tai tiek va.

Kažkada Ričardas Savukynas siūlė populiarinti blogo populiarumą, įdedant savo nuogos nuotrauką. Na tai va, beveik paklausiau.
Kažkada Ričardas Savukynas siūlė didinti blogo populiarumą, įdedant savo nuogos nuotrauką. Na tai va, beveik paklausiau.

 

13 atsakymų į “Apie blogo autorę, intelektualinius botus ir sąmokslo teorijas”

 1. Stiprybes Jums.Aciu ,kad esate ir rasote .Tokie zmones kaip Jus nors mazu laseliu gelbsti Lietuvos zmones nuo visisko ju pavertimo I aviu banda….budinkite bent likusius ,priverskite mastyti .parodykite ,kad jie SAMONINGAI yra verciami buti kvailiu vietoje t.y. is padoriu zmoniu morales yra tyciojamasi visoje sistemineje valdzios veikloje

   1. ….as suprantu ,kad Jums kartais ne ti sunku ,bet ir LABAI snku .Manau ,kad tai supranta kokie 98 %musu zmoniu ,bet jie neskaito Jusu straipsniu ,jiems kisamas kas diena per TV ir radija ,Delfi visoks melas ……as tik nesuprantu kaip tie diktoriai ,laidu vedejai gali sysodamiesi ,nustate rimytas mimikas taip kalbeti……TIK PINIGAI juos paverte savo sallies naikintojais…ka jie savo vaikams ir anukams pasakys ,kai paklaus …..o is kokiu pinigu jus tuos sunkius laikus Lietuvai jus pragyvenote……argi pasakys ,kad buvo Vasingtono ar Briuselio koloborantu….abejoju

    1. Jie kolobaruoja su savo kišene. Kur padėta ir jų sąžinė. Nemanau, kad problema Vašingtonas, o Briuselis problema tik tiek,kad kartais stipriai nugrybauja įvairiais klausimais. Bet visgi pati tikriausia problema yra gobšumas ir nemeilė savo tautai. Tam, kad valstybė klestėtų, reikia dirbti dėl to. O jie dirba tik dėl to, kad išsaugoti savo sočią poziciją.

     1. visiskai sutinku ,-tik gopsumas ie MILZINISKA nemeile savo krastui……….matyt kabutinis Lietuvos elitas gerai isidemejo Darvino evoliucijos teorija……jie bijo ,kad kitaip neisgyvens…….bet as manau ,kad tai ne darvinizmas o paprasciausias banditismas (su sypsena veide ir trispavve velava rankoje )

     2. Jie tiesiog užstrigo ties pirmosiomis Darvino piramidės pakopomis – ėdesiu ir miegu. Aukštesni poreikiai jiems nepažįstami.

 2. O cia tai auksine minti parasite …..uz tai Jus dar labiau gerbiu ir gerbsiu.Sekmes Juns

 3. Diskutuotinas teiginys: „realios karinės krizės atveju visi tie, kurie dabar ujami ir persekiojami, nedvejodami pereis į priešo pusę.” – istorine patirtis rodo, butent ujantieji ir persekiojantieji labai greit ir efektyviai isvercia kaili. Kas ir nenuostabu, zmonems be principu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *