Apie savęs paiešką… knygose

Karts nuo karto galvoju, kas mane tokią sukūrė tokią, pasak J.  Mačernio, didelę ir nenatūralią visiškai.

Ir tas atsakymas pamažu ateina tik dabar, jau perkopus trisdešimt.

Knygos!

Nuo pat ankstyviausių dienų mane labiausiai formavo… knygos – įdomiausias mano žaislas ir geriausias draugas.

Galbūt todėl taip šiurpina nykstančios bibliotekos, iki padebesių kylančios knygų kainos ir elektroninės skaityklės – žodžiai, iš kurių niekados nepasieks širdies.

Knyga – tikra popierinė knyga – turi dvi esmines dedamąsias, kurių nesutalpinsi į jokią skaityklę, – minties gylį ir… gamtos galią. Taip! Nes knyga – tai popierius, o popierius yra… medis.

Medis tiesiog stebuklingai veikia žmogaus savijautą. Taip labai, kad beveik visi užėję į mūsų butą giria… paprastas medines grindis. Tą trapų ryšį su aplinka, kurio neišsaugo plastmasinės parketlentės.

Bet kas liūdniausia… Dauguma žmonių neturi laiko skaityti, o jei skaito, tai arba profesinę literatūrą, arba tas „savipagalbos” nesąmones „kaip suvilioti vyrą”, „kaip numesti svorio” ar kaip „kaip nusipirkti BMW”. Knygas, kurių meninė vertė tokia pat kaip Hesburgerio mėsainio maistinė.

Pigūs pakaitalai yra dominuojantys visur: Kokybišką maistą pamažu, bet užtikrintai keičia iš riebalų ir cukraus suręstas šlamštas, gyvas medžiagas keičia plastmasė, virstanti „medinėmis” grindimis, „moliniais” vazonais arba… „orchidėjomis”.

Tikri daiktai tampa  vienetams prieinama prabanga, tad ar įsivaizduojate, kaip prabangiai gyvensite, jei kartą per mėnesį, na, bent jau per du mėnesius perskaitysite… tikrą gerą knygą iš popieriaus?

Prabanga, kurią galite sau leisti. Ypač, jei nusipirksite indaplovę.

2 atsakymai į “Apie savęs paiešką… knygose”

  1. Taip, gerą knygą gera skaityti. Mintis kad esu toks koks mane suformavo perskaitytos knygos nėra nauja. Aš pats toks esu. Dėl elektroninių knygų skaityklių nebūčiau iš principo prieš, tačiau tai kas vyrauja pasaulyje kol kas yra visiškas niekalas: vyrauja 6 colių įstrižainės ekranai, kurie keistai (lyginant su knygomis) verčia lapus. Vat specialiai pasiimiau liniuotę su coliais ir pažiūrėjau kokia patogiau rankoje laikomų ir patogiai akiai skaityti knygų lapų įstrižainė – ogi 10 colių. Taip, tokių 10 colių skaityklių yra, bet kainuoja itin brangiai.
    P.S. Man šovė keista mintis 🙂 Keista kaip Lietuvoje niekas iki šiol nesugalvojo kovoti su knygomis, juk pats žodis ‘knyga’ į lietuvių kalbą atėjo iš rusų kalbos ‘книга’. Jei jau patriotiniai kalbininkai nusprendė išbraukti šalies pavadinimą Gruzija, nes atėjo iš rusų kalbos ‘Грузия’ tai kodėl nekovojama su žodžiu ‘knyga’? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *