Koronaviruso paradoksai: Nei proto, nei širdies

Koronavirusą mes išgyvensime, bet kaip reikės „atmatyti”, ką pamatėme?

Paaiškėjo, kad dauguma pasiruošę užmušti iš užsienio grįžtančius tautiečius vien dėl prielaidos, kad jie galimai serga. Galimai ir neserga, bet juk „atsarga gėdos nedaro”, ar ne? Turbūt gerai, kad Bažnyčiose nevyksta pamaldos. Kas iš tų pamaldų, kurios taip ir neišmokė mylėti artimo.

Taip pat paaiškėjo, kad nuostatos gali pasikeisti per porą savaičių, siekiamybę paversdamos visuotinio pasmerkimo objektu. Dar vasarį besigyrę egzotiškomis kelionėmis kovą jau mėtė akmenis į iš užsienio grįžtančius „valkatas” ir „parazitus”, o sunkiai užsienyje dirbantys emigrantai akimirksiu virto „buduliais”.

„Dėkojantys medikams” tuo pačiu koneveikia iš egzotiškų šalių parvykstančius poilsiautojus ir ragina juos „sutikti su Molotovo kokteiliais”, „pavaišinti lazdomis” ar „karantinuoti Lukiškėse”, nors tarp grįžtančiųjų neabejotinai yra medikų. Būtent iš kelionių parvykę ir į darbus atėję gydytojai žymiai prisidėjo prie viruso išplitimo.

Išvados?

Seniau stebėjausi holokaustu ar inkvizicija. Šiandien nebesistebiu niekuo. Akivaizdu, kad susidūrus su pavojumi žmonių protai tampa tamsūs, o širdys – dar tamsesnės. Net tada, kai  jų pačių nežmoniškumas didesnis už pavojų.

8 atsakymai į “Koronaviruso paradoksai: Nei proto, nei širdies”

 1. Buduliai ir lieka buduliais, net jei jie ir gydytojai. Ir išvis liežuvis sunkiai verčiasi žmogų, kuris žino , kad gali sirgt užkrečiama liga, ir eina į darbą , vietoj to ,kad karantinuotis, vadint gydytoju.

  1. Mes kiekvienas galime sirgti užkrečiama liga ir to nežinoti. Kažkaip dabar labai sureikšminama tikimybė sirgti koronavirusu, kai realiai užkrečiamųjų ligų (ir dar labiau paplitusių) yra be proto daug. Tai amžinai saviizoliacijoje sėdėti?

 2. Nesutirstinkit spalvu komentuodami ir teisdami ar isteisindami kitus,atsigreskite pirmiausiai i save ir objektyviai ivertinkite savo elgesi …

   1. „Seniau stebėjausi holokaustu ar inkvizicija.”
    Aš tai supratau 1990-1991 įvykių metu. Kodėl tai įvyko. Kai buvo pjūdomi mąstantys kitaip, 5 „grafoje” turėję neteisinga įrašą, kalbėję ne ta kalba…dėvėję ne tos spalvos drabužius…Kai 1991 rudeny prasidėjo raganų medžioklės, pasitelkiant TF studentus kviestiniais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *