Kalėdos gete

Žydų istorijoje mane labiausiai stebino ne sadistai, pavertę žmonių gyvenimą pragaru, o patys žydai, kantriai priėmę absurdiškiausias jiems primestas taisykles, – pirmiausiai jie prisisegė geltonas žvaigždes, tada buvo suvaryti į getus, o galų gale neteko teisės dirbti ar mokytis ir buvo nužudyti koncentracijos stovyklose. Dauguma – be jokio pasipriešinimo.

Net vedami į dujų kameras, tikėjosi budelių geranoriškumo.

Pamenu, kažkas tai aiškino žydiškąja filosofija – per kančią grįžti į Izraelio žemę.

Galbūt Europai kaip žlungančiai civilizacijai taip pat reikia aukos. Galbūt per tą auką mes prisiminsime, kas yra šeima, tradicijos, bendravimas, galų gale, kas yra žmogus apskritai ir kaip nugyventi žmogaus, o ne gyvulio gyvenimą.

Trisdešimt metų antihumaniškos propagandos daugumą pavertė biorobotais, paradoksaliai bijančiais mirties, nors gyvenimu jų egzistencijos taip pat nepavadinsi.

Takoskyra tarp „karantino” šalininkų ir priešininkų yra pajauta. Pirmieji jau seniai pamiršę žmogiškų ryšių svarbą, o tiesa jiems aprobuota žiniasklaidos. Antrieji išlaikę santykius su artimaisiais, informaciją vertina kritiškai, persijodami per logikos bei moralės sietus.

Tas, kas nieko neturi, negali prarasti. Dėl to ir priešinasi tik tie, kurie dar turi, ką prarasti. Iš esmės tie, kurių gyvenimas iki „karantino” turėjo prasmę.

„Dauguma šių priemonių elementariai už logikos ribų,” – pasakė vienas pašnekovas. Ir tam, kad tą pastebėti, nereikia būti „specialistu”, „ekspertu” ar „profesoriumi”.

Kita vertus, „specialistai”, „ekspertai” ir „profesoriai” visais laikais klusniai vykdė komandas tų, kurie jiems suteikė šiuos titulus. Lygiai kaip Hitlerinėje Vokietijoje gydytojai ir seselės baltais chalatais ėjo kankinti nekaltų žmonių, kaip Japonijoje pjaustė belaisviams galūnes ir stebėjo, per kiek laiko jie nukraujuos, dabar gydytojai seka pasakas apie virusą, tapusį pretekstu suvaryti žmones į getus.

Pirmosios mūsų Kalėdos gete. Be giminių, be draugų ir daugumai – be darbo. Apsaugoti nuo peršalimo, bet pasmerkti vienatvei ir skurdui. Ačiū Vyriausybei.

Amerikoje žmonės jau organizuojasi į nelegalius būrius ir partizaniškai rengia susitikimus. Kad nepamiršti bendravimo džiaugsmo, kad išlikti ryšyje su kitais. Nes tik tai atėjus lemiamai valandai gali išgelbėti.

Neabejoju, greitai tas pats vyks ir Europoje. Galbūt kaip tik per Kalėdas.

Geto siena.

10 atsakymų į “Kalėdos gete”

 1. Iš tikrųjų sunku susikurti savąjį pasaulio modelį, kai visi ideologiniai, propagandos, jėgos struktūrų, sisteminės žiniasklaidos, etc. svertai sutelkti valstybės aparato (vyriausybės) rankose. Keisti čia nieko nereikia, — beveidėms masėms suvaldyti minėtos struktūros turi gausybę būdų. Šioje situacijoje geriausia sutelkti dėmesį į asmenį, į vidinį žmogų (F. Dostojevskio „Pogrindžio žmogų“), kuris nepasiekiamas jokiai ideologijai, jokiam mokslui. Mokslas gali prasiskverbti tik į individą, subjektą, fizinį ar juridinį asmenį, kuriuos įmanoma apskaičiuoti, — asmens niekas neapskaičiuos. Lidžitos taiklūs straipsniai — geriausia atrama valdžios elito „smegenų plovimo“ mašinai.

 2. „…dabar gydytojai seka pasakas apie virusą, tapusį pretekstu suvaryti žmones į getus” – tokį „savos tiesos” skleidimą reikėtų argumentuoti. „Apsaugoti nuo peršalimo, bet pasmerkti vienatvei ir skurdui” – labai blogai, kai žmogus neturintis kompetencijos (autorė nėra nei gydytoja, nei mokytoja), drįsta teigti vėl „savo tiesas”. Beje, būtų gerai, kad straipsnius rašytų žmonės, kurie nedaro tiek klaidų (KAD su bendratimi nevartojama..). Apie istoriją taip pat žinių trūksta.

  1. Skleisti savo NUOMONĘ įgalina visų civilizuotų valstybių konstitucijos, tai – asmens laisvės ir autonomijos pagrindas. Bet žmogus, kuris neturi abstraktaus mąstymo, to negali suvokti.

   1. Nenorėčiau, kad žmogus su nuomone, neturintis mediko kvalifikacijos tik su abstrakčiu mąstymu operuotų man apendicitą 🙂

  2. O Jūs rimtai manote, kad kvalifikaciją turi tik gydytojai ir mokytojai? Ir kas yra „kvalifikacija”, kai kalbame apie bendražmogiškus dalykus kaip etika, politika, moralė?

 3. Kas iš tiesų buvo tie „naciai”?

  sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

 4. Tai ,kad alternatyvią nuomonę turintys daktarai išmetami iš darbo,o jų pasisakymai ištrinami iš youtube”kaip neatitinkantys nuostatų”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *