Laisvės piknikas – už laisvę ar… prieš socialdemokratus?

Visai neseniai skaičiau tiesiog nuostabaus įtaigumo tekstą apie tai, kodėl blogai visi tie guru, dvasiniai lyderiai, politiniai lyderiai, selfiai su lyderiais ir kitoks lyderių kultas.

Tuo pačiu stebėjau įdomų fenomeną – Andriaus Tapino kultinę kovą su socialdemokratais, kuri išaugo iki 8000 žmonių surinkusio renginio (ir tai ne Vilniuje, o Kauno rajone, ne savaitgalį, o antradienį!).

Sakysite, tautinė kova už laisvę?

Na, retai man tenka regėti tautos kovų, į kurias įsitraukia Prezidentė, konservatorių lyderis ir iš esmės visas dešinysis flangas.

Viskas tampa kiek aiškiau, kai įvertini, kad Andrius Tapinas yra išimtinai dešinę palaikantis žurnalistas, kurį daugelis vertina net ne kaip žurnalistą, o kaip politiką. Gana įtakingą, beje.

Ir štai šis stipriai politikuojantis žurnalistas kaip tik rinkimų išvakarėse, kai visa dešinė patiria tokią krizę, kad, nepaisant kairės nesąmonių, atrodo ne ką geriau, imasi savo švietėjiško žygio, kuriame jam… kaip netikėta… visokias kliūtis sudaro kairės atstovai. O tada jau kova, piknikas, švytintys dešinės veidai ir… laimingi rinkėjai.

grybauskaiteAr dar pamenate kaip Darbo partija rengdavo baliukus vatnikams? Taigi visiems intelektualams baisiai juokinga būdavo. Na, bet čia gi daug subtiliau, čia ne tiesiogiai koks Landsbergis, čia Tapinas, ir čia ne dėl to, kad išgerti, o kad parodyti vietą… rajono merui? Visa konservatorių partija ir net Jos Ekscelencija sulėkė tik tam, kad… nusodintų Kauno, kurio konservatoriai taip nekentė, kad net padovanojo Kupčinską, rajono merą? Rimtai? Gražu, nors plok.

Tik vat klausimas – ką bendro tas piknikas turi su laisve? Ir kieno laisve? Tapino laisve? Galbūt. Bet kieno dar? Kokią laisvę gali pažadėti partija, kurios visa programa orientuota į… laisvių varžymą? Kuri atvirai diskriminuoja vienišas motinas, homoseksualus, kitatikius ir eilę kitų visuomenės grupių? Kokią laisvę gali pasiūlyti Prezidentė, kuri dvi kadencijas mosavo esamomis ir nesamomis VSD pažymomis ir kuri siekė (ir pasiekė), kad pats turto turėjimo faktas būtų laikomas nusikalstama veika?

Štai kur klausimas.

Aš nematau jokių laisvių nei Tapino piknikuose, nei konservatorių siekiuose. Matau tik stipriai politizuotą renginuką, kuris pateikiamas kaip tautos kova už laisvę, nors realiai jokia laisvė nesiūloma.

Taip, galiu sutikti, kad rajono mero bandymas trukdyti susitikti su kažkokia tiksline (rinkėjų?) grupe gal ir nebuvo teisingas bei vertas palaikymo, bet sunkiai įsivaizduoju, kad konservatorių atstovas jo vietoje būtų pasielgęs kitaip.

Problema ne tai, kad kažkoks meras kažkokiam tapinui kažko neleido. Problema yra tai, kad kanalizacijos lygio politinėse rietenose tokie triukai nėra kažkas labai neįprasto. Ir gaila, kad šita šąšlava naudojama seniems geriems partiniams tikslams – palinksminti tautą (liaudį?), pasidaryti reklamą ir gauti dividendų (balsų), kai tuo tarpu realios problemos lieka nesprendžiamos.

Taip, turiu pripažinti, kad konservatorių rinkiminė kampanija dar niekad nebuvo tokia smagi – nuo šokančio Landsbergio iki Laisvės pikniko. Bet… Aš, tiesą sakant, iš politikos tikiuosi daugiau – visų pirma, realios, o ne piknikinės laisvės.

Todėl tas renginys, kuris buvo pavadintas laisvės garbei, bet iš tikro nieko bendro su ja neturi, mane tiesiog nuliūdino. Ir net ne dėl paties renginio, o dėl to, kaip lengva vedžioti žmones už nosies, kaip lengva žaisti emocijomis ir… rinktis reitingus. Tam, kad būtų galima kažkaip grįžti į valdžią ir dar 4 m. ramiai gyventi.

piknikas landsbergis

35 atsakymai į “Laisvės piknikas – už laisvę ar… prieš socialdemokratus?”

  1. Paranoja. Pikniko ideja gime dar iki liberalu krizes. Tapinas nera konservatoriu narys, piknike buvo ir Zuokas, ir socdemu seskuciai (net apie rengini pas save parase). Todel cia bukas lyginimas su Darbo partijos ledais.

    1. O tai dešinės krizė – tik Masiulio kyšis? Jūs labai geros nuomonės dar apie dešinę tada. Aš maniau, kad ta krizė jau kokie aštunti metai tęsiasi – visa kadencija prieš tai ir dabartinė. Ir, ne, nesupraskit klaidingai – nesakau, kad kairėje nėra krizės. Bet man kairei atleisti lengviau, nes aš už juos nebalsuoju.

  2. Paliava, o ne rašinėlis. Kaip buvusiam, kiek šokiruoja nesugebėjimas adekvačiai reaguoti į patį pikniką. Pirmiausia nuo scenos nebuvo jokių politinių kalbų, tik raginimas būti pilietiškais ir bendruomeniškais, mąstyti galva ne subine. Toliau visad tokie renginiai pritraukia ir politikus. O kad neatvyko ir nepasinaudojo proga kairė, matosi, kad jiems gėda už tuos ketverius metus. Laisvės piknikas butų buve puiki proga pataisyti savo reputacija ir pabendrauti su žmonėmis, bet turbut labiau rupi zadanijos. Ir trečia – nėr stiprios kaires Lietuvoje, yra tik komunistai ir buve kolūkiečiai, kurie senais metodais varo, o jauna karta ne veltui seskuciais ir vadinama. Toje pačioje ts-LKD galima butų rasti kaires – tai krikščionys demokratai, vieninteles apraiškos. Taip kad praregek nesąmonių nerasinejusi, nes atrodo pasiteisinimai kaip Mickūno ar kitu prisidirbusiu

    1. Man tai įdomu tokių „komunistų žinovų” logika. Ką manote apie komunistus teismuose? Juk koks 30 proc. teisėjų karjerą pradėjo prieš Nepriklausomybę – prisiekė LTSR ir iki šiol eina savo pareigas. Ar tai reiškia, kad jie – ne teisėjai? Ir kaip NEPOLITINIS renginys gali pasitarnauti politinės reputacijos pataisymui? Ir kodėl tam tikri politikai būtinai turėjo atvykti į NEPOLITINĮ renginį? Ir kodėl NEPOLITINIAM renginyje daugybė politikų trynėsi su švarkais ir kantuotomis kelnėmis, o Jos Escelencija – su firminiu mėlynu kostiumuku? Kažkaip jaučiu, kad Jums su regėjimu – prasčiau, negu man 😉

    2. Parašė konservatorių elfas apie pilietiškumą ir politinių poteksčių nebuvimą, o paskui išvėmė propagandinę nesamonę užimančią 2/3 įrašus apie „blogiečius socdemus komunistus” – tu ką nors naujo, jau delfi ir „fb” jūsų šitų nesamanių prisiskaitom

  3. Galvojat lengva organizuoti kelione i Kauno rajona, antradieni? Atvyko tik tie kas tikrai norejo. Taciau visiskai sumaisete priezasti su pasekmem – komunistai yra teisus del to renginio krypties – ji buvo stipriai i desine. Bet ne del desines politiku, o del paciu socdemu poziurio – kuris gana akivaizdziai isreiskiamas sitame poste.

    1. Jūs manote, kad aš – socdemė? 😀 Hahahahah. Nė karto gyvenime nebalsavau už socialdemokratus. O už konservatorius – ne kartą. Bet tai man netrukdo matyti, kad jie eina labai neteisingu keliu.

      1. Tiesa sakant, nelabai svarbu kokios yra autores politines paziuros. Tiesiog pasikartosiu – piknikas buvo nustumtas i desine butent del tokio poziurio, kuris aprasytas sitame poste.

        1. Ką reiškia „nustumtas į dešinę”? Jei į pikniką sulekia 90 proc. dešinės politikų, kurie kalba ant scenos, dėsto savo pažiūras ir pan., tai kaip jo galima „nenustumti į dešinę”? Jei aš nebūčiau parašius šito įrašo, tai jis būtų buvęs „į kairę”, ar kaip? Pasakysiu negražiai, bet nesuprantu to žmonių noro nematyti akivaizdžių faktų. Darbo partijos rinkėjai, matyt, irgi manė, kad visokios „ledų šventės” tai nieko bendro su rinkimais. Čia šiaip. Iš geros Viktoro dūšios.
          P.S. Bet vienok graudu matyti, kaip konservatoriai, eilę metų tyčiojęsi iš kitų partijų dėl populizmo, perėmė viską ir dar grietinėlės ant viršaus uždėjo. Keista, bet ir jų rinkėjams tai patiko.

          1. Jei jau čia apie faktus, tai kokie tiksliai „90 proc. dešinės politikų“ kalbėjo ant scenos ir dėstė savo pažiūras?

          2. Nesakiau, kad 90 proc. kalbėjo. 90 proc. buvo. O kas tiksliai kalbėjo nepasakysiu, nors tokią info rasti internete nėra sunku. Nors gal Jums ir Grybauskaitė nėra dešinė, formaliai gi ji nepriklauso partijoms. Kaip formaliai piknikas – ne politinis.

          3. Na, labai įdomi pozicija – nežinant, kokie žmonės toje scenoje buvo, drėbti teiginius kaip „į pikniką sulekia 90 proc. dešinės politikų, kurie kalba ant scenos, dėsto savo pažiūras ir pan.“, nebuvus renginyje pasakoti visuomenei, koks jis visgi politizuotas.

          4. Vėl pamirštate internetą. Nuotraukas mačiau.

          5. Lidžita, jeigu matėt nuotraukas, tai pasakykite tiksliai, kurie iš tų 90% politikų lipo ant scenos ir sakė kalbas? Nes aš buvau renginyje ir girdėjau vienintelę Grybauskaitę, kuri pasveikino publiką su laisvę, geru oru ir nulipo toliau fotografuotis su žmonėmis.
            Daugiau nieko nebuvo.

          6. Galim ilgai diskutuoti, kas lipo, kas ne. Ar tai buvo politinis renginys, ar ne. Bet aš liksiu tos pat nuomonės, kad tai buvo politinis renginys. O argumentai lygtais išdėstyti tiek įraše, tiek komentaruose. Jei Jums tikrai nuoširdžiai atrodo, kad čia nėra paslėpta konservatorių rinkiminė kampanija, tai kągi – Jūsų valia spręsti.

          7. Nebuvau, nieko nezinau, bet stipriai pasipiktinusi.

            Jame dalyvauti galejo visi norintys – net Kauno rajono socdemas meras sudalyvavo, bet nuo to renginys politizuotas netapo.

            Idomu kas kaltas, jei jauni, issilavine zmones prijaucia desinei. Su tokiu poziuriu, bet kuri toki zmoniu susiburima galima pavdinti politizuotu renginiu:)

          8. Mano tikslas pasakyti savo nuomonę, o ne pakeisti Jūsų. Jums atrodo, kad tai ne apie politiką – ok. Man atrodo, kad apie politiką – irgi ok. O šiaip žmonės dažnai daro išvadas apie dalykus, kurių tiesiogiai nematė/nedalyvavo. Pvz. visi sutinkam, kad žemė – apvali. Bet kuris ją matėme iš taip toli, kad būtų galima patikimai spręsti? Tas „nebuvai – nekalbėk” yra šiek tiek atgyvenęs dalykas, kai dauguma informacijos yra lengvai prieinama net ir tiesiogiai nebuvusiems/nemačiusiems asmenims.

  4. Jūs labai jautriai reaguojate. Visiems akivaizdu, kad neoliberalūs apžvalgininkai, neoliberalūs politikai pasidarė sau renginį, kurį aplankė už neoliberalus balsuojantys rinkėjai. Tai kas čia tokio? Negali dešinieji darytis savo renginių? Na, pakliedėjo, jog čia nėra politikos, kad PR prasme gražiau atrodytų ir tiek.

    1. Man buvo baisu, kai ant tokių „kabliukų” pasimaudavo Darbo partijos rinkėjai. Kai pasimauna ir konservatorių, tai jau ne tai, kad baisu. Tada jau tragedija.

      1. Jusu nuomone nesamoninga ir nepagrista. Jei pateiksite bent viena fakta irodanti, kad tai buvo politines agitacijos ar kokio kito jusu ismanymo renginys apart to, kad ten buvo politiku kurie jum neytiko, tada apsvarstysiu jusu nuomone.

  5. Aš ten buvau. O Tu?
    Vienas geriausių renginių. Džiaugiuosi, kad vaikams galėjau tokį parodyti. Politikos ir politikierių visai nesijautė. Bet laisvės jausmas liko. Ilgam. Tokio Vilniuj jau nebepajausi.
    O visokioms lidžitoms ir soc-šunaujai galiu tik užuojatą pareikšti. Nes už pasiūlymą gydytis galima ir problemų su teisėsauga turėt.

    1. Aš nebuvau. Kaip nebuvau ir Darbo partijos renginiuose, apie kuriuos dauguma kėdainiškių, matyt, panašiai pasakytų. Liko laisvės jausmas, kurio Vilniuje nepajusi? O ar suprantat, kad tas „laisvės jausmas” visiškai neracionalus? Nes realiai tas piknikas nieko Jūsų gyvenime nepakeitė? Na, pastovėjote netoli Tapino, geležinės ponios ir pan. Ir kas iš to? Nieko. Niekas nepasikeitė. Tikra politika atneša pokyčius į gyvenimą, o ne į smegenis. Čia panašiai kaip narkomanas pasakotų, kaip būna faina „apsitorčinus”. Sutinku, kad faina. Bet yra 2 būdai gyventi gerai – dirbti arba svaigintis. Kiekvienas renkasi pagal save.
      Tiesa, kai žmogus visus kitaip mąstančius laiko socdemų šunauja, tai gal jam ir lieka tik svaigintis. Tikiuosi, kad bus daugiau Jums tokių renginių. Ir gal dalins ne tik marškinukus. Gal bus ir Užkalnio koldūnų (nes ledai – jau atgyvenę).

      1. Kažkaip labai keistai skamba, kai žmogus, nedalyvavęs renginyje, pamatęs vos kelias nuotraukas su slampinėjančiais apie sceną politikais, jau daro išvadas ir kaltina renginį politikavimu. Deja, aš ten buvau, pats viską mačiau. Kaip ir mačiau Atgimimo renginius, Baltijos kelią ir Sausio įvykius. Ir norit pasakyt,kad viskas prasidėjo ne nuo „smegenų”? Visi ieškojo racionalumo???? Su Jūsų požiūriu mes ir dabar dar gyventumėm SSSR…, nes neracionalu būtų buvę atsiskirti… O kas liečia Laisvės pikniką, apart Prezidentės pasveikinimo, politikų aš ten scenoje nemačiau, o kad atėjo į renginį…ar tai uždrausta? Ir pagaliau, jeigu blogi politikai ar ta pati Prezidentė( kuri net šiuose komentaruose priskiriama tai prie dešiniųjų, tai prie Bradausko – apsispręskit vienąkart), tai reikia keisti politikus(kaip?), ar visokeriopai šviesti juos išrenkančius žmones? A. Tapinas būtent tai ir daro. Ar keista, kad šiuolaikinis politikas turėtų mokėti anglų kalbą, būtų išsilavinęs, nekeistų partijų kaip kojinių, tarnautų žmonėms, o ne atvirkščiai… Ar skaitėte jo „atmintinę rinkėjui”, su kuria jis važinėja po Lietuvos mokyklas ir šviečia jaunąją kartą, nes ji mūsų ateitis. Tokia ir buvo Laisvės pikniko dvasia, taikoma visiems politikams, nesvarbu, ar jis „kairys” ar „dešinys”. Bet jums iš nuotraukų geriau matyti…

        1. „Nėra neįtartinų žmonių – yra neįtartini rezultatai”. Sąjūdis buvo dėl rezultatų, o Laisvės piknikas – dėl žmonių. Manau, kad lyginate nesulyginamą. O dėl Prezidentės, tai įraše lyg ir neminėjau, kam ją priskiriu. Nei komentaruose. Ir man šiek tiek juokingas tas „nekaitalioti partijų”, kai labai didelė dalis politikų kaitalioja ne tik partijas, bet ir idealogijas. Kiek tik reikia kartų. Aišku, idealizmas irgi gražu. Nesiginčiju.

  6. demokratijai, labai gaila, bet dar ne laikas Lietuvoje((
    ir tą daug kas žino.
    Bėda tame,kad Žmogui būdinga galvoti „čia man, o čia kitiems”.
    Labai liūdna, bet šiame pasaulyje viskas yra amžinam cikle.
    Viena karta gyvena gerai, kitai – karas, paskui sekanti kapstosi iš karo ir taip viskas „vcio snacialo”
    labai liūdna…

  7. Puikus renginys, man priminė 1988 liepos 9 mitingą Vilniaus Vingio parke.. Po ano mitingo išvarėm rusų okupantus, dabar varysim nuo valdžios lovio provinciijos merus-karaliukus, o iš seimo tuos, kurie gyvena šia diena ir nesuvokia Lietuvos ateities gairių… Lietuvos nelaimė yra darbo partija ir taip vadinamieji tt(ale jau nyksta savaime)… Apie socdemus senai aišku – buvę komunistai ir tiek.. Laikai jau kiti. Yra labai paprasta užduotis – atpažint palikuonis tų, kurie su gėlėm sutiko okupantų tankus 1940 metais… Ateina nauja karta, ten labai daug sąžiningų. išsilavinusių, vakarietškas vertybes suprantančių jaunų žmonių… Senoji socialistinė gvardija traukis lauk… Man patiko Tapino ANGLŲ KALBOS TESTAS 🙂 oi daug tiesos tame yra .. 🙂

    1. Tai kad Darbo partija ir TT praktiškai jokios politinės įtakos nebeturi 🙂 O Jūs manote, kad jie yra nelaimė 🙂 Nelaimė yra valdantieji 😉 (apimant tuos pačius, su kuriais Jūs įsivaizduojate kažką varęs).

  8. Kai ta pati žmonių grupė nekenčia buvusių komunistų (pvz Bradausko ir tt) ir tuo pat metu dukart renka DG, apie kokį jos adekvatumą galima kalbėti?
    Rinkėjai, kuriuos lengva vedžioti už nosies yra didesnė problema, nei korumpuoti ir apsimelavę politikai. Nes šitų visada bus. Esmė – jų nerinkti.

    1. Jei nuotrauka plaukioja internetuose ir aš to autoriaus net nežinau, tai būtų sunkoka tą padaryti.

  9. o ir lazdiju parsa matau :D, nu superine kompanija, rusiskai besivatojanti kiaule ir anukas 😀

  10. P. Lidžita, norėčiau paprašyti Jūsų sutikimo pasiūlyti šį straipsnį puslapiui kaunorajone.lt , nes kaip teisingai pastebėjote, jau dešinieji Kauno rajone išplatino kreipimąsi apie laisvę ir baimes, ir, jei, kas nurodė kreiptis į juos su visais atributais. manau, kad būtų įdomu paskaityt ir šį straipsnį kaip kitokią nuomonę, jei aišku, administratoriai sutiks, bet norėčiau pasiūlyti.

    1. Siūlykit. Aš savo įrašus leidžiu publikuoti visiems, kas nori su sąlyga, kad nurodomas šaltinis (blogas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *