Kaip dėl koronaviruso taikomos priemonės paveiks paslaugų kainas

Nors vis daugiau gydytojų ir mokslininkų nurodo, kad prielaida dėl išskirtinio viruso pavojingumo nebuvo pagrįsta ir kad taikomos priemonės daro daugiau žalos nei pats virusas, vyriausybės tęsia donkichotišką kovą. Deja, šioje kovoje kris ne virusas, o smulkieji bei vidutiniai verslininkai ir nuskurdę namų ūkiai.

Panašu, kad žala, kuri padaryta ilgam laikui atėmus iš žmonių teisę dirbti, buvo tik pradžia. Daugumos paslaugų kainos šoks į nematytas aukštumas, tačiau, atsižvelgiant į dabartinę darbo rinkos situaciją, galinčių mokėti tokias kainas nebus daug, kas reiškia, kad galutinė stotelė vis tiek bankrotas.

Odontologai (vienas pelningiausių sektorių) jau skelbia, kad Lietuvoje jų paslaugų kainos kils 30 – 50 Eur/1 vizitui. Tvirtina, kad tai lems išaugęs apsaugos priemonių poreikis bei jų kaina. Jau dabar sveiki dantys yra prabanga. Panašu, taps deficitu.

Tačiau kainas turės kelti ne tik odontologai. Vyriausybė leidžia atidaryti kavines, tačiau… dirbti tik lauke. Kiek turės pakilti paslaugų kaina, kad apsimokėtų dirbti su keliais lauko staliukais?

Kirpyklos ir grožio salonai turės įsileisti po vieną klientą, daryti 15 min. pertraukas, dirbti su veido skydais, nuolat dezinfekuoti visus paviršius ir pan. Akivaizdu, kad klientų srautas drastiškai sumažės, o patiriamos sąnaudos išaugs. Ar galėsime tikėtis apsikirpti plaukus kaina, buvusia iki karantino? Vargiai.

Knygynai vienu metu įsileis tik po 3 pirkėjus, kas reiškia, kad daugybė žmonių į juos nebeužeis. Bus paprasčiau užsisakyti knygą internetu, tačiau šioje srityje jau yra keli stambūs rinkos žaidėjai, kurie ir pasiims mažųjų knygynų klientus.

Iš esmės paslaugų sektorius įpareigojamas dirbti „puse kvapo” ir didžiulėmis papildomomis sąnaudomis, kas neišvengiamai reikš kilsiančias kainas. Atsakymas, kodėl, nėra aiškus. Prekybos centrams ar pramonei (gamykloms) panašūs suvaržymai netaikomi (nors ten būna kur kas daugiau žmonių). Be to, Lietuvoje koronaviruso epidemijos nėra ir niekados nebuvo. Susirgimų skaičius iš esmės juokingas.

Nors tautosakoje sakoma, kad „atsarga gėdos nedaro”, tačiau šiuo atveju atsarga kainuos didelius pinigus – tiek paslaugų teikėjams, tiek ir jų klientams. O galutinė kaina bus bankrotų banga ir išaugęs bedarbių skaičius.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę.   

Vienas atsakymas į “Kaip dėl koronaviruso taikomos priemonės paveiks paslaugų kainas”

  1. Liudiju: jau pabrango. Iki karantino apsikirpimas man kainuodavo 7 eurus, šiandien apsikirpau toje pačioje kirpykloje (kažkaip pasisekė, pataikiau į tarpą, gal kas atsisakė) ir kainavo jau 8 eurus. Pasiteiravau, labai atsargiai kodėl, atskymas toks: kirpėjoms patalpų nuoma išliko ta pati, bet leidžiama priimti tik vieną klientą vienu metu, tad be abejo reikia atsigriebti negautas pajamas pakeliant kainą.
    Suprantu kirpėjas, ji išsišnekėjo, beje tokio juridinio asmenio-įmones kaip kirpykla net nėra, patalpas ir įrankius nuomojasi iš savininko, o jos pačios dirba pagal patentą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *