Bombshell (liet. Skandalas) – ekranizuoti elitinės prostitucijos niuansai

Yra toks senas anekdotas. Prieina vyriškis prie labai gražios damos ir sako: „Ar sutiktumėte su manimi permiegoti už milijoną?”, „Tai žinoma!” – apsidžiaugia moteris. „O už eurą?” – pasiteirauja šis. „Kuo Jūs mane laikote?!” – pasipiktina pašnekovė, „Kas Jūs esate, mes jau išsiaiškinome. Dabar tik deriname kainą,” – atsako.

Taigi, minėta komiška situacija gana tiksliai apibrėžia filmo rėmus ir idėją. Daug jaunų, žavių moterų (filme dominuoja ilgakojės blondinės) sutinka permiegoti su savo viršininku mainais už karjeros galimybes, tačiau vėliau, kai viena iš jų atleidžiama iš darbo ir ima kalbėti apie jai padarytą „skriaudą”, nutaria esančios aukomis ir – užbėgant įvykiams už akių – prisiteisia keliasdešimt milijonų. Karjera + solidi kompensacija. Kuo ne Holivudo pasaka?

Bet filmo „Graži moteris” herojė, kuri mylimąjam pasiūlius nupirkti jai butą ir mokėti „kišenpinigius”, atsakė: „Darbas bus tas pats, tik kabinetas – gražesnis” paliko gilesnį įspūdį. Ji buvo prostitute ir tą suprato. Dėl to galų gale metė tokią karjerą.

Aptariamo filmo herojės (kurios yra realių asmenybių prototipai) nesuprato, kas esančios, tad iš esmės tik padidino kainą. Nežinau, kas turėjo sukrėsti ar sukelti gailestį, nes filmas apie brangiai parsidavinėjančias ir vėliau dėl to garsiai besiskundžiančias karjeristes, kurios be proto efektyviai išnaudojo mažojo dubens raumenis; ir apie senioką, kuriam tai kainavo kur kas daugiau nei filmo „Graži moteris” herojės pasiūlymas, įrėmus trumpučiu sijonu apvilktą sėdimąją į brangaus automobilio langą.

Man sunku suprasti, kodėl moteris, kurios parsidavinėja gatvėje, mes vadiname prostitutėmis, o tas, kurios tai daro ofisuose, – aukomis. Taip pat sunku suprasti, kodėl vienoms rašome baudas, o kitoms mokame kompensacijas, tačiau filmas į šį klausimą neatsakė.

Keistų minčių sukėlė ir tai, kad tos „aukos”, prieš eidamos pas „grobuonį”, apsilankydavo pas grimerę, kad kuo geriau atrodytų. Troško neatsibosti?

Reziumuojant – prėskas ir neįtikinantis filmas, kurį verta pažiūrėti vien dėl to, kad suprasti, kaip įpučiami skandalai, dėl kurių milijonieriai netenka postų, „aukos” uždirba milijonus, o moterų teisių „gynėjai” randa dar vieną argumentą, kodėl vyrai turėtų būti laikomi moterų priešais.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę. 

2 atsakymai į “Bombshell (liet. Skandalas) – ekranizuoti elitinės prostitucijos niuansai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *