Kada paskutinį kartą buvai zoologijos sode?

Šiam įrašui rengiausi ilgokai. Vis nesugalvojau, kaip pasakyti tokį elementarų dalyką:

ZOOLOGIJOS SODE LABAI SMAGU

Iš tikrųjų Kaunas, neskaitant karčios vilniečių ironijos, yra puikus miestas dėl daugelio dalykų – čia daug darbo, bet mažai kamščių, daug pramogų, įkandamomis kainomis, o ir pavalgyti skaniai galima.

Iš tikrųjų Kaunui nieko netrūksta. O kai kuo jis ir geresnis už visus kitus miestus.

Ir štai kuo!
Ogi štai kuo!

Kaunas yra vienintelis miestas Lietuvoje, kuris turi zoologijos sodą. Na, yra įvairių vietinių sodelių, bet ten tikrai nerasite nei žirafų, nei tigrų.

Stebina tai, kad toks išskirtinis objektas amžinai balansuoja ties išnykimo riba – nuolatos kalbama, kaip trūksta lėšų, reikia paramos…

Kokios paramos?! Reikia ne paramos, o lankytojų! Ir aš niekaip nesuprantu, kodėl jų trūksta. Nes lankytojai ten turėtų eilėmis stovėti. Iš visos visutėlės Lietuvos. Ir iš pačio Kauno ypač.

Ir papūskit jūs man į uodegą!
Arogantiškas zebras.

Kauniečiai, kurie bent kartą per metus nenueina į zoologijos sodą, turėtų mokėti baudą. Nepriklausomai nuo to, ar turi vaikų. Nes zoologijos sodas skirtas ne tik vaikams. Iš tikrųjų tai yra puiki vieta atsipalaiduoti, pabūti gamtoje, praplėsti savo žinių bagažą.

Kas gali būti mieliau šiltą dieną?
Kas gali būti mieliau šiltą dieną?

Ir nereikia pasakoti pasakų, kad žvėrelių gaila. Natūralioje gamtoje jie gyventų sunkiau (ir trumpiau), nes Afrikoje paskui žirafas veterinarai nevaikšto.

Kitas ne mažiau stebinantis argumentas, kad zoologijos sodas – skurdus ir slogus. Taip ypač mėgsta sakyti tie, kurie jame nebuvo kokius 20 m. Taigi, paneigsiu mitą – nėra jis nei skurdus, nei slogus. Iš tikrųjų gyvūnai atrodo prižiūrėti, o aplinka – sutvarkyta. O kad jaučiasi šiek tiek „gamtos” kvapo, tai, manau, yra absoliučiai natūralu.

Va kaip "nesutvarkyta"!
Va kaip „nesutvarkyta”!

Beje, zoologijos sodas nesnaudžia ir organizuoja įvairias edukacines programas, parodomuosius šėrimus, taip pat parduoda visokių mielų egzotiškų gyvūnėlių.

Kova dėl grobio.
Kova dėl grobio parodomojo šėrimo metu.

O norint pailsėti nuo įspūdžių Jūsų laukia kavinė, kurioje netgi kepamos picos (mes apsiribojom kava, bet kvepėjo puikiai!).

Taigi, griebkit gilių ir keliaukit į zoologijos sodą!

 

 

 

7 atsakymai į “Kada paskutinį kartą buvai zoologijos sode?”

  1. Aš labai nemėgstu zoologijos sodų dėl paminėtų dalykų- kad tai nelaisvė. Nelabai smagu žiūrėti į tuos padarus už grotų.

  2. Laba gėda, bet nesu buvus kauno zoologijos sode. Teoriškai turėjo vežt su klasė 1 ar 2 klasėj, bet nepamenu tokio fakto.
    Esu buvus užsieny ir man labai gerą įspūdį paliko dideli zoo, kur vaikštinėji kaip gamtoje visą dieną.
    Taip, tai nelaisvė, bet dabar 21 amžius ir ką aš galiu paskayti – žvėrys irgi nebe tokie kaip anksčiau, ypač tie kurie dažniau susiduria su žmogum. Nenatūralu ? Kaip tai ? Juk mes irgi gamtos dalis ir esam viena labiausiai paplitusių rūšių (na, po virusų, bakterijų, nariuotakojų bei planktono). Be to zoo gyvena kažkelintos kartos palikuonys. Problema tikrai ne čia.

  3. Nelabai čia kur praplėsi savo žinių bagažą matydamas juos narvuose ir ne natūralioje aplinkoje.

    1. Nesutinku. Pirma, yra tikrai nematytų rūšių, antra, yra informacinės lentelės prie kiekvieno narvo.

      1. Visiškai pritariu. Daugelis rūšių natūralioje aplinkoje taip ilgai ir negyvena kaip zoo. Vat kas stebina, tai žmonių įsivaizdavimas, kad ten blogai, baisu, narvai – maži. Gana dideli tie narvai iš tikro, žvėrys – pašerti, stebimi veterinaro ir pan. Jei jau laisvė – tokia vertybė, tai reiktų ir naminius gyvūnėlius iš namų išmesti 😉 Įdomu, kai katę laiko bute ir net į lauką neleidžia, bet samprotauja, kad zoo gyvūnai – nelaisvi…

        1. Nežinau kur čia tokie duomenys, bet yra atlikta daug stebėjimų, kurių rezultatai sako, kad gyvūnai gamotje gyvena ilgiau. Jei skaičuojam su tais kurie miršta nuo kitų gyvųnų dėl gamtoje jiems esančių pavojų, tada tokia statistika gal ir teisinga.

          Katinų gal nereikėtų lyginti, nes tai visiškai atskirai išvesta veislė kuri lengviau išgyvena su žmonių pagalba. 

          Jai gyvūnas paimamas iš gamtos ir uždaromas į narvą, naivu aiškinti kaip ten jam gerai gyventi su visais tais veterinarais. Galbūt lengviau tiems kurie gimsta zoologijos sode, bet tokiu atveju ir sąlygos turėtų būti kuriamos geresnės nei dabar.

          Anyway, siūlau apsilankyti Žvėrinčiuje Telšių r., tai aš kalbu apie tokias sąlygas, kur gyvūnams bent jau suteikti didesniai žemės plotai.

          1. Žvėrinčiuje esu buvusi. Puiki vieta. Tiesa, joje esantys gyvūnai – daug įprastesni mūsų gyvenamąjai vietovei. Dėl kačių – jos nėra išvestos, jos yra prijaukintos. Šiaip katės pagal prigimtį yra laukinės. Zoologijos soduose pagrinde laikomi būtent jame ir gimę gyvūnai. O dėl narvų dydžių – tai subjektyvu. Man jie neatrodo tokie jau maži kaip tiems, kurie, panašu, į jį neina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *