Baimės karantinas

Kasdien susidūriu su mažais baikščiais žmogeliais, spigiais balseliais aiškinančiais esą „mes turime saugoti kitus!”. O jūs man galite parodyti nors vieną konkretų žmogų, kurį apsaugojote? Žinoma, ne! Tad apie ką jūs, atleiskite, kalbate?

Jei mes pažiūrėsime į karantiną ramiai, tai matysime, kad Lietuvoje jau antras mėnuo varžomos pilietinės, politinės, darbo ir netgi teisė į asmeninį gyvenimą ar saviraišką. Be jokių aiškių motyvų ir terminų. Prisidengiant kažkokiais išvedžiojimais ir hipotezėmis, kurie iš esmės niekados nepasitvirtina ir daugelis kurių apskritai absurdiški.

Uždarytos gydymo įstaigos ir sergantys žmonės negauna reikiamos pagalbos, nes gydytojai laukia „kolapso”. O kolapso kaip nėra, taip nėra. Tuo tarpu kitomis ligomis sergantieji ima mirti tiesiog namuose, nesulaukę gydymo, arba išvyti iš ligoninės po to, kai, savo nusivylimui, visų išgirtieji medikai neranda taip trokštamo koronaviruso.

„Ekspertai” skaičiuoja būsimas mirtis, būsimus susirgimus ir būsimas tragedijas, kai per beveik du mėnesius vos ne vos perkopėme tūkstančio sergančiųjų ribą, dauguma kurių gydosi namie arbatomis ir medumi. Kaip ir įprastą peršalimą. 2020 m. kovą Lietuvoje mirė beveik 4 000 žmonių, tačiau žiniasklaida netilo apraudodama tuos nepilnai 20 iškeliavusių dėl koronos.

„Visažiniai” gydytojai, kaip jau aiškėja, nežino nei kaip virusas plinta, nei kaip jį gydyti, nei kiek gali padėti saviizoliacija, tačiau vis tiek reikalauja saviizoliacijos, nors patys mielai šlaistosi iš vienos ligoninės į kitą, rūpindamiesi – ne, ne ligonių sveikata ir netgi ne savo saugumu, o finansinėmis bei socialinėmis garantijomis ir… žinoma, darbo teisėmis, kurias taip ragino atimti iš kitų. „Gydytojai yra atsakingi ir tikrai nenori apsikrėsti,” – aiškino kažkoks ten jų atstovas. Žinoma, visi kiti yra neatsakingi ir tik svajoja apsikrėsti. Ačiū, daktare, už atvirumą.

Normaliomis aplinkybėmis turėtų vykti milžiniški protestai, tačiau apie kokius galime kalbėti protestus, kai pilietis net neturi teisės išeiti į gatvę su dviem draugais, o, be to, jis mirtinai įsibaiminęs gal tai skraidančio, gal tai šliaužiančio, o gal puolančio pas kirpėjas koronaviruso nuo kurio vidutiniškai miršta… 12/1 000 000 gyventojų Lietuvoje.

Tas virusas, matosi, linkęs derėtis – kartais jis sutinka nepulti prekybos centrų, kartais – ir kitų parduotuvių. Šiuo metu su juo berods suderėta, kad nepuls tų, kas užtruks parduotuvėje ar paslaugų teikimo vietoje iki 20 min. Labai laukiu, kol Vyriausybei pavyks suderėti, kad nepultų bent valandą. Tada pagaliau galėsiu apsikirpti plaukus.

O iš esmės, kaip labai teisingai pastebėjo vienas JAV medicinos profesorius, ilgus metus dirbęs su užkrečiamosiomis ligomis, „kai piliečiai negina savo teisių, jos yra pamirštamos„.

Šiuo metu savo teises gina tik medikai ir politikai, o visi kiti sėdi butuose, baikščiai žvalgosi pro langus ir laukia, kol baigsis tas sumautas karas, kuris – būkime atviri – taip ir neprasidėjo. Gyvenu miesto centre ir per visą šį namų areštą mačiau vos vieną greitąją. Nei vienas kaimynas nemirė, jau nekalbant apie tai, kad aplink lakstytų paklaikę gydytojai, o piliečiai „dusdami mirtų butuose” (kaip prognozovo eilinis kažkoks ekspertas).

Viso šio marazmo kaltininkai ne medikai ar politikai, kurie, savaime suprantama, nepraleidžia progos „išspausti sulčių iš citrinos”. Viso šio marazmo kaltininkai yra bailiai, kurie taip bijo mirti nuo ligos, nuo kurios miršta 12/1 000 000 gyventojų, kad sutinka atsisakyti viso to, iki ko pasaulis žengė tūkstančius metų – pagrindinių žmogaus teisių kaip teisė į darbą, teisė į asmeninį gyvenimą, teisė į šeimos ryšius, teisė į saviraišką, teisė į protestą. Atsisakę šito, mes grįšime į XVIII a. ar dar toliau, kur žmogus buvo tik beteisis valdžios nurodymų vykdytojas.

Ar tikrai jūs šito norite? Ar tikrai jūsų baimė didesnė už sveiką protą?

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę.  

14 atsakymų į “Baimės karantinas”

 1. Taip, tai beprotybė. Ką daryti žmogui suskaudus dantį va šiuo metu, gi odontologijos kabinetai yra uždaryti. Vienintelė išeitis – nuodyti save nuskausminamaisiais. Bus daugiau kepenų ir inkstų pažeidimų. Marazmatikų kraštas. Ir tai yra senai gi „dangus griūva” – bėkit miško žverys slėptis!

  1. Marazmatišas šiuo metu visas pasaulis, kas patvirtina, kad baikštumas ir bukumas yra universalios savybės ir nuo tautybės nepriklauso 🙂

   1. Geriau parašykite komentarą apie tai, kokia pasaulio tauta yra labiausiai paniurusi, amžinai nepatenkinta savo išrinkta valdžia, vieni kitais ir pačiais savimi, ištisai niurna, zirzia, gadina nuotaiką ir sau ir aplinkiniams, ir skaitytojams, ir klausytojams ir visiems ką sutinka ar gali pasiekti? Nagi kuri tai tauta?

 2. Laba. Galite patikslinti šios informacijos šaltinį?
  „Kaip ir įprastą peršalimą. 2020 m. kovą Lietuvoje mirė beveik 4 000 žmonių, „

   1. Ačiū. Iš kelių šalia esančių sakinių susidarė įspūdis, kad nuo gripo mirė 4000 žmonių. Ačiū už patikslinimą.

  1. O dėl gydymo, tai buvo ir straipsnių, ir Veryga pranešinėja, kad ligoninėse guli apie 140 iš 900 sergančių (dalis kurių irgi jau pasveikę, bet dar testai nedaryti, tad formaliai „sergantys”). Jokio specifinio gydymo nėra – arbatos, inhaliacijos, medus, citrina. Jei pakyla labai temperatūra, paracetamolis. Anglijoje dėl koronaviruso net neguldo į ligonines (jei nėra komplikacijų) – atsiunčia testą į namus, pasidarai, jei teigiamas, liepia gydytis namie ir tiek. Tai žinau bent kelis žmones, kurie taip gydėsi (ir pasveiko). Vaistų jokių net nevartojo.

 3. Laba diena,

  O kaip jūs gaunate tokius skaičius „nuo kurios miršta 12/1000 000 000 gyventojų”?

  Mano skaičiavimais miršta panašiau į 1 iš ~ 100 000.

 4. Baimė ir atsargumas nėra tas pats. Pandemijos neturėjom jau bala žino kiek metų ir net nelabai žinom kaip su ja kovoti. Ir susirgimų, ir mirčių skaičius pakankamai mažas aš manau dėl karantino.Reiškia jis padeda. Gydytojai irgi žmonės, o žmonėms būdinga klysti, ar elgtis egoistiškai. O kas liečia laisvių ribojimą, mažiau Valatką skaitykit. Jei veiklos trūksta eikit savanoriaut ar į kokią Barborą dirbt, yra tų darbų miestiečiams. Štai gyvenantiems periferijoje blogiau, bet jie kantresni. O dėl paslaugų, tai jūs manot leidus dirbt jie visi ir puls. Manau klystat, kas turės galimybę karantiną prasites patys.
  Čia Marius skundėsi dėl dantų. Skambink į polikliniką, registruokis ir ištrauks tą dantį, ar apgydis iki geresnių laikų, jei jau neturi savo odontologės.

  1. Na pala. Kaip bala žino kiek? 2010 m. buvo. O AIDS net ir nesibaigusi (nuo 1980 m.). O Jūs… net nepamenate? Nežinote? Aiškinimas „susirgimų nedaug, nes karantinas padeda” tai panašiai kaip sakyti, kad pvz. Nausėdą išrinko prezidentu, nes prieš tai buvo Grybauskaitė. Kad kažkas vyksta po kažko, tai nereiškia jokio priežastingumo. Nei Italijoje, nei JAV, nei kitose valstybėse karantinas nesumažino sergančiųjų skaičiaus. Priešingai, tie skaičiai auga KARTAIS. Karantine.

 5. Ačiū, Lidžita, už tai kad įliejai ramybės į putojančius baime žiniasklaidos vandenis. Daugiau tokių žmonių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *