Apie propagandas ir persekiojimus arba kaip patriotę paversti vatnike

Labiau nei Tėvynę aš myliu tik Laisvę. Ir Tėvynė, kurioje nėra Laisvės, man yra verta tiek pat kiek rusiški gulagai.

Matydama karčią tendenciją, kad žodžio laisvės Lietuvoje mažėja net ne dienomis, o valandomis, parašiau savo bene labiausiai kritikuojamą straipsnį, kurio buvau raginama atsisakyti, ištrinti, sulaukiau persekiojimo ir grasinimų. Ir, aišku, buvau įvardinta Kremliaus agente, neatsižvegiant net į tai, kai kiek kartų pati kritikavau Rusiją .

Įdomiausia, kad Kremliaus agente mane apšaukė tariamai su Rusijos propaganga kovojantis Lietuvos gynybos blogeris Aleksandras Matonis. Kai pasiūliau jam 1000 Eur už tai, kad pateiktų įrodymų apie bent mažiausias sąsajas su Kremliumi, jis atvirai pripažino, kad tokių įrodymų neturi, pagrasino, kad panaikinčiau savo įrašą, ir… užblokavo mane, atvirai pripažindamas, kad Lietuvoje nėra vietos demokratijai.

banas

Pasirodo, kad Lietuvoje su rusiška propaganda sėkmingai kovojama kitokiomis propagandomis, oponentų iškeikimu ir užblokavimu. Ir tai daro asmuo, kuris kažkada net ėjo diplomatines pareigas. Kuris dar ir šiandien yra Notarų rūmų atstovas spaudai.

Tai ar taip jau toli mes nuo tų rusiškų gulagų?

Įdomiausia, kad šio pono sekėjai ir palaikytojai, gavę dozę informacijos apie tariamą Kremliaus agentę, ėmėsi detektyvų vaidmens, siekė išsiaiškinti, kas aš, kaip atrodau ir galų gale aišku pasiekė tokios pat išvados kaip ir jų dievukas – kad mano nuotraukos iš rusiškų portalų (nors net nemoku rusų kalbos) ir matyt esu Rusijos trolė. Beje, diskusijos dalyviai – traumalogos ir anesteziologas, dirbantys Panevėžio ligoninėje. Tikiuosi, kad neteks į ją pakliūti, nes neaišku, kaip baigtųsi.

Kolegos gelbėja Lietuvą. Beje, vienas iš kolegų - aktyvus liberalų sąjūdžio narys.
Kolegos gelbėja Lietuvą. Beje, vienas iš kolegų – aktyvus Liberalų sąjūdžio narys, kažkada net kandidatavęs į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

Taigi, aš galiu pripažinti, kad suklydau, neperskaitydama rusiškos etiketės, tačiau aš tikrai nesuklydau dėl to, kad Lietuvoje persekiojama žodžio laisvė. O tai man ne mažiau svarbu.

Iš tikrųjų kažkaip keista, kai žmonės, kurie mane persekioja ir keikia vien dėl to, kad aš nepritariu patyčioms, tuo pačiu dar aiškina, kad Lietuvoje jokio persekiojimo nėra ir esą visi čia gali sakyti, ką nori.

Tegul Dievas ar Tėvynė Jums atleidžia. Nežinau, kuo labiau tikite.

Aš tikiu žmogaus teise į laisvę, orumą, verslą. Žmogaus teise gyventi šalyje, kurioje gimė, ir laisvai kalbėti apie toje šalyje vykstančius reiškinius – gerus ar blogus. Ir tie, kurie bando tai griauti, tariamai saugodamiesi nuo Kremliaus propagandos, mano akimis verti panašiai kaip KGB. Duok jiems degtukų, vėzdą ir jie parodys, ką moka.

Jei kas leistų, tie žmonės išluptų man akis ir nupjautų liežuvį. Tokie tat „kovotojai už laisvę”. Panašių kovotojų jau turėjome prie žinomiausios Lietuvos tvoros, kur – o sutapime – veiklos metodai buvo lygiai tie patys: oponentų šmeižtas (pedofilai/vatnikai), persekiojimas (kas yra, kur gyvena, kaip atrodo) ir galiausiai susidorojimas.

Nors turiu vilties, kad šie interneto raiteliai neturi pakankamai tvirto vyriško lytinio organo padaryti kažką realybėje, tačiau aš tikrai nenustebčiau, jei patyčios ir kenkimas persikels iš virtualios erdvės į realybę. Nes tikėjimas savo propaganda yra toks didelis, kad esi pasiruošęs užmušti bet ką, kas bando tau atverti akis, kad ne priešų žaidimais Tėvynę mylėti reikia.

Beje, gal tai ir tik sutapimas, bet daugelis kraštutinių „kovotojų” dirba valstybiniame sektoriuje, kas leidžia abejoti, kiek jie myli valstybę, o kiek konkrečią partiją (ypač rinkimų išvakarėse). Bet tai aš paliksiu jų paties sąžinei (jei dar jos likę).

O pati pasakysiu tik tiek – Putinas man yra pats atgrasiausias (gyvas) žmogus žemėje, tačiau Jūs, ponai, niekuo už jį ne geresni, nes naudojate lygiai tuos pačius metodus ir lygiai taip pat skendite mele. Aišku, Jūs neturite galimybės žudyti ar įkalinti, bet gavę ją – mielai pasinaudotumėte. Jūs – tamsūs, nykūs, apgailėtini žmogeliai, kurie mano, kad masinis teroras atneša laisvę.

Aš padarysiu viską, kas mano jėgose, kad Jūs niekada nelaimėtumėte. Kad ir kiek man tai kainuos.

Aleksandro Matonio chebra kovoja už Tėvynę.
Aleksandro Matonio chebra kovoja už Tėvynę.

 

 

 

41 atsakymas į “Apie propagandas ir persekiojimus arba kaip patriotę paversti vatnike”

 1. Viskam norisi pritart, išskyrus burbuliukui paveiksliuke „rusai bombarduoja Ukraina”. ar tikrai jam čia vieta?

  1. Nežinau, bet taiklesnės iliustracijos neradau. Beje, paveiksliuką man kadais atsiuntė vienas draugas. Abejojau, ar dėti, bet… Nesusilaikiau. Taip blogai viskas atrodo.

 2. Visą blogo įrašą paskyrėte tam, kad išaiškintumėte, kaip gerbiate žodžio laisvę, kokie yra blogi, kurie nepritaria jūsų nuomonei ir įrašo pabaigoje įdedate karikatūrą iš puslapio, kuris yra šlykščiausios ir bjauriausios Kremliaus propogandos ruporas Lietuvoje. Jums sau į kojas šaudyti patinka?

  1. Juokingiausia, kad aš ne pati tą karikatūrą radau, bet įdėjau ją tyčia dėl to, kad tokie, kaip Jūs, kurie neturi argumentų, imtų argumentuoti, kad šaltinis blogas. Provincialumas visam gražume. Spaudos laisvę irgi uždraust norėtumėte? Nes jei būtumėte bent kiek protingesnis, tai gi būtų aišku, kad žodžio laisvė apima ir tai.

 3. Parasau straipsni, kaip mane cia visi nekaltai puola, ir tada kaip netycia idedu paveiksliuka su kremliaus propaganda.

  1. Tyčia. Nes yra žmonių, kurie tegali pakomentuoti paveiksliuką. Daugiau gabumai netempia.

 4. Lidžita, esate panaši į mane. Aš irgi nekenčiu atviros, ciniškos neteisybės, kuomet be jokio pagrindo žmogui kabinamos etiketės. Jis šmeižiamas. Juk viešas kito žmogaus pavadinimas Kremliaus troliu, vatniku, t.y. mokamu Kremliaus propagandistu, neturint tam jokių įrodymų, yra atviras bei ciniškas žmogaus šmeižtas garbės ir orumo įžeidimas. Esmė tame, kad viešas pasakymas, jog kitas yra Kremliaus propagandistas yra labai rimtas kaltinimas (kaip, kad vagis, kyšininkas, žmogžudys, etc.). Teisme tam „LIetuvos gynėjui” būtų sunku išsisukti. Kita vertus, tokie Lietuvos gynėjai patys yra apmokami propagandistai. Ir nors teisingoje pusėje stovi, gerus dalykus gina, tačiau neretai primityviai, įtikėję, kad kiti žmonės yra džiaugsmingi, geri ir naivūs sutvėrimai neskiriantys Rusijos propagandos nuo realybės, bei manantys, kad tik jie vieni viską supranta, gali paaiškinti ir atriboti. Kartais, kaip atveju su ledais, o ypač Lidžita, patys padėdami tai pačiai Kremliaus propagandai, kuomet žmonės pamato, kad tokie įvairaus plauko „gynėjai” patys veikia Kremliaus propagandos metodais.

  1. Taip, tie žmonės etikos požiūriu patys konkuruoja su Putinu. O kad galima būtų pradėti teisinius procesus, aš žinau, bet manau, kad tokiam propagandistui viešumas bus didesnė bausmė, nei teismai.

 5. Džiaugiuosi, kad dešiniojo trolibano vaikai pradeda atmerkti akis ir mąstyti. 🙂 Karikatūra puiki ir tiesiai į dešimtuką.

  1. Kad nežinau, ar jie pradeda. Sakyčiau, kad jie labai priešinasi realybės suvokimui.

  2. Taip vadinami Lietuvos dešiniojo trolibano veikėjai ir kokie Kremliaus apmokami propagandistai yra vienis. Jie yra vienas ir tas pats. Vienodi. Nepaisant skirtingų barikados pusių. Tariamos kovos tarp jų. Todėl, kad blogis ir yra tik blogis, nors jis ir turi daug veidų. Tokie marginalai yra neapykantos gaujos, neapykantos gaujų nariai. Tu jį pažinsi iš…ech, gaila nėra laiko rašyti. Gal kitą kartą.

  3. Prisipažinkit lijana (turbūt esmi) matėte tik karikatūra ir nieko daugiau neskaitėte. Jūs būtent esate tikra vatnikė, ne įsivaizduojama. Žinote jūs nuo matonių nieko nesiskiriate, dzin pačiai esmė. Svarbu, kad sutaptų turinys daugmaž su jūsų įsivaizdavimu.

 6. Never argue with an idiot. He will drag you down to his level and then beat you with experience.

  Daug pykčio čia. Iš abiejų pusių. Pakliuvote į trolibano akiratį. Viešinkite bet kokias atakas prieš jus. Noriu žinoti apie tuos žmones ir ką jie daro. Sėkmės.

  1. Aš jų nebijau. Manau, kad jie manęs labiau bijo. Dėl viešinimo, tai spręsiu pagal situaciją. Visgi neketinu tylėti, jei bus bandoma mane kaip nors diskredituoti. Ačiū už palaikymą.

  2. Viskas labai paprasta pakliuvote į spąstus. Rašote komisijoms, kurios net neturi galios į facebook lįsti (spaudos etika????? facebook?????). Nežinau nueisite Račo keliu. Kas yra labai blogai. Jūs ir toliau būsite taikinyje. Jūsų publika degraduos į tikrus, o ne įsivaizduojamus vatnikus ir jūs rašysite jiems (pvz lijana jau išlindo dzin mintis, bet foto patinka).

   Ir kam? Nes bijote patyčių… Jūs esate teisi dėl Matonio svaigalų. Tai ir vertinkite kaip svaigalus, o ne juos įteisinkite, kaip „patyčias kurios įžeidė”.

   1. Teigimas, kad esi Kremliaus agentas, nėra patyčia. Tai yra kaltinimas. Melagingas. Pradėkim skirti patyčias nuo šmeižto, o tas skirtumas BK labai gerai apbrėžtas, kam neaišku.

 7. Tokio plauko konservatoriai kaip Matonis & Co turetu sulaukt panasaus partijos poziurio kaip ir tas DP bicas, kuris ziuredamas i prezidente ir Savcenko tik dvi lesbietes temate. Nesutinku su Lidzhitos tolerancija tiems durniams su ledais – cia sudinas kaimo lygio marketingas, o ne konspiruota ir organizuota gresme valstybingumui. Taciau trolibanas siuo atveju kaip vaikai nagais drasko gyjancia zaizda, nes tada ju pseudo-kilni misija taptu niekam neidomi – apgailetina, kai suauge zmones svaistosi tokiom emociskai svariom etiketem kaip „vatnikas” vien del to, kad kazkas vaikystes ledu skoni isdriso prisimint. Ta laikotarpi reikia pamirst ir eit tolyn, o ne paranojose kapanotis ir sureiksminti is principo silpnos, agonijoje dvesiancios valstybeles kalenima dantim. Norisi keiktis net – liberalai ir ju fanbojai radikaliojo libertarizmo srutose skesta, konservatoriai uzsicikline TSRS maitoj knaisiojasi, o senieji komunistiniai nomenklaturscikai ir jaunieji moderniojo Kremliaus isperos tuo tarpu rinkimus sekmingai laimineja net nepersistengdami. Kada atsiras, fak, normali desine?

  1. Visiškai pritariu. Toks šaršalas dėl ledų. Lyg valstybėje nebūtų rimtesnių bėdų.

 8. Esminis kaltinimas A.Matonio kaltinimas Lidžitai : „…Vienas pagrindinių (Lidžitos)”argumentų” – ir prie sovietų buvo gerų dalykų. Buvo laimingų šeimų, kultūros, etc.”. Tai va, tokios Lidžitos mintys, toks tekstas neatitinka ideologinėms trolibano dogmoms bei nuostatoms.. Todėl prevenciniais tikslais, pradžioje buvo blokuota su perspektyva paskesnių represinių bausmių už panašias mintis.

  1. Nes sovietmečiu nieko gero nebuvo. Ir televizija vien propagandas rodė, o televizijoje dirbo šio pono tėvas. Tėvas mokė, kaip atskirti lietuvišką propagandą, o sūnus – rusišką. Netoli obuolys nuo obels. Taip sakant.

 9. Apgailetina, bandete atsikratyti „vatnikes” etiketes, bet siuo tekstu tik irodete, kad butent tokia ir esate. Zinokite yra ir tokiu zmoniu kurie laiko save patriotais, bet savanoriskai prasiplauna smegenis ir kur tik papuola rekia „putinas nepuola, nato puola” tai jus ir irodete patalpindama ta paskutini paveiksleli, tiesiog geda, didele geda.

  1. Aš niekur neteigiau, kad Rusija Ukrainos nepuola. O tik tai, kad lipimas sienomis ar pezėjimas FB, nekeičia nieko. Ir nereikia dėtis tautos didvyriu, nes parašai postą kitą.

 10. Dėmesio, mieli tautiečiai (ar nebūtinai, aš Vilnietė, man visi tautiečiai) jūs esate baisiame susiskaldymo pavojuje. STOP ! Neklijuokit etikečių (na, aš nekalbu apie Bartačiūnates ir actą), nepulkit artimo, nusiraminkit. Nėra juodų VS baltų dalykų, nesidraskykit lygioj vietoj. TAI YRA DIDŽIAUSIAS PAVOJUS.

  1. El. Vovere, negi jūs siūlote nustoti demaskuoti vatnikus ir kitas padugnes ir jas visaip kaip žlugdyti? Ajajai, čia jau kvepia Rusija. Tikriausiai ir jūs esate vatnikė, kad tokias prieš kovotojus už laisvę nukreiptus lozungus skelbiate… Jau ir su jumis reikia kovoti… Ach, koks sunkus kovotojo už laisvę likimas. Atrodo kovoji kovoji prieš vatnikus, o jų vis daugyn ir daugyn… Greitai jau visai aplink vien priešai beliks… Sunku, bet ta mano kova (nemaišyti su Mein kampf) šventa…

   Sarcasm intended.

 11. Gerbiamoji Lidžita, nustokite beprasmiškai diskutuoti apie tai kokia jūs buvote teisi gindama tuos ledus, nes esate visiškai neteisi, ir pripažinkite savo klaidą patalpindama naują įrašą su atsiprašymu. Toks draugiškas ir teisingas patarimas iš mano pusės. Kiek gi galima save statyti į kvailio vietą.

  1. Mano skirtumas nuo Jūsų, matyt, ir yra toks, kad aš renkuosi tą poziciją, kuria tikiu. Nepriklausomai nuo to, kam ji atrodo kvaila. Jei manysiu, kad suklydau, tai pasisakysiu ir be Jūsų paraginimo, bet kol kas taip nemanau.

 12. Dauguma žmonių-idiotai. Ką sėkmingai matome, kai už išreikštą kitokią nuomonę puolama klijuoti įvairias etiketes.

  1. dauguma žmonių ne idiotai, o konformistai, kurie visada nori būt „normalūs”, t. y. neišsiskirt iš daugumos.

 13. Pirmiausiai nieko blogo nematėt tarp restoranų tik baltaodžiams ir tik juodaodžiams. Dabar jums viskas gerai su sovietiniais ledais. Baisu net pagalvoti, ko galėtumėt primąstyti apie šios nakties įvykius Nicoje, pavyzdžiui.
  Blogiausia yra ne tai, jei tiesiog nepripažintumėt klydusi. Blogiausia yra nesuvokti mąstymo klaidų. Būtų galima padiskutuot apie, pavyzdžiui, užtrumpinimus smegenų srityje, bet, jei jau Rokiškis nepadėjo, tai vargu, ar kas bepadės. Didžiausia bėda tame, kad man jūsų mintys atrodo ne tik neteisingos, tačiau ir labai pavojingos.

  1. Ir dar baisu, kad nėra kam paskųsti? Bandykit į VSD. O šiaip ką aš manau apie Nicą jau rašiau FB, tai pacituosiu: „Nežinau, kaip atrodė ta promenada, ar ten ribojamas eismas ir pan., taigi, sunku vertinti, kiek kalta Prancūzijos Vyriausybė. Aš suprantu tiek, kad žmonės, net ir padarę vienus ar kitus nusikaltimus (vagystės ir pan.) negali būti įkalinami amžinai. Suprantu ir tai, kad niekas netraktuoja sunkvežimio kaip potencialiai mirtino ginklo ir dėl to vargu, ar teroristas galėjo atkreipti į save dėmesį iki atakos. Suprantu ir tai, kad 2 km. nėra daug, o nužudyti 80 žmonių tokia mašina neužėmė daug laiko. Įtarčiau, kad gal visgi Prancūzijos Vyriausybė dirbo gerai ir tikrai siekė užtikrinti saugumą, tiesiog apsaugoti visuomenės nuo visko nėra įmanoma. Ir štai čia kyla kitas klausimas – kiek ilgai Europa bandys kovoti su terorizmo pavojumi pasyviai? Ir kiek laiko prireiks, kol pagaliau ji suvoks, kad pasyvi gynyba nuo terorizmo negali būti efektyvi? Nes jei atimsime iš jų ginklus, tai jie mus smaugs arba traiškys automobiliais. Jų yra tiesiog per daug, kad kažkokios pasyvios apsaugos galėtų duoti realesnių rezultatų. Liūdžiu dėl Prancūzijos ir laukiu, kada pagaliau Europa imsis ko nors, kas kad ir ne iš karto duotų kokių nors rezultatų.” Matote, skirtumas tarp manes ir Jūsų yra toks, kad aš laikau žmones pakankamai protingais mąstyti apie įvairius dalykus, įvairias galimybes ir rinktis, kas teisinga, o kas ne. Tuo tarpu Jūs manote, kad žmonės yra gyvulių banda, kuriai reikia nurodyti, kaip mąstyti, nes kitaip gali pasiekti kitokių išvadų, nei Jūs, t.y. išmąstyti neteisingai. Teisės teorijos pradmenyse lygtais kalbėjo apie tai, kad pavojingi tik veiksmai, ne mintys. Jums gi atrodo pavojingos mintys. Kokiam kalėjime Jūs gyvenate?

   1. Čia jums noras skųstis jau ne kartą vaidenosi.
    Dėkui, kad perkopinot, esu socialinė bomžė, neturiu FB. Taip ir maniau, kad panašiai mąstysit: „laukiu, kada pagaliau Europa imsis KO NORS”. Tiesiog genialu.
    Dėl to, kuo aš laikau kitus žmones, prašau palikti spręsti man, nes, jeigu jau pradėjote draikytis pradinėmis teisės teorijos žiniomis (beje, neteisingomis), tai leiskite pastebėti, kad jūsų pasisakymai kartais svyruoja tarp nuomonės ir teiginio. Išreikšta mintis yra veiksmas ne tik faktiškai, bet ir de jure, taigi tol, kol jūsų mintys yra jūsų galvoje – viskas ok. Tačiau jas reikšdama atliekate veiksmą. Tam tikrais atvejais toks veiksmas gali turėti juridinę reikšmę.
    Nesivelsiu į šias diskusijas, nes jums joks čemodanas, matau, nepadės. Nesivarginkit atrašyti, už tai dėkui.

    1. Žiūrėkit, jei neįdomu, ką žmogus galvoja, tai labai naudinga jo nekalbinti. Kadangi jau pradėjote, leisiu sau neklausyti Jūsų geranoriško patarimo. Cituojant Jus pačią: „man jūsų mintys atrodo ne tik neteisingos, tačiau ir labai pavojingos”. Atkreipti dėmesį į žodį „mintys”. Apie jokius veiksmus ar jų raišką kalbėta nebuvo, taigi, akivaizdu, kad neigiate mano teisės teorijos žinias, teigdama tai, ko nebuvo. Dabar dėl kitos dalies – manymas, kad mintys yra pavojingos ir kažko galvoti negalima savaime implikuoja vertinimą, kad žmonės per buki patys su tomis mintimis susitvarkyti. Aš tik atidžiai skaitau, ką Jūs rašote. Ir trečias, visai nereikšmingas pastebėjimas – jei jau skaitėte FB, ką aš rašau, tai nelabai supratau, ko Jūs pergyvate. Nebent dėl to, kad, jei Europa kažko imsis, tai gi baigsis kassavaitinės skerdynės Europos didmiesčiuose. Nu bet kam? Gal geriau, kai psicheliai iš lopšio Artimuosiuose Rytuose atvažiuoja ir kas savaitę išgalabyja kokį šimtą ES civilių, o mes apsimetame, kad jokio karo nėra?

     1. Tolesnė diskusija būtų absoliučiai beprasmiška.
      Mintys, taip, nepasakiau, kad tai yra minčių išraiška. Ar jūs manot, kad aš skaitau neišreikštas jūsų mintis? Einate visiško absurdo link. Gal apie tai padiskutuokite Infolex’e? Aš čia neužsiiminėju juridinės leksikos korektiškumo analizėmis, jūsų skaitytojai nėra vien teisininkai, todėl nepradėkime.
      Geriausias būdas, deja, bus jus ignoruoti, nors iš pradžių, su tam tikru slogiu (labai slogiu) įspūdžiu man patikote labiau ir jūsų mintyse būdavo pakankamai aiškumo, kol, matyt, rašėt apie tai, ką šiek tiek geriau išmanote.

     2. Na, kad propagandą Lietuvoje visi gerai išmano. Taigi ekspertų ant kiekvieno kampo. Kas antras pilietis – įtartinas.

    1. Nežinau, ar būna veiksmų ne iš minčių. Žinau tik tai, kad nužudyti kaimyną – nusikaltimas. Tuo tarpu gulėti lovoje ir fantazuoti, kad tai padarai, – ne. Taigi, kai imama pezėti, kad mintys kelia pavojų ir esą gal jau ir jas reikia kriminalizuoti, tai man čia tokia diktatūra padvelkia, kad net šiurpas nupurto. Reikia skirti, ar žmogus kažką DARO, ar kažką GALVOJA. Mąstymas – vienintelė sritis, kur dar kažkokios laisvės yra, o naujųjų laikų komjaunuoliai jau ir į tai taikosi, gi aniems baisu, ką kiti galvoja.

 14. Nepergyvenkite Lidzita del „Patriotu”antpuolio,kaip pasake vienas anglu filosofas-Patriotizmas tai paskutine nieksu preiglauda”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *