Ar Jūs įsivaizduojate, kaip mes šiandien gyventume, jei mūsų tėvams, seneliams ir proseneliams būtų liepę izoliuotis ir laukti vakcinos nuo maro, tymų, poliomielito, gripo ir kitų ligų, kurios visais laikais nusinešdavo daugiau ar mažiau gyvybių? Ir vis dar nusineša.
Ar Jūs įsivaizduojate, kaip atrodytų gyvenimas, jei, kaskart nustačius naują ligą, būtų sugriaunama pasaulio ekonomika, teisinė sistema ir socialinis gyvenimas? Ir šie klausimai nėra teoriniai, nes jau kuris laikas ši alternatyva labai rimtai siūloma kaip „pandemijos suvaldymas”: sugriaukime ekonomiką, teisinę sistemą, palikime žmones skurde, depresijoje, vienatvėje ir tai bus pergalė prieš koronavirusą! Ar tikrai norite tokios pergalės ir galų gale su kuo ją švęsite?
Mokslininkams siūlant pratęsinėti karantiną iki 2022 m. 2024 m., iki vakcinos ar kitų miglotų terminų, tenka pripažinti, kad dalis mūsų tos pabaigos nesulauks. O net ir nelaukiant, turime pasekmes, kurios prieštarauja sveikam protui: žmonės negali priimti palikimo (nedirba notarų biurai), išsiskirti (nevyksta žodiniai teismo posėdžiai) ar bendrauti su vaikais (neįmanoma tėvams, kurie turi bendrauti padedami psichologo). Tyrėjai apklausas vykdo… elektroniniu paštu. Taip, jau šiandien turime visiškai sugriautą teisės sistemą, kurioje teisėjai iš namų bando imituoti teisingumo vykdymą, nors objektyviai net negali išklausyti šalių. Baigusis karantinui, greičiausiai bus daug ieškinių valstybei dėl netinkamo teisės į teismą užtikrinimo ir dėl to patirtų nuostolių.
Dauguma mūsų jau kelis mėnesius nematė savo artimųjų ar draugų ir nežino, kada galės tai padaryti. Dažnas patiria depresijai būdingus simptomus: slogią nuotaiką, energijos stygių, apatiją, nuovargį, interesų susiaurėjimą, neretai ir psichosomatinius (pvz. galvos) skausmus.
Daug žmonių nedirba arba dirba tik iš dalies, kas reiškia, kad tuoj prasidės masinio skurdo problema, o jau ir dabar, esu tikra, ne visi žino, ką rytoj galės pasidėti ant stalo ir dar svarbiau – kaip reikės sumokėti už elektrą, internetą, dujas ar vandenį. Vyriausybė žada vaikams kompiuterių nuotoliniam mokymui, bet nežada sumokėti už elektrą ir internetą, be kurio jie neveiks!
Ligoniai miršta, negavę medicininės pagalbos, nes visi medikai užsiėmę Covid. Šeimos gydytojai konsultuoja… telefonu. Pas stomatomotologą ar kitą specialistą apskritai nepateksi.
Moterys priverstos namuose plėšytis gelinius nagus ar kirptis plaukus. Atrodome beveik kaip valkatos.
Valstybės lenda į milijardines skolas, kad kažkiek aprūpinti į skurdą stumiamus piliečius, tačiau kiek tų pinigų užteks ir kaip juos grąžinsime, nekalbama.
Turime pilnai sugriautas teisinę, ekonominę ir socialinę sistemas, t.y. visa tai, ką kiekviena valstybė, įskaitant Lietuvą, ilgai kūrė, kas yra valstybingumo ir klestėjimo pagrindu.
Panašu, kad mums siūloma „panacėja” yra efektyvi tiek pat kiek efektyvu siekiant išvengti gaisro sulyginti namą su pamatais. Gaisras, matyt, nekils, bet… O koks gi skirtumas?
Na Lietuvos nepaliėtė taip stipriai atrodo, švelnina jau karantiną nors ir po truputį, tai gal pavyks išvengti didelių pasekmių 🙂
Nusipezėjimad visiškas