Kaip Stanislovas Tomas Joną Noreiką išgarsino

Retai kas man kelia tokį liūdesį kaip tos amžinos istorinės „drakės„, kai žmonės rimtais veidais diskutuoja apie tai, apie ką nieko nežino ir – dar blogiau – kas aktualu kaip praeito mėnesio dienraštis.

Bet tokios jau tos masių valdymo techologijos – pameti „kaulą” ir jie visi pjaunasi, kol turintieji proto užsiima rimtais reikalais.

Tačiau toks mano požiūrio taškas daugelį labai šokiruoja ir čia prasideda tirados „kas nežino praeities, tas neturi ateities”, „istorinė atmintis”, „tauta, kuri negerbia savo didvyrių…” ir visaip panašiai.

Išties klausantis gali susidaryti įspūdis, kad istorija nėra klastojama, o dauguma lietuvaičių – mažų mažiausiai istorijos magistrai ar habilituoti daktarai, laisvalaikiu skaitantys istorinius veikalus ne tik lietuvių, bet ir lenkų bei lotynų kalbomis.

Na ir dar žinoma – kas antras senelis su kokiu nors istoriniu didvyriu gretimoje trioboje gyveno, kartu žvejojo, medžiojo, o paskui kartu stribus šaudė (nes šaudyti žmones vis dar didvyriškumas).

Tai čia taip oficialiai, bandant suteikti kažkokio „svorio” pezalams apie tai, apie ką dar vakar nebuvai girdėjęs, tačiau šiandien būtų nemadinga tylėti.

O kaip yra iš tikro?

Tautai riejantis dėl išniekinto (?) istorinio didvyrio (?), populiariausiu paieškos žodžiu Vikipedoje tapo… taip, žinoma, Jonas Noreika!

Užuot teisus, galima būtų ir kokį ordiną duoti, nes, jei ne Stanislovas Tomas, tai dauguma apie tą didvyrį išvis nebūtų girdėję, nepriklausomai nuo to, kur buvo pakabinta lentelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *