Ar aš… sėkmingas?

Turbūt nėra labai nenatūralu, kad žmogus, būdamas socialia būtybe, lengvai pasiduoda statuso bei kitoms socialinėms lenktynėms, o visokie treneriai, guru ar koučeriai moko, kaip tinkamai save įvertinti, motyvuoti, kur nukreipti ir kaip pasisekti.

Kaip pasisekti, turbūt vienas aktualiausių klausimų, ypač gimusiems paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Juk tai karta, kurią augino ne tėvai, o technologijos; vertybes formavo nebe knygos, bet TV ir kompiuteriai.

Teoriškai ir aš beveik, beveik galėjau įšokti į tą traukinį, bet laimei – ačiū, mamai – anksti išmokau skaityti ir pasinėriau į kitą pasaulį. Knygos yra tokios pilnos, kad nieko daugiau ir nereikia. Joks blizgutis neatstos tikrojo knygų spindesio.

Na, bet grįžkime prie kartos, kuri nevasarojo Varnų saloje, neišgyveno dėl geranoriškų Alfonso Bailiaus nesusipratimų ir nesidžiaugė gyvenimu su Pepe Ilgakojine. Šios kartos tikslas – būti pasisekusiu, kad ir ką tai, po velnių, reikštų ir jie sumokės ne tik už sėkmę, bet net ir už tai, kad jiems kas nors pasakytų, kas išvis ta sėkmė yra.  O atsakymai dažniausiai šabloniški – gera alga, brangus automobilis, namas (ar kotedžas) ir daili fyfa šone. Na, o jei tu ir esi daili fyfa, tai reiktų papildyti pasiturinčiu kačioku.  Nuvalkiota kaip iš prasto TV serialo, bet standartai yra standartais. Nori būti pasisekusiu – atitik juos!

Tačiau kartais atsitinka ir taip, kad… na, ta alga niekaip nekyla, tas namas niekaip nepasistato, o automobilis ima garsiai rūdyti. Ir ką tuomet? Nusirašyti kaip beviltiškai nepasisekusiam? Skubiai mokytis ekonomikos, informatikos ar bent jau medicinos? O gal tiesiog… savęs paklausti:

Ar atsikėlus iš lovos man skauda galvą?

Ar aš sunkiai užmiegu?

Ar man skambina tik vadovas ir kreditoriai?

Ar nežinau, koks lauke oras?

Ir jei atsakymai yra „ne”, tai labai gali būti, kad Jūsų gyvenimas pasisekęs labiau nei dailios fyfos ar pasiturinčio kačioko, kurie žmogiškus ryšius pakeitę antidepresantais ir protarpinėmis psichoterapijos sesijomis, kuriose juos išklauso už brangiai. Nes už pigiai niekas su jais nebesikalba.

Gyvenimo sėkmė nėra kartoti kitų scenarijus. Gyvenimo sėkmė susikurti sau tokį scenarijų, dėl kurio nereiktų antidepresantų.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *