Fake ekologijų era

Jei kažkas galės uždirbti iš jūsų kvailumo, tai taip ir padarys. Ir čia nieko asmeniško, tiesiog kapitalizmas.

Kas gali paaiškinti, kodėl masiškai kertant medžius tampa itin populiaru visokie popieriniai ir mediniai daiktai kaip neva geresnė alternatyva plastikui?

Arba kas gali paaiškinti, kodėl jūs skatinami įsigyti elektromobilį, nepaisant to, kiek teršalų išmetama į aplinką jį gaminant?

Kas gali paaiškinti, kaip suderinamas trumpas daiktų, ypač elektros technikos, tarnavimo laikas ir gamtos apsauga?

Kas gali paaiškinti, kaip nuolatinis ekonomikos augimas, o dar konkrečiau – vartojimas, gali nekenkti aplinkai?

Aš manau, kad tų paaiškinimų tiesiog nėra. O fake ekologija tėra dar vienas būdas pasipelnyti iš lengvatikių. Norite būti ekologiškas ir atsakingas? Še Jums tris kartus brangesnę morkytę, augusią lysvėje greta tos, triskart pigesnės. Bet ši gi ekologiška. 

Norite pasipuikuoti prieš draugus ir pažįstamus? Še Jums popierinis maišelis, ir visai nesvarbu, kad dėl jo teko nukirsti medį, kurio, aišku, niekas neatsodins.

Norite būti modernus ir parodyti savo statusą? Įsigykite elektromobilį, kurio gamybos metu į aplinką išmestos toksiškos medžiagos.

Na ir apskritai – nusiskuskite veją, iškirskit medžius, prigaminkite tonas atliekų , nuvažiuokite bei nuskriskite daugybes kilometrų ir būkite ekologiški. Nes iš esmės tai nei kas žino, kas ta ekologija, nei kam įdomu. Tiesiog visi nori būti madingi.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę.

3 atsakymai į “Fake ekologijų era”

  1. Nenorėčiau sutikt dėl medžių – jei jų neatsodintų, tai po kiek laiko nebeliktų ką kirsti ir medinos pramonė užsidarytų. Todėl medžius turėtų atsodinti.

    Nebent miškas iškertamas tam, kad atlaisvinti jo užimamą vietą žemės ūkiui ar pan.

    Bet dėl visa kita tai sutinku – tikra ekologija reikštų pvz mobilius telefonus, kurie tarnauja 10 metų, yra lengvai remontuojami, o nauji modeliai išleidžiami kartą per 5 metus. O dabar pvz Apple ypatingai stengiasi, kad jų produktų būtų neįmanoma remontuoti, netgi tuo tikslu duoda į teismą remonto įmones.

  2. Taip, sutinku. Tai kažkokia masinė vakarų pasaulio šizofrenija. Tai, kad daug kas gaminama Kinijoje nieko nekeičia, nes viso idėjos ateina iš vakarų pasaulio, gamyklos (kad ir Kinijoje) priklauso vakarų kompanijoms ir prekes mus bruka pagal vakarų šalyse atidirbtus rinkodarininkų triukus. Koks nors durnius dabar mane užsipuls, girdi, dirbu Rusijai, nes kritikuoju vakarus. Nieko panašaus, tie patys rinkodarininkų triukai ir prekės yra ir Rusijoje. Ypatingai užknisa visokių „elektro” brukimas: nuo elektromobilių iki elektrinių paspirtukų. Tarsi pasaulis tampa švaresnis jei įkrauni elektromobilį iš elektros tinklų kur elektra pagaminta deginant akmens anglį. Pavyzdys šalimais – Lenkija. Taip, Lenkijoje elektra pagrinde gaminama deginant akmens anglį elektrinėse, o tai itin toksiška. Antra, ličio jonų akumuliatorių gamyba nėra etiška, nes viena iš sudedamųjų dalių, t.y. kobaltas yra kasamas Konge, na o ten de facto vergai ir net vaikai dirba.
    P.S. dėl popierinių maišelių ir popierinių puodėlių tai esu už juos. Jie bent natūraliai suyra, ko nepasakyti apie plastikinius maišelius. Nereikia į kraštutinimus, tamsta Lidžita. Tausojantis miškų kirtimas, ne plyni kirtimai, miško kirtimai tik žiemą yra šimteriopai mažesnė blogybė nei plastikiniai maišeliai, kurie randami nugaišusių (dėl to ir nugaišusių) banginių pilve. Va tokia realybė.

  3. Dėl tų plastikinių šiaudelių ir t.t., tai man nepatinka vienas dalykas – ES juos uždraus, nors bent jau Lietuvoj nemačiau kad tų šiaudelių būtų daug upėse ir t.t.

    Tuo tarpu kokioj 3 pasaulio šaly pilnos upės tų šiaudelių ir ten visiem vienodai, o tiek iš ten, tiek iš Lietuvos tos šiukšlės papuola į tą patį vandenyną ir to paties banginio pilvą.

    ES esantiems šiaudelių ir t.t. gamintojams netgi nebus uždrausta juos gamint, tik bus negalima parduot ES – vežk į kitur ir pardavinėk, o jie galės tuos šiaudelius į upę mest.

    Norint atsikratyti nesuyrančiais šiaudeliais reikėtų ne tik uždrausti jų gamybą, bet ir paskelbti sankcijas valstybėm, kurios gamybą ir pardavimą leidžia ar bent jau kurios tuos šiaudelius tonom į upes pila.

    Kitaip baudžiami tik mažiau šiukšinantys (ES). Čia panašiai kaip būtų girtumas vairuotojam – 0.2 promilės gauni baudą, bet 2 promilės gali važiuot no problem.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *