LRT: Peržengtos bet kokios ribos?

LRT laidų koncepcija ir vedėjai adekvačiam žmogui tegali sukelti vieną emociją – pasišlykštėjimą. Tačiau ar yra kažkokios, bent labai siauros ribos, kurių neperžengtų ši televizija?

Pažiūrėkime.

Dar 2021 m. pradžioje transliuotas reportažas „Spalvos” apie abortus. Laidos dalyvės, kurios, deja, neatrodė sveikos psichikos, džiaugėsi savo pasirinkimu, aiškino, kad tai yra „jų” kūnas ir piktinosi… neigiamu visuomenės bei ypač gydytojų požiūriu. „Neigiamas” požiūris, kaip galima suprasti iš nerišlių vapalionių, pasireiškė  gydytojų siūlymu šį sprendimą apgalvoti, o visuomenė… minėti kažkokie protestai ir šiaip kad dauguma nemano, jog čia labai „faina„.

Viena „herojų” rypavo, kad net mamai! (t.y. žmogui, kuris ją pagimdė) negalėjo tuo pasigirti. Reikia įtarti, mama ne pakankamai progresyvi ir nebūtų džiaugsmingai čiupusi į glėbį, tardama: „kaip šaunu, kad nužudei mano anūką! Gaila, aš apie tai nepagalvojau laukdamasi tavęs!”. Štai kokio optimistiško požiūrio tikėtųsi laidos herojė. Deja, tamsuomenė reaguoja kitaip.

Dėl to LRT šviečia, kad pasidaryti abortą yra labai teisingas pasirinkimas ir niekas dėl to nenukenčia (nes juk tai – tik „herojų” kūnai) ir kad gydytojai bei visuomenė turėtų reaguoti teisingai, pvz. ginekologai pranešę apie nėštumą vietoj žodžių „sveikinu” galėtų paklausti „gal norėtumėte pasidaryti abortą?”, o išgirdę „taip” patvirtinti, kad tai – šaunus pasirinkimas ir tuomet jau maloniai pasveikinti.

Šeimos ir draugai galėtų surengti vakarėlius, tokius kaip laukiantis kūdikio, tik… atsikračius kūdikio.

Viena laidos dalyvių rimtu veidu įrodinėjo, kad „ten” nieko nebuvo. O tai ko ji ėjo tą „nieką” išgramdyti? Po to patikslino, kad „dėmelė”, „plėmas”, kai aš tuo tarpu matau tokią „dėmelę” šalia savęs, džiaugsmingai mėginančią tarti pirmuosius „gugu”.

Kitoji piktinosi, kad po procedūros jai duota brošiūra apie kontracepciją (tarsi ji kažko nežinotų!). Na, o laidos vedėja padarė „šokiruojantį” atradimą, kad visi (visi!) ginekologai atkalbinėja nuo aborto. Juk gydytojas turėtų su džiaugsmu nutraukti gyvybę. Iš kur pas jį žmogiška empatija, noras apsaugoti tą negimusį mažylį ir moterį, kuriai paskubėtas žingsnis gali kainuoti vaisingumą ir niekad nesibaigiančią sąžinės graužatį?

Ir ne, šiuo atveju nediskutuoju apie aborto reikalingumą. Tik apie pateikimą. Apie laidą, kuri iš esmės yra skatinimas darytis abortus ir kuri jaunai, nekritiškai merginai gali pametėti mintį, kad tai lengvas ir jokių pasekmių nesukeliantis įvykis.

Ir štai, 2022 m. sausį ta pati LRT su tais pačiais jokio padorumo neturinčiais laidų vedėjais pramuša naują dugną. Laidos metu vykdoma apklausa: „Ar reikėtų neskiepytų suaugusiųjų gyvenimą paversti „pragaru” uždraudžiant viską – įskaitant lankymąsi maisto prekių parduotuvėse?”.

Klausimas labai priminė prancūzų filmą „La rafle” („Gaudynės”), kuriame vokiečiai liepė gaudyti ir vežti į koncentracijos stovyklas tik suaugusiuosius, neva vaikų jiems nereikia. Tačiau prancūzai „išmintingai” paklausė: „O ką daryt su vaikais?” ir liepė imti kartu.

Kadangi siūlymas paversti pragaru vaikų gyvenimus yra plintusas, kurio dar nepasiekė net LRT, tai jie klausia tik apie suaugusiuosius. Vaikai juk patys gali nueiti ir nusipirkti maisto, tiesa? Vaikai gali užsidirbti pinigų? Vaikai yra nepriklausomi nuo „pragariško” tėvų gyvenimo? Tėvai galės ir pabadauti, kol klusniai pasiskiepys, o vaikai tuo metu bus sotūs?

„Pragaras” parašytas kabutėse greičiausiai todėl, kad laidos vedėja mirties iš bado nevertina kaip kažko išties blogo. Ypač, jei tam, kad galėtum pavalgyti, tereikia klusniai kažką susileisti tiek kartų, kiek lieps valdžia.

Man taip pat kyla klausimų. Tik kitokių nei p. (ex) Tapinienei: ar tikrai tą fašistuojančią televiziją su atmatomis, kokių retai sutiksi gyvenime, galima vadinti nacionaliniu transliuotoju ir ar mūsų visų pinigai turi būti skiriami tokių idėjų sklaidai? Galų gale, ar neturėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo? Prokurorai apsimes, kad nematė?

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę per Patreon arba PayPal. 

Vienas atsakymas į “LRT: Peržengtos bet kokios ribos?”

 1. Lietuvos televizijų ir radijų (bet kokių) ĮPRASTINĖ PROGRAMA parašė:

  6:00 – Sveiki, jeigu dar gyvi.
  7:00 – Labas rytas, Lietuva. Rusai puola!
  8:00 – Svarbus pranešimas. Suįžūlėjusi Rusija atsakė į mūsų demokratiškas sankcijas – sūrio nebeperka.
  9:00 – Ramanausko-Užkalnio žinios. 18+
  10:00 – Rytų Europos pornostudijų centro įžvalgos „Anal‘itika“.
  11:00 – Labai nuobodi laikraščių apžvalga „Putinas kaltas dėl visko pasaulyje“.
  12:00 – Himnas, snargliai,ašaros, miško broliai vis dar bunkeryje – duokite pinigų.
  13:00 – Karinė programa. Lietuvos kreiseris „Aukštaitis“ pervadintas į „Š…“ (kad nenuskęstų).
  14:00 – Tapkino laida – pinigų nėra, bet jeigu atimti iš visų Lietuvos ubagų terbas, keli liberalai galėtų pasistatyti po pilį.
  15:00 – Vaikams. Kasparas apie dėdulę Vytuką, žiaurius sovietus ir nepriklausomybę.
  16:00 – Laida „Sveikata” . Linkevičius: „Rusų kalba man sukelia analinius skausmus”.
  17:00 – Kriminalinės naujienos. Tiesioginė transliacija iš Seimo.
  18:00 – Greitos močiutės paskolos. Imi vieną, o gražini penkias ir savo namus. Tegyvuoja laisvė!
  19:00 – Istorijos paslaptys. Rusija skolinga Lietuvai 100500 milijardų.
  20:00 – Labanakt , vaikučiai. Pasaką jums paseks dėdė Ūsas.
  21:00 – Mistika. Mano miegamajame – KGB agentas. Vedėja – ekstrasensė teta Rasa.
  22:00 – Kakilaitis live. Už kiek galima parduoti ir išnuodyti Tėvynę?
  23:00 – Šou „žydauja aukščiau visko“. Kaip iš sveiko proto žmogaus padaryti ožyno zombį-patriotą? Pasakoja šaulių sąjungos vadas Daugirdas.
  24:00 – Programa „Neužmigsi“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *