Elitą – atgal į valdžią!

Prieš kiek mažiau nei metus tauta protestavo prieš 30 m. trunkančią neteisybę. Nes kaip kitaip pavadinsi tai, kad žmonės masiškai balsavo už tuos, kurių nė pavardžių prieš tai nebuvo girdėję?

Ir štai rezultatas – šiandien protestuoja elitas. Tie, kurie 30 m. žarstė pažadus ir dar 10 m. – ES milijonus, tie, kurie vadino tautą runkeliais bei šunauja ir tvirtino, kad nykstanti Lietuva nėra jokia problema – bus daugiau vietos kilmingesniems.

Jie šiandien nepatenkinti, kad nauja valdžia per vienuolika mėnesių nesugebėjo ištaisyti to, ką jie patys pridirbo per tris dešimtmečius, ir jie, vedini Prezidentės ordinu apdovanoto Tapino, protestuoja prieš tai, kad Lietuva ir toliau garma į bedugnę.

Tik šįkart jau ne jų vedina.

Protestuoja taip, kaip protestuoja tik elitas – nereikia jiems jokių leidimų, negalioja jokie teisės aktuose įtvirtinti atstumai, o transparantai ne šiaip flomasteriu nupaišyti, o padaryti profesionalioje spaustuvėje.

Elito protestas.

Skoningas protestas. Tik mėginimas apsimesti, kad „tautos” – nelabai pavykęs, nes per daug seniai matytų… veidų… minioje mirga. Per daug politikų, per daug žurnalistų. Kurie ir „protestuoja”, ir po to rašo, koks tas protestas masiškas ir kaip nauja valdžia užėdusi.

O ir ką daugiau rašysi, kai pagrindinis akcininkas – alkoholio pramonės magnatas, o ta prakeikta nauja valdžia tautai lakt nebeleidžia. Arba kai bele kiek metų siurbei finansavimą iš biudžeto, o dabar va kažkas domisi, aiškinasi, kam naudojai, kaip. Gal ir kokį konkursėlį laimėti sunkiau. Kaip nepyksi.

Priežastis protestui taip pat verta aplodismentų – iš pradžių įslaptingi KGB’istų pavardes 75 m., tuomet, po beveik 30 m., ištrauki „tūzą” iš kišenės ir visas pasibaisėjęs rėki, kad čia va matai – Tautos išdavikas į Seimą pateko. Bendradarbiavo su asmeniu, kuris siejamas su KGB. Tik nei vienas žurnalistas neparašė, iš kur tas Seimo narys, neturėjęs leidimo dirbti su slapta informacija, galėjo ar turėjo žinoti apie kito asmens ryšius su KGB? Juk KGB’istų sąrašas –  įslaptintas.

Detalės, kaip įprastai, nebuvo atskleistos. Vietoj to pagal įprastas žaidimo taisykles, „Tautos išdavikui” skubiai organizuojamas persekiojimas, bet išmesti išdaviką būtų neprotinga, taigi, būtų visai gudru „pašnibždėti” partijos nariams balsuoti prieš išdaviko išmetimą.

Ir kas po to?

Turi legalią ir įtikinamą priežastį protestui!

Ir, žinoma, viltį, kad išrinks tave.

Tik va viena bėda – balsuoja ne tik tie, kur su iš anksto užsakytais plakatais prie Seimo trynėse. Balsuoja ir visa šunauja, kuri, tegul ir nepatenkinta, kad reikia lakalu iš anksto apsirūpinti, bet visgi puikiai prisimena visas prichvatizacijas, naktines reformas, bankų bankrotus ir kitas „smagybes”, kurių valdant elitui niekad netrūkdavo.

Tai klausimas kaip ir paprastas – amžina suirutė ar lakalas.

Kas šiai tautai svarbiau.

Pagal elito elgesį sprendžiu, kad jie mano žiną atsakymą. Įdomu tik, ar tas atsakymas – teisingas.

Į sveikatą, ponai!

8 atsakymai į “Elitą – atgal į valdžią!”

 1. O elitas – tai kas konkreciai? Nes kiek atsimenu per tuos 30 metu liaudis rinko daug gelbetoju, ne tik valstiecius. Ir darbieciai, ir valinsko partija, ir drasos kelias, ir pakso partija – kiekvienas valdzios naujokas buvo aktyviai palaikomas. Nesedejo visus 30 m valdzioje Jusu mylimi konservatoriai.

  1. Kai žmonės galvoja, kad valdžia yra tik Seime, tai jiems taip ir atrodo. Realiai dar pačioje Nepriklausomybės pradžioje konservatoriai sukišo savo žmones į visas svarbiausias institucijas, dėl ko jokie „gelbėtojai” ilgiau ir neužsibūdavo – Paksą išmetė su apkalta, Uspaskicho partijai baudžiaką iškėlė, dabar priešlaikinius bandys. Vis tas senas geras konservatoriškas stilius. Apie save jie neturi, ką gero pasakyti, bet vis įtikina, kad kiti neva dar blogesni.

 2. iš esmės tai – sočiosios klasės protestas nežinia prieš ką. tiksliau prieš tai, kad valstiečiai jiems „nefaini“. ir dėl to jie pasiryžę laužyti demokratiją (iš esmės kuri niekada ir nebuvo veikianti), svaičiodami apie pirmalaikius rinkimus (tiksliau, perrinkimus ar rinkimus iš naujo) ir atvirai su kriptofašistiniu patosu skelbiantys, jog būtų gerai atimti iš „babų“ pasus ir pilietines teises. nebesivaržo. žinoma, nesuprasdami, kad užuot galėję sočiai palaukti kelis metus naujų rinkimų, iki kurių, neabejoju, patys valstiečiai būtų padarę viską, kad rinkti jų niekas ir taip nebenorėtų… ne, lipa ant to paties grėblio, mobilizuoja tuos, kuriuos vadina runkeliais. taip jiems ir reikia. ir visgi koktu su jais gyventi vienoj valstybėj, kurioje jie trokšta įvesti autokratiją.

 3. p.s. ir visgi valstiečiams reiktų kažką daryti – pakovoti, nesusileisti, nesedėti rankų sudėjus. ir jei reiks, surengti kontr-protestą. nes kad ir kaip man nepatinka patys valstiečiai, demokratija ir pilietinės teisės – pernelyg svarbu.

  o tiesiog sėdėti scenoje, atsainiai šypsotis ir žadėti, kad OK, pakeisim Seimo pirmininką kuo nors kitu, kad jau taip norit… – tai yra bestuburė silpnybė.

  Lietuvos šimtmetis, vadinasi. fikcija visa tai. nenori jie žydinčios vienybės. nori skaldyti, o dar labiau – valdyti.

  1. Manau, kad neįvertinate jėgų disbalanso. LVŽS yra tik pradedanti politinė jėga, kad TS-LKD čiuptuvais apraizgiusi visą biurokratinį aparatą, žiniasklaidą ir pan. Į atvirą kovą stoti jie kol kas negali – praloš. Ir šiaip man jie nėra atgrasūs, nes pirmi, kurie kalba apie Lietuvą, o ne apie ES, NATO, JAV ar dar kažką.

   1. man jie tiesiog neįdomūs. mano akyse, tai nėra ta ‘anti-elito’ partija, kurios neva laukė pamiršta Lietuva. dorovės politika yra deklaratyvi, bet net atmetus neįdomias kalbas apie draudimus (aš greičiau prieš kanapių legalizavimą, o į banalius alkoholio reguliavimus man nusišvilpt), pakedenus paviršių, aš matau pilkus kostiumus, kurie linkę į kompromisus ten, kur svarbu į juos neiti („nusileisim rokenrolui, pakeisim Pranckietį“) ir užsispyrę ten, kur tai liečia nereikšmingą „šventintą vandenį“. be jokios ironijos. ir esu įsitikinęs, jei reikės – pasijus įpareigoti, ir trimituos apie ES bei JAV ne silpniau nei Linkevičius. vaizdžiai tariant, kovoje su liberalų reketu – verbos nėra pakankamai gera priemonė. ilgainiui vien diplomatiškos šypsenos nepadės ir atsižadėjus Seimo pirmininko figūros, teks atsisakyti ministro, o tuomet – būsimo prezidento… ir galiausiai atiduoti visą šachmatų lentą. ir vis dėlto, nepaisant nieko, aš laikau už juos špygas, nes liberal-konservatorių fiasko ir jį lydinti kolektyvinė feisbuko isterika po sarkazmo kauke – vienintelė pramoga-per-brūkšnelį-paguoda šioje politikos ašarų pakalnėj.

 4. Kad kaimieciai visada balonus rinko. Alkonarkomana net prezidentu buvo isrinke. Suvirintojas durino kiek laiko.Tarybinis kaimas ir likes.

 5. štai ir Širinskienė ramiu balsu pareiškė, kad pirmalaikių rinkimų „nebijo“, nes reitingai rodo, kad tikriausiai ir vėl juos laimėtų. baiminasi tik „dėl papildomų lėšų“. ir niekas, netgi valstiečiai, nekalba apie patį antidemokratišką tokių rinkimų principq. regis, demokratija neberūpi niekam. kažkoks niekam neįdomus Bastys – neva pakankama priežastis. juk visi supranta, kad tokį „Bastį“ galima ištraukti kiekvieną savaitę, o jei nerastų – nusipiešti ir burbtelti ką nors migloto apie KGB. supranta Karbauskis, supranta tauta, supranta netgi G. Landsbergis. tačiau visi pasiryžę suvaidinti surežisuotą farsą su viltim išnešti sveikesnį kudašių. nusileisti tam ir prisitaikyti – demokratijos išdavystė ir silpnų kinkų rodymas. nė vienas iš jų nėra verti tautos mandato. manau, taip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *