Apie rūkančias kiaules, dėl penių pasimaišiusius liberalus ir kitokius „maištininkus”

Paskutiniu metu nuoširdžiai neatsistebiu, kiek laiko, energijos ir… net pinigų (!) žmonės gali nepagailėti dėl kokios nesąmonės, kuri atseit išreiškia jų laisvą dvasią bei maištingą poziciją, nors objektyviai ta nesąmonė yra tokia menkavertė ir tiek apgailėtina, kad protingas žmogus apskritai neskirtų tam dėmesio.

Dar blogiau, kad tokios nesąmonės sulaukia fenomenaliai daug palaikymo ir tuomet jų „autoriai” jaučiasi inspiruoti dar didesniems „pasiekimams” socialinių bei teisinių normų laužymo srityje.

Kad neatrodytų baisiai moksliškai (tarsi rašyčiau kokiam „Science”), paminėsiu kelis konkrečius atvejus, kai mane šokiravo ne tiek kvailas bei pamaiviškas elgesys, kiek platus atgarsis ir visuomenės palaikymas.

Tarkim, vienas baisiai „šmaikštus” tėvelis sugalvojo langą papuošti penio formos girlianda. Baisu ne tiek tai, kad jis tai padarė ir, mano manymu, buvo pagrįstai nubaustas, kiek tai kad šią fantasmagorišką iniciatyvą (su mažu vaiku fone) palaikė eilė žinomų visuomenės veikėjų (plius minus visa liberalų partija).

Menas. Kažkas tokio kaip tapyba fekalijomis.
Menas. Kažkas tokio kaip tapyba fekalijomis.

Tai buvo vienas tų atvejų, kai jaučiau svetimą gėdą. Jei tikrai manote, kad normalu puošti namus peniais, tai ko vaikštote su kelnėmis, ko neleidžiate vaikams žiūrėti porno filmų, galų gale, kodėl nesudedate savo turimų sekso žaislų svetainėje matomiausioje vietoje? Nes tai nėra normalu? O tai kodėl tada pimpalas lange – normalu?

Vienas geriausių elgesio matų – pagalvoti, kaip vertintumėte, jei tai padarytų Jūsų vaikas. Taigi, jei grįžę namo rastumėte vaiką padabinusį namus penio formos girlianda, Jūs džiaugtumėtės ir dalintumėtes nuotraukomis su draugais, ar visgi įtartumėte, kad gal jis patyrė prievartą, vestumėte pas raidos psichologus, galų gale, tiesiog išgėdintumėte ir lieptumėte nuimti? Ir jei visgi nenorėtumėte, kad tai darytų Jūsų vaikas, tai kodėl palaikote, kai tai daro suaugęs žmogus? Nes jis… žinomas?

Atvirai sakant, aš tikiuosi, kad šis asmuo bus ne tik nubaustas. Aš tikiuosi, kad jo šeimoje ims lankytis socialinis darbuotojas, nes tėvelis akivaizdžiai turi keistų polinkių,

Kitas ne mažiau nustebinęs atvejis buvo apsirūkusios kiaulės, atsiprašau keulė rūkė kolektyvas, kuriam taip patinka rašinėti su klaidomis, kad net… pradėjo dėl to bylinėtis su valstybe, įrodinėdami savo teisę… rašyti su klaidomis. Na, aš sutinku, kad su klaidomis gali rašyti mažas vaikas, dar sutinku, kad su klaidomis galima rašyti laišką močiutei, bet niekaip nesuprantu, iš kur atsiranda teisė rašyti su klaidomis… iškaboje. Jei galima rašyti su klaidomis iškaboje, tai gal galima ir romanuose? Ir kam apskritai tada mokyti vaikus rašyti teisingai? Gal tiesiog naudojame kiekvienas savo susikurtą kalbą su savo taisyklėmis?

Nes rašyti taisyklingai - ne lygis.
Nes rašyti taisyklingai – ne lygis.

Ir ne, aš nesu kažkokia išprotėjusi lituanistė, kuri mano, kad baisi žala, jog kažkokie mažvaikiai užsirašė iškabą su klaida. Aš tik bandau suvokti, kiek daug reikia turėti laiko bei pinigų, kad dėl tokios nesąmonės minti teismų slenksčius? Kokią realiai naudą – kolektyvui arba visuomenei – duoda tokia iškaba? Skandalą? O ar maitinimo įstaiga turėtų garsėti skandalais? Ne, aš manau, kad ji turėtų garsėti geru maistu. O taip nėra. Nes kai skiri laiką skandalams, nelieka laiko receptams.

Ir prieš sulaukdama akmenų į savo daržą, kad esu konservatyvi ir pasisakau prieš šiuolaikišką mąstymą, paaiškinsiu, kodėl tai darau – mano manymu, kai pasaulyje yra tiek tikrų problemų, švaistyti savo ir kitų laiką pseudokarams dėl nieko yra elementariai nepadoru.

Inovatyvų mąstymą ir platų požiūrį galima pademonstruoti veikiant ką nors, kas turi prasmę.

Man gaila, kad ir taip skurdus valstybės biudžetas turi būti „taškomas” kovose su tokiais „inovatoriais”, kurių iniciatyvos yra žemiau kanalizacijos lygio. Nors neabejoju, kad tie žmonės pakankamai protingi nuveikti kažką naudingo. Tiesiog gal motyvacijos nėra, kai tam, kad sulauktum dėmesio, užtenka pasipuošti lytiniu organu arba parašyti pavadinimą su klaida.

Vaikai ir toliau skęs šuliniuose, teismuose ir toliau klestės korupcija, o mokesčiai augs kaip ant mielių, kol visuomenė skirs dėmesį panašioms nesąmonėms, o ne realioms problemoms. Dėl to man tokie „maištininkai” su jų smirdančiais oro burbulais asocijuojasi ne su inovatyviu mąstymu, o su elementariu chuliganizmu.

Ir jei su manim nesutinkate, tai leiskite nuo šiol savo vaikams rašyti su klaidomis ir vaikščioti be kelnių.

7 atsakymai į “Apie rūkančias kiaules, dėl penių pasimaišiusius liberalus ir kitokius „maištininkus””

 1. Jau norėjau rašyt, „o koks Jums skirtumas, kas kaip rašo, daro” Bet ačiū sau, kad perskaičiau iki galo. Šaunus Jūsų požiūris, kurio iki tol nepastebėjau šiose istorijose. 🙂

  O turėjau pastebėti. Idealiai tinka terminas „social justice warrior”, kuomet kovojama dėl dėmesio stokos nereikšmingomis priemonėmis ir temomis.

  1. Ir tuo didinamos valstybės išlaidos bei atitraukiamas visuomenės dėmesys nuo svarbių temų. Nes juk pažiūrėti, kaip pešasi „keulės” smagiau, nei sukti galvą dėl to, kaip padaryti, jog kažkas pasikeistų į gerą. Bent jau artimoje aplinkoje – namuose, darbovietėje, gyvenvietėje.

 2. Del kiaule ruke – nesu girdejes apie bylinejimasi, bet kiek zinau pavadinimas pas juos su klaida specialiai buvo sukurtas ir registruojant kazkaip nekilo jokiu bedu. Taigi jeigu jau iregistravo normaliai, pradejo sukt ir gana sekmingai suka savo versla, kai jau turi savo zenkla, tai dabar kazkam parupo kad pavadinimas su klaida?

  1. Ach, gaila, kad negalėjau prisegti linko, nes neberadau, bet FB jie patys rašė, kad bylinėjasi. O su klaida taip – specialiai. Bet jie net ir darydami tokį pavadinimą, žinojo, kad LT jį įregistruoti bus sunku arba neįmanoma. Be to, jų FB tiesiog mirga netaisyklingai rašomais žodžiais. Nesugalvoju, kodėl tai verta teismų ir visuomenės dėmesio.

   1. Kiekvienas savaip durnas, beto bet koks toks viesumas vis yra reklama.. ypac jeigu su PR mokama dirbt

    1. Tai čia viskas ir yra PR. Ar dėl to tai vertinga ir dėmesio verta iniciatyva? Manau, kad ne. Straipsnis ir yra apie absoliučiai tuščius PR, kurių nuada visuomenei net ne 0, o realiai minusas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *