Kaip pasitikti… rudenį

Aš turbūt priklausau tai mažumai, kuriai ruduo nekelia liūdesio, veikiau jau priešingai, bet ką daryti tiems, kuriems jų mėgiamiausios sezonas baigiasi ir prasideda… nemėgiamiausias?

Pavasaris žavi gamtos prabudimu, žiema – Kalėdomis, vasara – vandens pramogomis ir tingiais vakarais gamtoje, o ruduo yra tas metas, apie kurį retas randa pasakyti ką gero – tarsi nieko nevyktų, lyg viskas baigtųsi ir niekas neprasidėtų.

Iš dalies ruduo ir yra kaip tik toks – pilnas ramybės, melancholijos, lietaus – iš dangaus srūvančios gyvybės.

Ruduo atsėlina.

Geltonosis ruduo leidžia… pailsėti. Nuo vasaros karščių, pramogų pertekliaus, bei dienų, kurios tarsi niekad nesibaigdavo, ir kartu pasiruošti – žiemos speigams ir tamsioms popietėms.

Taip, įšokti iš vasaros tiesiai į žiemą būtų siaubinga katasrofa, kurią reikėtų užgerti buteliu degtinės arba sauja antidepresantų.

Kita vertus, ruduo – nuobodus tik tiems, kurie neturi savo rudeninės rutinos, padedančios lengviau pakelti pokytį iš intensyvumo į apsnūdimą.

Neabejotinai vienas geriausių dalykų rudeniui yra… knygos. Taip, taip! Jūs nebevažiuojate vakarais prie ežero, tad drąsiai galite susirangyti fotelyje su knyga – laikas, kurio ilgai nepamiršite.

Jei esate praktiški ir mėgstate tvarką, ruduo yra kaip tik tinkamas metas išsikuopti namus – nusiplauti langus, nusivalyti per vasarą baldus apgulusias dulkes, galų gale, nusigrėbti kiemą. Ruduo taip pat ir atsargų kaupimo metas – verta užsišaldyti, užsivakuoti ir kitaip pasiruošti gėrybes žiemai.

Na, o jei tų gėrybių nėra labai daug, tai nespjaukite ir į grybavimą ar uogavimą, kas ne tik papildys Jūsų aruodus, bet ir suteiks smagių įspūdžių.

Sezono atidarymas.

Na, o po rudens darbų atsipūsti lėkite į… pirtį! Atgausite jėgas ir sustiprinsite imunitetą.

Gražaus rudens!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *