Kaip virtuvė atsidūrė svetainėje?

Ar kada pagalvojote, kodėl mūsų mamos turėjo virtuves, o mes tik – kampuką svetainėje?

Teko skaityti, kad pirmieji virtuves į svetainę perkėlė TV režisieriai, kuriems buvo patogu filmuoti namų vaizdelius, kaip žmona gamina valgį ir bendrauja su ant sofos išdribusiu vyru (pamenate „Vedęs ir turi vaikų”?).

Po to šią idėją pasisavino dėl TV pamišusios namų šeimininkės, na, o paskutiniu metu tas populiarėja ir dėl vietos taupymo (ypač naujos statybos butuose labai mėgstama svetainę paversti koridoriumi-prieškambariu-virtuve-svetaine, nes taip tiesiog stebuklingai susitaupo mažiausiai 15 – 20 kvadratų).

Bet ar smagu turėti svetainę – virtuvę viename?

Man – ne.

Pirmą kartą gyvenime turėsiu tikrą virtuvę, o ne svetainę virtuvėje arba virtuvę svetainėje ir man tai beprotiškai patinka!

Kodėl?

Jei žmogus visiškai negamina arba gamina kartą per savaitę, tai svetainė-virtuvė gali būti gera išeitis, tačiau, jei gaminama dažniau, tampa sudėtinga palaikyti tvarką svetainėje, be to, nieko negali būti nemaloniau, kaip barbenti puodais, matant svečiams.

Man asmeniškai svetainė yra priimti svečiams, o virtuvė – juos aptarnauti. Kai šios dvi erdvės yra viename, svečiai neišvengiamai mato kiekvieną neišplautą šaukštą, kas, sutikime, nėra estetiška.

Galų gale, net ir estetiškai svetainė-virtuvė yra nei svetainė, nei virtuvė. Tai tiesiog vieta, kur daroma viskas, kas nedaroma kituose kambariuose.

Todėl man asmeniškai kur kas smagiau turėti tikrą svetainę ir tikrą virtuvę. Ir manau, kad dauguma mėgstančių gaminti moterų turėtų pagalvoti, ar svetainė-virtuvė atitiks jų poreikius.


21 atsakymas į “Kaip virtuvė atsidūrė svetainėje?”

    1. Taigi ne toletas su svetaine sujungtas. O gal tamsta taip neskaniai gaminat?? 😉

  1. Man patinka ta dalis „man asmeniškai kur kas smagiau”, ir kitas sakinys „manau, kad dauguma gaminti mėgstančių moterų turėtų pagalvoti”.

    Taip, moterys, jūs turėtumėt pagalvoti, nes jos didenybė Lidžita pagalvojo! Laukiu kito straipsnio apie žymiai geresnius senos statybos namus. Naujos statybos namai, kur svetainė sujungta su virtuve, yra blogai, nes būtent taip pagalvos jos didenybė Lidžita. Jei ne jūs, Lidžita, mes tikrai nepagalvotume. Ačiū, kad esate ir galvojate. O mes negalvojame. Va taip va.

    O dar gerai, kai yra rūsys, kur gali iš 9 aukšto nusileisti ir pažiūrėti, kaip žiurkės bei pelės gyvena. Bet ten gerai yra laikyti bulves, burokėlius ir kitas gėrybės užaugintas mūsų žemelės. Na apibendrinant: sena statyba – gera statyba.

    Linkėjimai iš virtuvės sujungtos su svetaine.

    1. Suprantu, kad Jums sunki diena. Apgailestauju. Ir taip, rūsys yra puikus dalykas, nes ne visi ten laiko peles ir žiurkes.

  2. Dar geriau, kai verdamos sriubos, šaltienos, kur kelias h eina ir garai, ir kvapai.
    Dėl tvarkos vėlgi visiškai sutinku 😀

  3. Man virtuvė/svetainė/etc vienoj patalpoj kaip tik geriau.

    Natūraliai gaunasi, kad bendravimas vyksta virtuvėj. Kažkas gamina, kažkas ateina pakalbėt, kiti prisijungia… Virtuvė maža, žmonių daug, svetainė tuščia 🙂 Man geriau didelė virtuvė. O tada svečiams skirtos svetainės kaipo ir nebereikia…

    Estetinių problemų nematau. Rimtai gaminant ir su atskira virtuve visuose namuose jaučiasi. Tie patys svetainės vartotojai prigamina nešvarių indų ir įvairių kvapų 🙂

    P.S. Gaminu praktiškai kasdien. Ir „gaminu” ne sumuštinį susitepdamas.

  4. O aš atvirkščiai – anksčiau visad gyvenau butuose, kuriuose virtuvė buvo atskirai. Visad sakiau – niekad nepirksiu buto su bendra virtuve-svetaine!
    Ir ką jūs sau galvojat? Nusipirkau būtent tokį butą. Ir dabar esu be galo patenkintas. Didelių svečių armijų nekviečiu, tad visus puikiai įdarbinu bendrai gaminti maisto – kas pjausto ką nors, kas šnekučiuojasi ant svetainės kampo ir viskas labai šaunu 🙂

  5. Dėl kvapų yra langas ventialiacijai, dar yra toks išradimas kaip gartraukis.
    + galimas tarpinis variantas, kai dalis virtuvės zonos yra atvira, o kriauklę ir indus slepia dalis sienos.
    Kiekvienas sprendimas turi savų pliusų/minusų. Kiekvienas asmeniškai juos renkasi.
    Man, asmeniškai, nepatiktu jei aš su svečiais svetainėje, o žmona lai „dulkinasi” ten kažkur virtuvėje. Kol galiausiai gaunasi situacija kai visi vyrukai lieka svetainėje, o visos damos nulenda į virtuvę.. O kur dar problema šokinėti/bėgioti paskui svečio užpakalį 🙂 tai jam šaukštelį atnešk, tai vandens astsigert.. O čia pats sugeba nueiti..
    Reziumuojant. Jei turite problemų su ventiliacija ar tvarkingumu – geriau atskira patalpa.. gal net rusyje 🙂

    1. Man tai patinka ironija dėl „problemų su tvarkingumu”. Davai, paruoškit vienas šventę bent 10 žmonių ir papasakokit tada, kaip tvarkingai atrodė virtuvė, svečiams įėjus pro duris.

      1. O svečiai ateina pavalgyti ir būti aptarnauti? Ar visgi nori pabendrauti su šeimininkais? Man maisto gaminimas yra viena iš bendravimo galimybių, o ir svečiai maloniai patys pasitarnauja. Todėl aš tik už bendrą erdvę.

        1. Na, racijos Jūsų žodžiuose yra, bet aš ir pati svetimose virtuvėse šeimininkauti nemėgstu, ir kitų savo virtuvėje šeimininkauti neprašau 🙂

          1. Po spinteles landžioti ir nereikia, bet salotas pasmulkint ar indus po savęs į kriauklę sudėti manau mandagu.

  6. Gerai ar blogai negali būti šiuo klausimu, tai asmeniška.
    Beje, Lidžita, neradau kur pasirašyti naujienoms

  7. O sakykite, pas jus visa reikalinga technika tilpo? Nes pas mane taip pat maža virtuvėlė ir jeigu sutalpinsime visą techniką, tai spintelėms vietos labai mažai lieka.

    1. Nuotrauka – asociatyvi 🙂 Bet taip – pas mane tilpo 🙂 Gal viskas priklauso nuo to, kiek tos technikos reikia 🙂 Aš turiu tik šaldytuvą, viryklę, orkaitę, gartraukį ir šaldytuvą 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *