Esi gėjus ir negavai medalio? Na ir kas?

Šį mano įrašą paskatino tai, kad Facebook draugų rate turiu ne vieną LGBT bendruomenės narį. Šiaip esu pakankamai tolerantiška LGBT atžvilgiu ir manau, kad jų žmogiškoji vertė dėl seksualinės orientacijos nesikeičia.

Problema yra ta, kad paskutiniu metu man ima atrodyti, jog jie patys šito nesupranta.  Apie ką aš čia?

LGBT bendruomenės nariai, priešingai vyraujantiems mitams, nėra labai tolerantiški – mačiau ne vieną jų neigiamą pasisakymą dėl pabėgelių, neįgaliųjų ir pan. Visgi sau jie nori išskirtinės tolerancijos. Net ne tolerancijos, o visuotinio pripažinimo. Tarsi pasakius, kad esi gėjus, visi turėtų pulti ploti per nugarą ir sakyti „valio, kaip faina, sveikinu, puikus pasirinkimas!”.

Galbūt Jūs, gerbiamieji, nustebsite, bet ir heteroseksualai dažniausiai nesusilaukia ovacijų dėl to, su kuo tenkina savo lytinius poreikius. Lygiai taip pat ir heteroseksualai susiduria su kritika, netolerantiškumu ir pan. Tiesiog heteroseksualams neatrodo, kad jų seksualinės preferencijos suteikia kažkokį pranašumą.

LGBT bendruomenė priešingai – nori, kad jų seksualinis elgesys suteiktų įvairių privilegijų. Nes kaip kažkam gali nepatikti, kad esi gėjus? Gali. Lygiai taip pat kaip gali nepatikti, kad esi storas, ryžas, akiniuotas ar skurdžius.

Ar įsivaizduojate paradą, kuriame storuliai reikalauja, kad juos visi mėgtų? Kuriame nutukusios moterys demonstruoja savo žeme besivelkančius pilvus ir po to piktinasi, kad ten kažkas švilpė ar stovėjo su plakatu „Numesk svorio, žertva„?

Ir aš čia jokiu būdu nesakau, kad tas švilpimas ar plakatai labai jau gerai. Aš tiesiog iliustruoju faktą, kad bet koks paradas (storulių, veganų, krūtimi atvirai maitinančių motinų ar pan.) susilauktų ne tik teigiamų, bet ir neigiamų reakcijų. Nes nuomonės monopolio nėra. Nes vieniems nutukimas gražu, o kitiems kelia pasibjaurėjimą. Nes viena motina mano, kad gerai viešai žindyti vaiką, o kita to niekados nedarytų.

Nuomonių pliuralizmas yra sudedamoji žodžio laisvės dalis. Ir nors kartais jis gali sąlygoti žalą, tačiau nuomonės monopolis neabejotinai padarytų kur kas daugiau žalos. Nuomonės monopolis reikštų, kad žmogaus protui ir sąžinei uždedamas apynasris ir jo privatūs pojūčiai cenzūruojami. Privačių gyvenimo sferų cenzūra beveik visados lemia nužmoginimą ir kitas neigiamas pasekmes – persekiojimus, bausmes ir pan.

Tuo tarpu LGBT iš esmės ima siekti nuomonės monopolio, esą būti gėjumi yra nuostabu ir esą niekas negali net puse lūpos užsiminti, kad jam tai nepriimtina. Bet kodėl gi?

Jei esi subrendęs savo galva besivadovaujantis žmogus, tau turėtų mažiausiai rūpėti, ką apie tavo lytinį gyvenimą galvoja kaimynė iš gretimos laiptinės, penkioliktos eilės pusbrolis ar apskritai koks nors hormonų kamuojamas paauglys, atėjęs pasišaipyti iš Gėjų parado.

Šiuo metu bent jau Lietuvoje daugybė žmonių patiria kur kas didesnę diskriminaciją, nei gėjai, o vienintelis subjektas, kuris realiai tuos gėjus diskriminuoja yra valstybė, kuri neleidžia įteisinti tarpusavio santykių. Bet – o paradokse – LGBT bendruomenė valstybei priekaištų nereiškia, jie skundžiasi tuo, kad koks nors ten kaimo japas atėjo paprotestuoti prieš Gėjų paradą arba kad kokia nors davatka kalba už juos poterius.

Ta prasme, užuot skyrę energija tam, kad galėtų funkcionuoti kaip bet kuri pora, jie skiria energiją tam, kad įtikintų šimtametę močiutę, gyvenime vyro penio dienos šviesoje nemačiusią, tuo, kad fechtuotis dešrelėmis yra normalu.

Būtent dėl šito neracionalaus požiūrio ir to tiesiog apgailėtino pritarimo ieškojimo, gėjai tampa panašūs į paauglius, kurie daro kažką ne tam, kad patiems būtų gerai, o tam, kad kažkas už tai pagirtų.

Bet, ponai, jei Jums gerai su savo orientacija, partneriu, gyvenimo būdu, jei esate laimingi ir nenorite nieko keisti, tai ką pakeis tai, kad kokia nors davatka nustos už Jus melstis Bažnyčioje? Ką pakeis tai, kad bus įtvirtintas nuomonės monopolis, esą būti gėjumi yra šaunu? Gausite medalį? Paaukštins darbe? Pagerės santykiai šeimoje?

Iš dalies manau, kad gėjai per visuomenės nuomonę bando keisti santykius su savo artima aplinka arba netgi su savimi. Greičiausiai jie mano, kad jei įsitvirtins nuomonės monopolis, esą būti homoseksualu – sveikintina, tai jų giminės ar draugai nustos juos kritikuoti, o jie patys jausis labiau užtikrinti ir laimingesni.

Visgi, tikra tiesa yra tai, kad santykiai su artimaisiais nepasikeičia dėl medijos, o buvimą tikru dėl savo sprendimų formuoja vidinė harmonija ir savianalizė. Niekas kitas už Jus nepagerins Jūsų santykių su mama, tėčiu, broliais, partneriu ar net savimi. Heteroseksualai, nors ir pripažįstami valstybės kaip „teisingos poros” patiria tas pačias problemas – konfliktus su partneriu, abejones savo pasirinkimu, giminių nepritarimą santykiams ir pan.

Ir jie kasdien gyvena su tuo. Be paradų.

weekend-2011-002-00o-agu-tom-cullen-chris-spooning-in-bed

12 atsakymų į “Esi gėjus ir negavai medalio? Na ir kas?”

 1. Super. Lietuviu kalba dar nebuvau mates teksto taip tiksliai isreiskiancio mano mintis. Na gerai- ne mano, bet tiksliai sutampancias su maniskemis.
  Atsistojes neploju, bet bokala keliu

 2. Problem? Jei Lidžitai nepatinka gėjai, ji turi teisę šią nuomonę reikšti. Taip pat, kaip gėjai turi teisę reikšti savo nuomonę. O jei ji palaiko aplinkinių nuomonę vien dėl to, kad tai „priimtina”, – tai jau jos problemos.

  O gėjų sulyginimas storuliais čia visai ne vietoje. Gėjai, skirtingai, nei daug kas norėtų, negali pasirinkti ar pakeisti savo orientacijos. Kita vertus, o kodėl storuliai negali skelbti savo idėjų, rengti paradų? Gali. Ir taip, gali susilaukti priešingos nuomonės.

  O gėjai, kiek seku, kovoja už lygias teises su heteroseksualais, o ne išskirtines. Suprantama, kad tai netolerantiškiems nepatinka. Juk jie visada išliks mažuma, todėl jiems savo teises iškovoti ir palaikyti sudėtingiau, nei daugumai.

  1. Aš tai vienu stebiuosi – kitaip, nei koks 80 proc. Lietuvos piliečių, aš pasisakau už gėjų santuokų legalizavimą ir vis tiek esu „netolerantiška”? Apie „nepatinka gėjai” išvis nepasisakysiu, nes visiška blevyzga. Ir apskritai įrašas ne apie meilę/nemeilę gėjams, o apie tai, kad galbūt jie patys save diskredituoja, siekdami nuomonės monopolio.

  2. Man atrodo straipsnyje yra rašoma ne apie tai, kas ką gali ir ko negali (stori irgi gali protestuoti ir t.t. ir pan), o apie tai kas ir svarbiausia – KO siekia (nutildyti bei PRIVERSTI pakeisti nuomonę vienareikšmiškai). 🙂 Labai svarbu atkreipti dėmesį į žodį – PRIVERSTI. Nes teko girdėti net tokių tolerastiškų nuomonių, jog mažumos tiek prisikentėjo, tai dabar reikia už tai daugumoms pakentėti, kad išpirkti savo kaltę. 😀
   Iš čia gaunasi toks savotiškas disonansas, kai lyg ir bandoma kovoti už teises (kurias suteikia valstybė ir iš kurios reikia reikalauti pasikeitimų), bet išeina pakovoti tik už tai, kad kažką už netoleranciją padavė į teismą (ir dar labiau iššaukė neigiamą visuomenės reakciją).

   P.S. Storulius galima pakeisti bet kuo – kad ir fiziškai nepatraukliais žmonėmis, kurie jau nelabai kaip, net ir chirurgiškai negali pakeisti savo fizinės išvaizdos ir iš kurių šaiposi ar net baiminasi aplinkiniai. Čia kaip pvz. 🙂

 3. Labai įdomus įrašas.
  Ypatingai sutinku su idėja, kad paradai/mitingai ir t.t. turėtų skatinti valdžią keisti įstatymus (o žmonės pasikeis su laiku)

  1. Aš tai manau, kad dauguma žmonių jau dabar gėjus vertina palankiai ir tik mažumos – daugeliu atveju mažiau išprusę, iš provincijų ar pan. – turi neigiamų nuostatų. Savo aplinkoje matau visišką toleranciją.

 4. Geriausiai tai gėjus (nes jie yra psichiniai ligoniai) išsiųsti į kokią salą ir kad jie nesimaišytų tarp sveikų žmonių. Tačiau aš turiu mintyje ne visus gėjus, o tik tuos, kurie viešai per mitingus save reklamuoja ir nori, kad kiti ne gėjai į juos atkreiptų dėmesį.

 5. Man isvis nelabai suprantama kam reikalingi sitos eitynes Gedimino prospektu,tipo kazkokiu teisiu nreikalavimai…Vienintelis ko jiems truksta tai leidimo tuoktis,tai yra registruoti seima.Bet tada sekantis zingsnis butu isvaikinimas.Stai del ko ir vyksta visas tas patriuksmavimas.Man idomiausia,kad nei viena is vako gynimo,vaiko apsaugos ir tt.organizaciju nesaugo vaiko teisiu!!!Ar vaikas nori buti atiduotas Homoseksualioms seimoms.Niekas vaiku nesiruosia klausti,ziureti ju noru,svarbu materialinis aprupinimas ir ,kad nebutu smurto pries vaikus.Mano manymu vaiko atidavimas i tokia seima pries jo nora YRA PATS DIDZIAUSIAS SMURTAS!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *