Lietuviški blogai, kuriuos verta žinoti (o gal net ir skaityti)

Gavusi piktą žiurkėno niuktelėjimą, skelbiu blogus, kurie man asmeniškai atrodo verti mano (ir galimai Jūsų) laiko.

Atsižvelgiant į tai, kad esu gana nauja blogerė, tikėtinai nepasiūlysiu kažko, kas kitiems nėra žinoma. Na, bet jei kas ras netikėtų atradimų, smagu būtų sužinoti (ta prasme, galite tai kažkaip ir paminėti).

Mano reitingavimo sistema – itin paprasta: įdomumas, aktualumas, asmeninės simpatijos. Tikrai taip. Aš jokiu būdu Jums nemeluosiu, kad nei vieno iš siūlomų blogerių nepažįstu asmeniškai ir nė kiek neproteguoju. Paliksiu šitas nesąmones politikams.

Taigi, lietuviški blogai, į kuriuos siūlyčiau bent jau užmesti akį (eilės tvarka neturi nieko bendro su blogo kokybe):

Skirmantė – gana nauja blogerė, kuri formaliai rašo apie gyvenimą, muziką ir teisę. Iš tiesų tai ji rašo apie daug daugiau dalykų kaip pvz. couchsurfing’as, aktualūs visuomenei įvykiai ir pan. Žinau, kad daugelis galvoja, kad tas, kas rašo apie viską, iš tiesų rašo apie nieką. Garantuoju – maloni išimtis.

Rokiškis Rabinovičius – na, ne man reklamuoti šitą legendomis apipintą žiurkėną, kurio dėka pagaliau turiu daugiau negu 3 sekėjus. Šiaip ar taip tai puikus žiurkėnas, kuris, nepaisant įkyraus pinigų reketavimo, taikliai rašo įvairiomis temomis, pvz. apie bankininkų požiūrį į svetimus pinigus ir (pseudo)intelektualų požiūrį į Salomėją Nėrį. O dar tas žiurkėnas garsėja tuo, kad labai nusimano apie visokius politinius procesus, apie ką irgi nemažai pasisako. Apskritai, įdomus ir vertas skaitymo žiurkėnas. Juk ne dažnai gali perskaityti žiurkėno minčių.

Common sence – apie verslą ir ekonomiką kietai. Dar garsėja tuo, kad pagaliau išvertė, ką reiškia Nerijaus Mačiulio sapalionės apie nemokamas verslo idėjas.

Kūtvėlos kelionės ir klajonės – blogas iš esmės apie keliones. Trūkumas galbūt tas, kad šiek tiek daugoka „literališkumo” (kalbininkai mane prakeiks) ir mažoka patarimų. Bet kokiu atveju, tai vienas iš nedaugelio man žinomų blogų, kur įdomiai ir aiškiai dėstomi kelionių įspūdžiai, pateikiama informacija apie kainas, lankytinus objektus ir pan. Mėgstantiems keliauti – puiki vieta paieškoti įkvėpimo. Ypač naudinga, kad daugelis aprašomų kelionių įkandamos kiekvienam. Ne kokia ten mirtina egzotika, kuriai reikia taupyti puspenktų metų.

Skirmantas Tumelis – formaliai apie tėvystę. Iš tiesų, kaip ir Skirmantės atveju, rašo ir kitomis temomis. Pvz. apie psichikos ligonių problemas. Iš esmės tai blogas visuomenei aktualiomis temomis iš super tėčio pozicijos.

Debesyla – šitą skaičiau labai mažai, tad net sunku pasakyti, kodėl rekomenduoju. Turiu nuojautą, kad tai geras blogas. Ir kad ateis ta diena, kai jį patyrinėsiu daugiau. Gal tai padarysit pirmiau už mane?

Savi finansai – blogas apie nuosavų pinigų tvarkymą. Patarimai gana elementarūs, taigi, labiau tinka pradedantiesiems arba tiems, kurie vis dar nesupranta, kur dingsta pinigai iš jų piniginės/banko sąskaitos. Taip pat šiek tiek nestandartinis požiūris į nuosavą kapitalą, paskolas.

Remigijus Šimašius – manau, kad šis politikas yra žinomas ir be mano paminėjimo, tačiau gal ne visi žino, kad jis rašo blogą, kuriame tikrai įdomiai ir argumentuotai nagrinėja įvairias problemas. Siūlau net ir tiems, kurie nėra labai politiški ar liberalūs. Mano manymu, Remigijus Šimašius iš kitų politikų išsiskiria tuo, kad turi savitą, protingą požiūrį ir nepameta jo vardan populizmo. Būtent tą galima įžvelgti ir jo straipsniuose.

Aš daktaras, aš žinau – medicinos rezidentės įžvalgos apie mediciną ir kartais kitus dalykus. Manau, kad, paskaitęs jos blogą, net Andriukaitis turėtų sutikti, kad su medicina Lietuvoje ne viskas gerai. Tiesa, ne viskas ir blogai. Man pvz. labai patiko blogas apie homeopatiją. Jau maniau, kad man vienai juokinga, kai žmonės moka kosminius pinigus už kokį ten „ožkos spenelio apgamėlį” ir tikisi juo išsigydyti visas ligas (net tas, apie kurias nežino).

psichika.eu – atradau neseniai, bet panašu, kad turinys kokybiškas. Apskritai lietuviai bijo visko, kur yra žodis psicho (psichiatrų, psichologų, psichoterapeutų, psichitarinių ligoninių ir pan.). Niekam nebus blogiau, jei kokį vakarą, užsitraukęs visas užuolaidas ir užsirakinęs duris, paskaitinėsite, kaip, užuot išprotėjus, išspręsti savo problemas.

Giedrės blogas – dar vienas blogas, kuriame rašoma apie viską, tačiau įdomiai ir savitai. O apie viską reiškia, kad net ir apie tokius dalykus, kurie visiškai nepraktiški (taigi, nepaskaitysite delfi.lt), tačiau nepamirštami (taigi, būsite turtingi įspūdžiais). Pvz. apie nebeegzistuojančius darbus. Įdomu, ar ne?

Makalius.lt – šis blogas turbūt labiausiai komercinis iš visų paminėtųjų, tačiau nemanau, kad dėl to jis blogas. Apskritai, kai 20+ vaikinukas įkuria kelionių agentūrą ir organizuoja plačiai žinomas keliones po pasaulį, tai palieka įspūdį. Būtent todėl manau, kad jo nuomonę apie visokias valstybes, keliavimo būdus ir pan. žinoti verta. Ypač, jei rengiatės į kokią egzotišką kelionę ir nesugalvojate, nuo ko pradėti.

Neringos blogas – blogas apie maistą! Kadangi beveik visi rekomenduoja skaityti Beatą, tai manau, kad maisto gamyba lietuvaičiams tikrai ne paskutinėje vietoje. Štai Jums alternatyvi maisto blogerė, apie kurią girdėjau tiesiog puikius atsiliepimus (deja, pati nekenčiu gaminimo pagal receptus).

Gero skaitymo!
Gero skaitymo!

18 atsakymų į “Lietuviški blogai, kuriuos verta žinoti (o gal net ir skaityti)”

  1. Žinau 🙂 Man jis buvo ypač keistas, nes esu TIK TIK pradėjusi rašyti 🙂 Beje, tai ką mačiau Jūsų bloge, verta labai didelės pagarbos 🙂 Neabejoju – esate šaunus žmogus 🙂

 1. Mažoka patarimų? Dažna kelionė turi „Kas liko už kadro” su pakankamu kiekiu patarimų.

  🙂

 2. Ačiū už paminėjimą! O aš džiaugiuosi, kad Visatos Valdovas bakstelėjo į šį blogą. Dar esu nauja skaitytoja, bet tikrai patinka. 🙂 Smagu, kai blogosferoje yra stiprių blogerių.

 3. Negražu reklamuoti vagišių svetainės. Psichika.eu jau virš trijų mėnesių be mano leidimo perspausdina mano blogo kontentą. Galėtų blogerė Lidzita susigėdyt ir pašalint vagišius iš rekomenduojamų sąrašo.

  Pagarbiai,
  Dr. S. Orlovas

  1. Pone Orlovai, nors ir labai apgailestaudama, tačiau lieku tos pat nuomonės, kad tai yra geras blogas. Jei esate įsitikinęs, kad jie vagia Jūsų blogo įrašus, siūlau tiesiog su jais pasikalbėti ir išsiaiškinti ar imtis kitų būdų ginti savo interesus. Aš gi objektyviai net negaliu patikrinti, ar Jūs sakote tiesą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *