Apie blogus: kodėl verta skaityti nepopuliariuosius

Vienas žinomiausių Lietuvos blogerių Mykolas Kleck sako, kad blogerių savireklamos savaitė – kvaila, nes tam, kad blogas būtų lankomas, jis turi būti kokybiškas, o ne išreklamuotas.

Su šia idėja iš dalies sutikti galima. Kita vertus, reklama kokybės neatima, priešingai, padidėjus blogų skaitomumui, daugės blogerių, o jau rašantieji bus suinteresuoti stengtis labiau.

Nors nežinau, ar tokie asmenys kaip Beata Nicholson arba Andrius Užkalnis gali būti laikomi tikrais blogeriais (nes jų atveju blogai yra populiarumo pasekmė, o ne priežastis), tačiau jie yra įrodymas, kad asmens žinomumas didina jo blogo skaitomumą.

Deja, kaip jau žinome, ne visi blogeriai veda TV laidas arba rašo Delfyje, dėl ko jų auditorija – gana ribota. Kita vertus, blogų turinys dėl to ne mažiau vertas dėmesio.

Taigi, papasakosiu Jums apie blogerius, kurie nėra TV žvaigždės, tačiau rašo taip, kad skaitant norisi pirštus apsilaižyti.

Beje, sąmoningai neminėsiu pernai rekomenduotų blogerių , nes tai būtų kažkas tokio kaip siūlyti varakykščius cepelinus. Iš kitos pusės – vakarykščiai cepelinai, pakepinti ant keptuvės, kartais geresni už šviežiai išvirtus. Taigi… Še Jums naują porciją. O jei norite su traškia plutele, tai galite pasivaišinti ir vakaryščia.

Ten Kur Namai – išskirtinai kokybiškas blogas maloniam laisvalaikiui – apie interjerą, keliones, gyvenimo būdus. Ramiems vakarams su kava ir šokoladu arba įkvėpimo reikalaujančioms popietėms, kai norisi kažko spicy.

Buvauten.lt  – keliaujantiems. Arba svajojantiems keliauti. Blogas apie keliones. Kokybiškos nuotraukos, smagūs aprašymai. Viskas, ko reikia renkantis naujo iššūkio kryptį.

Birutės dienoraštis  – apie šį blogą, deja, negaliu atsiliepti tik teigiamai, nes toli gražu ne visi įrašai man kelia džiugias emocijas. Iš kitos pusės – turinys įdomus ir kokybiškas. Galbūt ne kiekvieno skoniui, bet neabejotinai užkariausiantis atskiras širdis. Jei trumpai, tai apie keturių vaikų motinos išgyvenimus, dorojantis su emigracijos ir kitais egzistenciniais sunkumais.

100 dienų avantiūra Azijoje  – žinau posakį, kad nėra nieko nuobodžiau, nei skaityti svetimų kelionių įspūdžius, tačiau man šis posakis visiškai netinka. Dievinu įdomius pasakojimus apie keliones.

Blaivus – šiek tiek radikalaus psichiatro kovos su alkoholio pramone.

Gyvenimiškos spalvos  – neįgalios moters pastangos užkariauti pasaulį. Tiek, kiek tai įmanoma, kai esi akla ir gali sulūžti bet kurią minutę. Kartais įrašai priverčia susigūžti, kartais nusišypsoti, bet galų gale suprasti – jokia diganozė nėra mirties nuosprendis. Jei pats sau jo nepasirašai.

Dano receptai  – geriausi receptai, kokius esu radusi internete. Labai pažengusiems.

O šiaip tai yra daugybė gerų blogų, kurių visų pavadinimus net ir atsiminti sunkoka. Jei norite tikrai nepriklausomo ir nenupirkto turinio, visados galite savarankiškai panaršyi Poko.lt  stebimų blogų sąrašuose ir rasti sau ką nors naujo ir įdomaus.

Gero skaitymo!

writing-great-blog-post

8 atsakymai į “Apie blogus: kodėl verta skaityti nepopuliariuosius”

  1. Ligita – ačiū didžiulis! Už gražius ir gerus žodžius! Ieškosiu dar daugiau temų ir prie šokolado ir, kad būtų spicy ;))

  2. „blogerių savireklamos savaitė – kvaila, nes tam, kad blogas būtų lankomas, jis turi būti kokybiškas, o ne išreklamuotas.”

    Bet gi kaip atsiras skaitytojai, jei ne per reklamą ir rekomendacijas?

    Ačiū, Lidžita! Net didžiosios dalies šių nežinojau! 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *