Lieknėjant galima valgyti skaniai

Išduosiu jums paslaptį – nuo maisto skonio jūsų svoris nesikeičia. Galite virtis vištienos krūtinėlę vandenyje be prieskonių, bet galite daryti kitaip – skaniai ją išmarinuoti ir išsikepti keptuvėje be riebalų, pagardinti salotomis. Ir vienu, ir kitu atveju maistinė vertė bus panaši.

Po ilgų metų lašiakų auginimo, grįžtu į doros kelią, tačiau valgau ne mažiau skaniai, tik mažesniais kiekiais, atsakingiau pasirinkusi maisto produktus. Ir todėl kaskart nustembu, kai moterys svorio metimą paverčia kančia, tarsi manytų, kad kuo neskaniau valgys, tuo greičiau nukris svoris.

Juoką kelia klausimai „kaip susilaikyti nuo šašlykų/arbūzų/braškių/ledų” ir t.t. ir pan., tarsi tai būtų blogai jau vien dėl to, kad skanu. Nes kitų motyvų neįvardija. Šašlykai iš tiesų net labai sveikas maistas – tokia pat mėsa, kokią kepate keptuvėje, tik pagaminta sveikesniu būdu – be rafinuotų riebalų (aliejaus).

Vaisiai iš esmės taip pat yra sveikas maistas, nors ir siūloma jais nepiktnaudžiauti. O dėl ledų – aišku, juose yra pridėtinių cukrų, tačiau niekas manęs neįtikins, kad karts nuo karto suvalgyta porcija ledų gali labai pakenkti metant svorį.

Apskritai, svoris priaugamas ne persivalgius arbūzų ar sulaižius porciją ledų. Dažnu atveju tai yra ilgalaikės netinkamos mitybos ir apskritai netinkamo gyvenimo būdo pasekmė. Taip, jūs nutukote, nes ryjote bandeles, šokoladą, sušveisdavote didžiausią porciją cepelinų ar kugelio, maistas buvo jūsų manija, jūsų šventovė. Jūs ėdėte, ėdėte ir ėdėte – nuo ryto iki vakaro. Bet judėti – ką ten. Šiaip ne taip nusirioglindavote laiptais ir nutrepsėdavote iki mašinos. Nueiti iki prekybos centro pėsčiomis? Pasivaikščioti parke? Ne, ačiū. Štai ir rezultatai – rinkė ant pilvo, sušutęs tarpkojis ir dažnu atveju odos problemos.

Tam, kad numesti svorio, nebūtina pasirinkti kito kraštutinumo ir nesveikai save riboti. Užtenka rasti valios (išties jos reikia visai nedaug) nepersivalgyti, rinktis sveikesnį maistą, judėti. Ir kai sakau „judėti”, tai net nereiškia, kad būtina eiti į sporto salę ar baseiną. Pasivaikščiokite, pasiekite prekybos centrą pėsčiomis, o ne automobiliu. Paplaukiokite ežere. Susitvarkykite namus. Nuravėkite gėlyną.

Svorio metimas neturi būti nei kančia, nei manija. Iš esmės tai turi būti tiesiog gyvenimo būdo korekcija, kuri jokiu būdu nereiškia, kad racioną turi sudaryti beskonis maistas, o vakarus reikia leisti sporto salėje.

Lieknėkite sveikai. Ir būkite laimingi.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *