Kaip tiriamos pilnai nepatvirtintos vakcinos nuo COVID?

„Veterinarijoje nėščios ir žindančios patelės neskiepijamos,” – pasibaisėjęs pasakė mano klientas. Tačiau vakcina nuo COVID skiepijami visi – nėščiosios, žindančios, o Izraelyje – jau ir mažamečiai.

Vakcina, kuri tinka visiems – nuo 0 iki 100 m., gimusiems ir dar ne; tiek sveikiems, tiek ligotiems. O iškėlus klausimą, kad istoriškai tokio „universalaus” vaisto (nes taip, gerbiamieji, vakcina yra vaistas) nėra buvę, tai „pasitikintys mokslu” tuoj pat paprieštarauja, kad vakcina yra tiriama, jau suskiepyta daug žmonių ir, jei būtų buvę šalutinių poveikių ar – dar baisiau – kas nors nuo jos būtų miręs, tai spauda tiesiog mirgėtų apie tai ir skiepijimas tuoj pat būtų nutrauktas.

Klausantis tokių kalbų, man kyla įtarimas, kad „tikintys mokslu” tiki ir čipais vakcinose. Nes kitaip sunku įsivaizduoti, kaip ta vakcina „tiriama” ir kokiu būdu farmacijos bendrovės gauna informaciją apie vakcinuotojų sveikatą ar mirtį.

Kiek žinau pasiskiepijusių, nei vienam jų po vakcinacijos nebuvo skambinta pasidomėti dėl savijautos ar pasireiškusių šalutinių poveikių, nei vienam neskirti kokie nors tyrimai, nesuderintas lankymosi pas gydytojus grafikas, mirtys po vakcinos net nėra registruojamos Statistiskos departamente (nors ten registruojamos persirgusiųjų COVID mirtys).

Kai Klaipėdoje tą pačią dieną gatvėse rasti trys negyvėliai be išorinių smurto požymių, pasiūliau gydytojai, Seimo narei J. Sejonienei pasidomėti, ar nelaimėliai prieš mirtį skiepyti. Ji iš manęs išsišaipė, kad tai nėra Seimo nario kompetencija domėtis, ar gatvėse besivoliojantys lavonai – skiepyti. Kita vertus, ši politikė buvo kitokios nuomonės, kai lyg uoli moksliukė skaičiavo mirusius „nuo COVID” ir ragino nedelsiant įvesti nepaprastąją padėtį, taip iš esmės atimant visas pilietines teises.

Ir mes galėtume daryti prielaidą, kad gal čia Lietuvos valdžia „nepadarė namų darbų” ir tinkamai neseka paskiepytųjų sveikatos būklės, tačiau, bendraujant su paskiepytais žmonėmis iš kitų valstybių, matau tą pačią tendenciją – joks jų sveikatos stebėjimas po skiepo nėra atliekamas.

Dar daugiau, medicinoje nuo seno taikomas metodas – kontrolinių grupių lyginimas, tačiau kas girdėjo apie neskiepytų asmenų kontrolinę grupę? Ši grupė neįmanoma net teoriškai, kai tikslas kuo greičiau suskiepyti 100 proc. populiacijos. Visgi, jei nėra skiepytų ir neskiepytų asmenų kontrolinių grupių, tai kas gali pagrįsti preparato efektyvumą? Matematiniai skaičiavimai? Šis metodas medicinoje iki šiol nebuvo taikomas, atitinkamai ir jo patikimumas nėra patikrintas.

Sudėjus visas dedamąsias, galima įtarti, kad jokie realūs vakcinos tyrimai pradėjus ją naudoti rinkoje nėra atliekami, o efektyvumas grindžiamas tik iki šiol nenaudotu matematiniu metodu, kurį taiko net ne gydytojai, o… matematikai.

Tačiau gal aš visgi klystu ir vakcinuotieji galėtų man papasakoti, kiek kartų po vakcinos buvo domėtąsi jų sveikatos būkle, kokie tyrimai daryti, kur visa tai užfiksuota? Galbūt jie net informuoti apie kontrolinę grupę ir gavę rezultatus palyginimui?

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę per Patreon arba PayPal.

3 atsakymai į “Kaip tiriamos pilnai nepatvirtintos vakcinos nuo COVID?”

  1. … atrodo pasaulio galingųjų plano, įvairiais būdais (iš jų ir vakcinacijos) sunaikinti didžiąją planetos gyventojų dalį iki „auksinio milijardo“, vykdymas įsibėgėja visu tempu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *