LIDL fenomenas Lietuvoje: Kas bendro tarp šlapimo gėrimo ir patyčių iš taupymo

LIDL atėjimas į Lietuvą mane labiausiai domino kaip faktorius, kuris gali „destabilizuoti” oligopolinę maisto prekybos rinką, t.y, nežaisdamas pagal iš anksto sutartas taisykles, šis žaidėjas gali priversti kitus žaidėjus (Maximą, Iki ir pan.) peržiūrėti savo kainodaras.

Dėl objektyvių priežasčių (LIDL vykdo prekybą Lietuvoje tik antra diena) daryti išvadas apie to realumą kol kas anksti.

Visgi, yra kai kas apie ką jau galima kalbėti, o būtent – reakcija į LIDL.

Nors dar visai neseniai buvo rėkiama, kad Lietuvoje „laisva rinka” ir kas kur nori, tas ten perka, tačiau masėms sugužėjus į LIDL prasidėjo antra patyčių banga – esą kokie ten perkantys durniai, kodėl jie nedirba, iš kur pas juos tiek laiko, ar jie nesupranta, kad LIDL ne vienai dienai atidaryta ir pan.

Net žinomas politikas gyrė iš perkančiųjų besijuokiančius autobuso keleivius.

Nes patyčios būna vertos komplimentų.
Nes patyčios būna vertos komplimentų.

Tuo tarpu 15min.lt žurnalistas Dovydas Pancerovas stebėjosi, kodėl ten tokios eilės, nors… Nesistebėjo, kad jo darbovietė (15min.lt), įėjus į interneto portalą, išmesdavo reklaminį skydelį, siūlantį… surasti arčiausiai esančią LIDL parduotuvę.

Nes darbovietė reklamuoja, o durniai perka.
Nes darbovietė reklamuoja, o durniai perka.

Kitaip tariant, dauguma šiek tiek „prakutusių” jautė tiesiog egzistencinį poreikį pasijuokti iš tų, kurie gal turi mažiau pinigų, gal mažiau nuovokos, o gal tiesiog daugiau laiko. Ir darė tai, visiškai nepaisydami, kad dar neseniai patys ragino „pirkit kur Jūs norite„. Arba to, kad jų darbovietės ar net jie patys tiesiogiai prisidėjo prie LIDL reklaminės kampanijos.

Visas šitas marazmas man primena rusų oligarchų žaidimus, kai į mažas pajamas gaunančius žmones žiūrima kaip į pajuokos objektą. Pavyzdžiui, man žinoma situacija, kai kažkoks milijardierius ruskis sumokėjo bomžui kažkiek ten pinigų, kad tas atsigertų jo šlapimo.  Skamba apgailėtinai? Tikrai taip. Bet kuo Jūs, besišaipantys iš tų, kurie taupo, skiriatės nuo to pertekusio suskio? Pinigine. Dauguma Jūsų gal taip pat kam nors sumokėtų, kad atsigertų Jūsų šlapimo, bet… galimybės tiek netempia. Paskolos ir vaikų mokslai Jus smaugia ne mažiau, nei tuos, kurie stovi prie LIDL, tačiau tas viršesnės kastos pojūtis neleidžia to pripažinti.

Jums atvirai taupyti gėda. Jei jau taupyti, tai tik pasislėpus. O viešai reikia užeiti į Coffee Inn‘ą ir palikti 2 Eur už puodelį kavos. Arba sumokėti pusę algos už skudurą, kuris realiai net per prašmatnus, kad galėtumėte jį nešioti.

Tiesiog tokios žaidimo taisyklės, jei nori atrodyti kažko pasiekusiu, nors objektyviai gyveni tokiam pat komunaliniam bute ir važinėji tuo pat troleibusu kaip tas tau juokingas LIDL’o pirkėjas, kuriam negėda taupyti sunkiai uždirbtus (arba kad ir labdarai gautus) pinigus.

Visgi, kažkur viduje knieti suvokimas, kad ne tiek jau labai tu geresnis už tą LIDL’o pirkėją (juk dar vakar prisipirkai akcijinės šlapenkės 3 kg.), tai užtat pastebėjus, kad juoktis iš skurdo yra apgailėtina, prasideda pasiteisinimai, kad juokingi esą ne tie žmonės, o laikas, kuriuo jie perka. Nes, matai, eiti į parduotuves padoru tik nuo 18 val., o sėdėti Facebook‘e ar Coffee Inn‘e galima jau nuo 8 val. Pasiteisinimas „pastiprinamas” paaiškinimais, kiek daug normaliam žmogui reiškia darbo valandos ir kad per tą laiką, kuris praleidžiamas LIDL’o eilėse, galima užkalti gražaus pinigo.

Tiesa, čia logika vėlgi naudojama labai selektyviai, nes pamirštama skaičiuoti, kiek pinigo galima užkalti tuo laiku, kol rašoma Facebook‘e, sėdima Coffee Inn‘e arba važiuojama troleibusu. Ta prasme, ignoruojamas pats faktas, kad turbūt nėra pasaulyje žmogaus, kuris savo laiką išnaudotų 100 proc. efektyviai. Tiesiog vienoks laiko leidimas laikomas geresniu tonu negu kitoks.

Taip pat ignoruojamas faktas, kad Lietuvoje net penktadalis dirbančiųjų vykdo individualią veiklą (dirba sau), dar nemaža dalis, nors ir turėdami darbo santykius, dirba laisvu grafiku ir apie 10 proc. yra bedarbiai. T.y. 30 – 40 proc. darbingo amžiaus asmenų neprivalo sėdėti ofise nuo 8 iki 17 val. Jau nekalbant apie tai, kad nemaža dalis dirbančiųjų ofisuose, darbo turi geriausiu atveju pusei etato, nors namo išeina tik 18 val.

Šitas susireikšminusių berečių tryzniojimas „aš esu per daug užsiėmęs, kad galėčiau stovėti eilėse” yra ne vakarietiškos visuomenės požymis (kaip bandoma tai „pritempti„), o kaip tik ruskelio oligarcho lygio „žaidimai” – aš esu aukščiau.

Ir šita tendencija yra dar liūdnesnė, nei Maximos kainos. Nes skurdas piniginėje (kartais) išsprendžiamas, o skurdas galvoje dažniausiai ne.

lidl-parduotuve-naujininkuose-71442708

61 atsakymas į “LIDL fenomenas Lietuvoje: Kas bendro tarp šlapimo gėrimo ir patyčių iš taupymo”

  1. Pinigine cia ne prie ko. Dalis nesijuokia, tiesiog stebisi eiliniu priezasties ir pasikemes sumaisymu. Stovi LIDL eileje ne todel, kad turi mazai pinigu, bet pinigu turi mazai, nes cia stovi. Cia kaip votis – ji tau tiesiog akivaizdziai signalizuoja, kad kazka ne taip darai gyvenime, kazko tau truksta.

    1. Tai taip, nes, suprantate, biologiškai įrodyta, kad visi yra genijai. Tik dalis stovi LIDL eilėje ir dėl to nesupranta šito. Bet jei nestovėtų, tai įkurtų milijoninę korporaciją ir darytų bele kokius pelnus, valgytų tik ikrus, gertų tik brangų vyną ir viskas būtų čiki piki. Ai, tiesa, korporacijoje dirbtų tik robotai, nes gi nustojus stovėti LIDL eilėse vargšų neliktų – kiekvienas turėtų po milijoninę korporaciją. Blemba, kaip tas LIDL’as griauna gyvenimą. P.S. Man ir votys dažnai kyla, tai ačiū už diagnozę. Dabar žinosiu, kad „su manim kažkas blogai” ir „man kažko trūksta”. Lenkiu galvą prieš Jūsų išmintį. Kai skaitysit mokamus seminarus, praneškit. Surinksiu paskutines kapeikas ir ateisiu paklausyti.

      1. O kam tas milžiniškas koorporacijas kurti? 🙂 Keisčiausia, kad dauguma mažiau turinčių pinigų į verslą ar apskritai apie darbą kažkaip panašiai taip galvoja ir dėl to bijo bandyti kitokius variantus nei kaimynai/pažįstami daro.

        Bet kitavertus, aš irgi nemanau, kad jei imsi ir pasakysi kiekvienam „galima kitaip”, ims ir darys kitaip. Be gero pavyzdžio ir žmonių, kurie kažkaip galėtų bent morališkai juos palaikyti kažin ar kažkas nutiks kitaip. Ištiesų čia kaip vištos ir kiaušinio problema, kažkas turi žengti pirmą žingsnį, bet niekas nežino kas tai galėtų būti.

        1. Nors labai nemėgstu veltis į asmeniškumus, bet pasakysiu taip – uždirbu daugiau nei vidutiniškai (bent pagal oficialią statistiką), dirbu sau ir vis tiek eisiu į Lidl’ą. Nes neturiu tiek pinigų, kad galėčiau permokėti. Kiek, Jūsų manymu, reikia uždirbti ir ką tokio veikti, kad vengti pigių prekės ženklų? Nes aš nelabai suprantu to „stenėjimo”, kad jei perki LIDL’e, tai kažkas su tavim blogai. Kiek žmonių Lietuvoje uždirba 2000 – 3000 Eur? Nes, mano manymu, tai ta suma, kurią uždirbant jau galima sau leisti brangesnes vartojimo prekes. Ir tai su sąlyga, kad neišlaikai vienas šeimos, neturi didelių paskolų ir pan.

          1. nu toks pastebejimas – UK zmones ir po 4-5k i menesi imdami, i ta pati lidl ar aldi mielai vaziuoja.

            Gyvena namuose po £500k+, vazineja su 2016 etu Rang Roveriais, ir eina apsipirkti i Aldi.

            Nes zmones VISUR moka skaiciuoti.

          2. Nesakau, kad į LIDL eiti yra gėda. Ar gėda taupyti. Sakau, kad bėda ta, kad nemaža dauguma tokių įsisuka į taupymo karusėlę taip, kad iš esmės gyvenimas tampa vien didžiuliu taupymu.

            Taip pat visame tame yra niuansas, kad jei prekė gana pigiai kainuoja tai kažkur pasaulyje kažkas ją pagamino dirbdamas iš esmės vergiškomis sąlygomis. Suprantu, kad tai kol kas neišvengiama… bet kažkaip nemanau, kad ok ignoruoti šį faktą ir žiūrėti, kad tik kaip pats gerai jautiesi. Aišku gali su manim nesutikti – kiekvienas turi savo pasaulio supratimą, bet aš manau, kad mūsų pasaulis kuriame gyveniname yra geras tik toks kaip mes sugebame elgtis su aplinkiniais. O gebėjimas mokėti už darbą ne pigiau bet tiek, kad uždirbamos dirbančio žmogaus pajamos nežemintų orumo, jei tik įmanoma, manau yra būtinas dalykas. Ir ne, aš nekalbu apie kažkokias socialines programas iš valstybes, aš kalbu tik apie gebėjimą stengtis deramai vertinti kito žmogaus darbą.

            Aišku tuos 2000-3000 mažai kas uždirba. Bet manau, kad 1000 yra daugumos atveju pakankama suma su kuria galima pragyventi pakankamai neblogai. Aišku, tų dauguma, kurie stovėjo tose didelėse Lidl eilėse kažin ar tiek iš viso gauna… nors iš ten stovinčių ne pensininkų ir yra šansų tokias sumas užsidirbti su išorės pagalba bet ką daryti pensininkams aš, atvirai pasakius, neįsivaizduoju.

            Manau ši nuoroda labai gerai papildo šią temą -> https://medium.com/utopia-for-realists/why-do-the-poor-make-such-poor-decisions-f05d84c44f1a#.u7f7mr64c

    2. Eimantai, manau ne visi žmonės ten dėl tos tavo išvardintos priežasties stovi, kai kuriems tai pramoga ir gal net galimybė pabūti tarp kitų žmonių.

      Nemanau, kad viską į vieną tašką čia galima suvest.

  2. …nes jūsų požiūris teisingas. Ir dar pasiimkit su savim panašiai mąstančių draugų. Kaip mums reikia tokių žmonių, kurie suprastų, o ne tyčiotųsi iš tautos, atimdami paskutinius jos savigarbos lašelius ir žlugdydami paskutinį pasitikėjimą valdžia. Tik suprantantis žmogus gali kažką keisti. Bet kuriuo atveju ačiū už taiklų straipsnį! 🙂

      1. Neužteks tam Seime vietos visiems norintiems 🙂 O, kalbant rimtai, į Seimą eiti kol kas neketinu, bet stengiuosi kiek įmanoma šviesti visuomenę (ir politikus), kad patyčios nieko nesprendžia. Ir kad būtina padėtį vertinti be rožinių akinių. Tik tada gyvensim geriau. Ačiū už gražius žodžius.

  3. ir kaip nesuprasti, kad tyčiojasi ne iš taupymo ar dėl to kad žmonės į lidlą eina, o dėl to kad savo laisvalaikį, brangų laiką eikvoja stovėjimui karštyje prie prekybos centro ir nesvarbu ar tai lidlas ar jomajo maxima.

  4. Šiuo atveju vien iš straipsnio pavadinimo galima spręsti,kad mėšlo krūva,dėl kurios net laiko gaivinti su neverta ją skaitant. O dar ir autorė kiekvienam skaitytojui atrašo,tai aiškiai labai didžiuojasi tokią krūvą suraizgiusi ir vis refreshina. Niekinga:) keisk profesiją.

    1. Šiaip labai neniekinga:
      1) Nuspręsti, kad neverta skaityti, bet perskaityti;
      2) Tada dar perskaityti visus komentarus;
      3) Pačiam pakomentuoti;
      4) Nusimauti kelnes ir smaukytis iš pasitenkinimo, kaip protingai pasirodei.

      Patarimas: Nekeisk profesijos kad ir kokia ji būtų.

  5. Man tik taip liūdna, kad tiek žmonių prekybcentrio atidarymą laiko tokiu išskirtiniu įvykiu dėl kurio verta stovėt eilės. Rodo visišką dvasios skurdą arba pasidaviną reklamos įtakai.
    Čia tie patys žmonės, kurie balsuoja už kandidatą, nes jis padalino cukraus ar pažadėjo didžiausią minimalią algą. Ar išvis, nes jis „gražiausias”. Eilės yra tiesiog visuomenės ligos požymis, dėl to ir apmaudu.
    Ir jokio čia „pasirinkimo” nekiškite, kaip dievo palaimos. Ta teisė, be suvokimo galvoje, reiškia, kad toks individas lengvai pasirenka savo laisvės atsisakyti.

    1. Jūs visiškai teisus. Realybėje žmonės laisvi kaip avinėliai – laigo per dienas pievomis, rupšnoja šviežią žolę ir mėgaujasi skaisčia saule. Nei darbe sėdi, nei kamščiuose stovi, nei eilėse laukia. O tie, kas tai daro, tai durniai gi ir jų Dievas nepriims į rojų. Amen!

  6. Na, tyčiotis, be abejo, negražu. Iš bet ko. Bet šiuo atveju man ne juokinga, o tiesiog keista dėl tų eilių. Aš pati nesu išlaidaujanti ir nueisiu į ldil`ą, bet tikrai ne šiom dienom. Nueisiu tada, kai nereikės grūstis eilėse. Jį juk ne vienai dienai atidarė. Man mano laikas brangus ne todėl, kad galiu per jį uždirbti pinigų. Galiu jį tiesiog panaudoti geriau, pabūti su vaikais, pasivaikščioti parke ar dar bileką smagaus nuveikti, o ne grūstis ir stumdytis prekybcentrio aikštelėje. Manau, kad tiems, kurie ten grūdasi, tai ne išgyvenimo kova, nes neturi už ką duonos nusipirkti, o tiesiog įvykis, pramoga – atidarė naują parduotuvę, einam pažiūrėt kas ten gero. Ir tokia pramoga man atrodo šiek tiek apgailėtina.. Tai jau žmogaus mentaliteto reikalai. Tos eilės ne iš taupumo, o tiesiog iš smalsumo..

    1. jei matytum realias LIDL kainas visam pirkiniu krepseliui – suprastum, kad cia labai didele dali groja ir kaina.

  7. bravo autorei, tą patį galvoju. Detaliau parašyti savo nuomonės negaliu – stoviu eilėje į LIDLą. Juokauju žinoma.

  8. Lygiai taip pat galima būtų juoktis ir tyčiotis iš žmonių, kurie važiuoja į Lenkiją apsipirkti, taigi laikas gaištamas per kurį, būtų galima „užsidirbti” tuos pinigus ir „padovanoti” gobšiems mūsų verslininkėliams.

  9. Neįtikinot.
    Kas jau kas, bet skurdas stovinčių saulėje vidurį dienos prie naujos parduotuvės apie 30 laipsnių karštyje galvoje tikrai neišsprendžiamas. Negalima tarkim nueiti rytoj ar poryt, kai eilės bus mažesnės ar žut būt reikia „pramogauti”?
    Dabar tos pačios protesto grupės fotkinasi su maišais ir eilėm lidl’e išsišiepę. Manot čia normali būsena?
    Jei tie kurie vaidina posh rašo yra šlapimą perduodantys, tai stovintys eilėse laimingi yra tie patys svaigstantys apie savo dvasingumą, suprask pinigai moraliai supūdė, o „tuštybių mugė” ir kitos naftalininės sąvokos tikrai jiems prie širdies.

    1. Matyt nelabai supratote nei apie ką įrašas, nei dėl ko buvo protestai. Protestai buvo prieš dideles kainas. Į Lidl žmonės eina dėl mažų kainų. Jokio nenuoseklumo.

  10. Gaila, kad autorė pasuko irgi radikalizmo keliu, kaip ir tie besišaipantys, neieškodama aukso viduriuko. Taupyti nėra gėda, tačiau pašiepti eilėje stovinčius, kodėl gi ne. Man, kaip uždirbančiam neblogai, nors ir turinčiam paskolas ir t.t., juoką kelia vienodai tiek šitie „varguoliai” stovintys eilėje ir laukiantys atidarymo, tiek „elitas” laukiantis Apple parduotuvės atidarymo nuo praeitos nakties – tiek vienu, tiek kitu atveju tai yra marazmas ir juokingai atrodo iš šono.

    O į LIDL irgi eisiu, galbūt ne visada, bet pasižiūrėt tikrai. Žodis taupyti man nesvetimas, taupau tiek laiką, tiek pinigus, ir tikrai žinau, kad eilėje mažai tupėjo taupančių – daugiau bandos jausmo genami, nes krepšiai atrodė tikrai ne kaip taupuolių – pirko viską, net tai, ko jiems nereikia, svarbu pigu ir akcija – vat iš tokių varguoliškų bruožų šaiposi buržua. Ir šaipytųsi toliau savo sluoksnyje, bet problema yra kita – tie varguoliai temdami „sutaupyto” šlamšto krūvą į namus dar ir skundžiasi viešai baksnodami tokius, kaip mes, kad blogai uždirba, valdžia bloga ir neįmanoma išgyventi – o vat iš to juokiasi buržua labiausiai ir viešai, nes durnių ir prie altoriaus muša, o durniams įteigti kitas tiesas neįmanoma, tad jūsų radikalus advokatavimas yra ne kas kita, kaip bandymas pritempti viską prie varguoliškos atjautos, nors ji vapše niekur neveda.

      1. Manau, kad jums vertetu pasvarstyti komentatoriaus argumentus ir, jei jus jiems nepritariat, pagrist savo priestaravima. Taip butu atsakoma i zymiai daugiau klausimu, o jusu pozicija butu aiskesne. Be to tokia kalba labiau welcoming, o zmonem patinka tokie blogai. Nesupraskit neteisingai, man patinka jusu pasitikejimas savimi.

        1. Augustai, mielai, bet blogo rašyumui skiriu ir taip daug laiko (už kurį man nemokama). Jei atsakinėčiau į kiekvieną komentarą ir aiškinčiau viską nuo A iki Z, man tai taptų kaip antru (nemokamu) etatu. Pagrindines idėjas visados išdėstau bloge. Nesupranta žmogus jų ar nenori suprasti – laikau, kad tai jau ne mano problema.

  11. Aš palyginus irgi neblogai uždirbu, bet esu taupus žmogus ir nieko blogo nematau prekintis LIDL’e. Šaipomasi yra tikrai ne iš skurdo (šiaip tada LIDL’o eilėse pirmieji turėtų stovėti piliečiai be nuolatinės gyvenamosios vietos, o stovi tokios gerai imitusios personos) ir ne iš taupymo (taupom daugiau ar mažiau visi). Šaipomasi iš pačio stovinčių eilėse elgesio: keiksmai, pyktis, agresija, stūmdymaisi, prekių plėšimas vienas kitam iš rankų ir pan. Ar tai reiškia, kad jei uždirbi mažiau, tau suteikia teisę elgtis bet kaip? ir nereikia aiškinti, kad tokiais žmones pavertė skurdas ir nepriteklius. Karo metais žmonės sugebedavo išlikti žmonėmis (ne visi aišku), tai pinigų trūkumas yra tikrai ne priežastis elgtis kaip laukiniams.

    1. O kur kas iš to šaipėsi? Nes aš nemačiau kažko kalbant apie stumdymąsi ar pan. Ir spauda nieko apie tai nerašė. Pažiūrėkit, kaip USA pasistumdo per Black Friday. Va ten tai stumdymąsis.

      1. Jeigu nematėt, tai nereiškia, kad taip nebuvo. Aš mačiau nuotraukais ir 15min, ir Lietuvos ryte, ir žmonės pasakojo. Taip kad nereikia taip kategoriškai teigti, kad to nebuvo.

  12. Labai dekoju uz blaivu mastyma, begalo gerai sudeliojot mintis.Aiskiai ir taikliai!

  13. Šiaip jau, visi tie patyčių ruporai nepastebi, kad tiesiogiai pažeidžia teisės normas, nuo patyčių saugančias tautines, rasines, seksualines ir t.t. mažumas ar soc. grupes. Kiek žinau, įstatymai draudžia viešai žeminti dėl įsitikinimų ar gyvenimo būdo.

    1. Nežinau, ar tos rašliavos užtrauktų teisinę atsakomybę, bet kad patyčios Lietuvos visuomenėje yra norma, tai faktas.

  14. bet tai kaip sunku teisiems pasipūtėliams patikėti, kad yra masė žmonių, kurie deda centą prie cento…aš neinu šiandien prekintis nes žinau, kad LIDL’e nusipirksiu dvigubai tiek prekių nei bet kuriam kitam prekybcentryje, vadinasi už tą pačią sumą dvigubai daugiau dienų pramaitinsiu save ir savo šeimą…tai negi nematot logikos? 😀

    nea…nemato…nes projektuoja savo elgesį į kitus, nes jei jau eilė tai tik „pramogai”…ir sakyčiau „atsipeikėkit” bet tokie žmonės paprastai nenori matyti savo klaidų ir jų pripažinti, tuomet ieško kitų pretekstų, pasiteisinimų, mes ne iš vargo tyčiojamės, mes iš tos psichozės tyčiojamės…bet TYČIOJATĖS…o tai greičiausiai reiškia, kad jūsų pačių gyvenimėlis be galo niekingas ir neįdomus 😉

    na o pabaigai tai noriu paliūdėti…kaip mums dar toli iki praktiškų ir empatiškų vokiečių…

    ačiū už straipsnį 🙂

    1. Prašom 🙂 Tikrai taip. Vokiečiui negėda, anglui negėda, lenkui, galų gale, negėda, o lietuviui, uždirbančiam mažiausiai iš paminėtųjų, gėda.

  15. Straipsnio autorė be galo teisi. Aš iš viso nesuprantu, kodėl tiek dėmesio skiriama kažkokių prekybcentrių atidarymui. Valio, bus mažesnės kainos, bet juk seniai to Lietuvoje reikėjo. Gal vokiečiai atsilaikys visokių maximų, norfų ir iki spaudimui dėl kainų susitarimo. O kad eilės.? Kiek jau tų pramogų pas mus? O čia vis šiokia tokia naujiena. Kad grūdasi – lygiai taip pat visi žvengia iš kažkokių tai akropolio naktinių išpardavimų, kur žmonės ne tik grumdosi, bet yra ir pažeminami, kaip vaikai renkantys nuo žemės pono pabertus saldainius. Aš irgi esu pakankamai apsirūpinusi, bet jei matau, kad tas pats agurkas vienur kainuoja tiek, o kitur trigubai brangiau, spėkit, kur aš pirksiu? Tyčiojimąsi iš susidomėjimo nauju rinkos dalyviu, manau, skatina būtent karteliniu susitarimu susaistytos visokios maximos ir pan. Taigi viskas nusistovės, jei lobistai neprivers seimo kaip nors koreguoti naujų rinkos dalyvių kainų. O jei bus kitaip – vargas mūsų šaliai, kuri šitaip nemyli savo žmonių.

    1. Nemanau, kad kas nors Lidl’ui kainas sureguliuos 😉 Nelabai tas įmanoma. O šiaip ačiū 🙂

  16. Straipsnis tai puikus ir taiklus.

    Tik kiek gaila, kad komentaruose bendraujant su mažiau vykusiais komentuotojais autorei nepavyksta parodyti gero pavyzdžio.

    1. Nemanau, kad rodau ir blogą. Mano patirtis rodo, kad kartais susikalbėti galima tik atsakant taip pat kaip kreipiamąsi. Nes ir kiek aiškinsi, kad ne visi gali būti genijais ir uždirbti milijonus, kai kurie žmonės vis tiek atsisakys tai pripažinti. Tai kam gaišti laiką?

  17. Aciu. Net apkabint norisi uz toki straipsni. Prenumeruoju naujienas! Lenkiu galva ir linkiu sekmes!

  18. įdomu aišku, kokia procentinė dalis ten grynai skurdo prispirti stovėjo. Manau gerokai mažesnė, negu tų, kurie perpildo akropolius per visokias jamam dienas. T.y. vartotojų tokių, kur šiaip gyvenime nelabai didesnių pomėgių turi. Tokius manau galima ir pašiepti kažkiek.

    1. šiandien buvau, eiliniai paprasti žmonės…jūs atkreipkite dėmesį kuriuose rajonuose atsidarė pirmi LIDL’ai – gal tada nors kiek prašviesės 😉

  19. Kai buvau dar vaikas, rajone naują RIMI atidarė ir ėjom visi, ir stovėjom eilėse, nes įdomu buvo.

    Ir dar per kalėdas eilės būna ir per kitokias didesnes šventes, kai prireikia kažko visiem masiškai – tai natūralu. Tada tai atrodė normalu, gal dabar pamiršo žmonės?

    Dabar dėl šio straipsnio, gal pasirodysiu selektyviai aklas, bet norėčiau kolkas nueiti nuo patyčių temos ir LIDL’o eilių aukų ir prieiti prie kitos medalio pusės – patyčių autorių. Man atrodo, kad bent pusė komentarų apie šį reiškinį yra ne poreikis kažką pažeminti, bet labiau poreikis pasirodyti – tema ant bangos, puiki proga ant jos užšokt ir džiaugtis like’ų potvyniu. Važiuoji autobusu, vyksti kur reikia, o čia stovi eilėj nusipirkt bananų – man bananų nereikia, aš važiuoju kur noriu, man gera ir bendrakeleiviai panašiai galvoja, smagu visiem.

    Aišku, turbūt apie tuos eilėj pagalvojo, kaip apie durnius, bet yra smagu juoktis grupėje, smagu priklausyti ir jaustis kažkokiam bendrume. Ir taip bus visada, pasijuokė autobuse, pasidžiaugė vienas kitu. Parašys straipsnį, padės like’ą. Praeis keli mėnesiai LIDL’as stovės, žmonės toliau pirks pigesnius bananus ir bus ramu.

    Nes RIMI atsidarius eilės buvo ir dar vis būna per kalėdas, bet čia business-as-usual, priprasti tik reikia. : )

    TL;DR – eilės – nieko baisaus, straipsniai ir komentarai – nieko baisaus.

    Patyčios mokykloj – čia tai šikna (šito netrumpintoj versijoj nėra 🙂

    1. O ar patyčios mokykloje niekaip nesusiję su patyčiomis, kuriomis užsiima suaugusieji? 😉

  20. O juokingi gi ne zmones ieskantys kaip sutaupyti. Juokinga kaip lietuviai pasimauna ant tokio pigaus marketingo. Kazkas uz pora simtu eur pasistate palapine prie prekybcentrio ir jau isterja kyla. Juokingi delfi, 15 min, komjaunimke ir Lidzita

  21. O kodėl lietuviai stovėjo per muziejų naktis į muziejų? Gerokai smagiau apsilankyti muziejuje per specifinę naktį nei per eilinę dieną. Ir eilė į LIDL’ą tik pirmą dieną buvo, nes smagu pirmą dieną apsilankyti, o ne veliau. Tai tas pats smalsumas, o ne bednumas. (Atsakau tiems kurie tyčiojasi :))

  22. Man irgi kelia šypseną tas stovėjimas eilėje, kad patekt į parduotuvę. Bet labiau juokiuosi iš besityčiojančių, kurie paraleido progą patylėt ir patys patapo aktyviais Lidlo reklamuotojais. Skalykit ir toliau.
    Liditai dėkui už taiklų straipsnį.

  23. beje, šiandien buvau ir pasakysiu, kad eilė ne todėl, kad nebetelpa o todėl, kad neliptų vieni per kitus…ta eilė yra srauto reguliavimas ir viskas juda labai sparčiai o prie lentynų nėra grūdaties taip, kad juokinga kai pilna expertų net nebuvusių viduje 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *