Nepriimk pabėgelių – paremk teroristus

Šį įrašą paskatino tai, kad daugelis protingais ar – dar keisčiau – padoriais save laikančių žmonių pamynė bet kokius žmogiškumo standartus ir savo elgesiu, o ypač kalbomis ėmė priminti barbarus, iš kurių mano besišaipantys.

Niekados nesitikėjau sulaukti dienos, kai net „padoriose” kompanijose bus juokiamasi iš žmonių, kurie bėga nuo skurdo, karo, išnaudojimo, kankinimų ir… terorizmo.

Nes „Islamo valstybė” nėra valstybė kaip politinis darinys. „Islamo valstybė” yra… teroristinis darinys, kurio kitos valstybės net nepripažįsta (paieškokit, gudručiai, žemėlapiuose – nerasit).

Reikalavimas, kad žmonės liktų teroristų užimtose teritorijose, reikštų reikalavimą, kad jie prisijungtų prie teroristų ir paklustų teroristinei santvarkai.

Ar Jums kada teko tikrose valstybėse matyti, kad "teisingumą vykdytų" žmonės su juodomis kaukėmis? Ir kad jį vykdytų pvz. numetant nusikaltėlį nuo stogo? Ne. Tai tada supraskit pagaliau, kad "Islamo valstybė" nėra valstybė. Ir niekas negali būti verčiamas ten gyventi.
Ar Jums kada teko tikrose valstybėse matyti, kad „teisingumą vykdytų” žmonės su juodomis kaukėmis? Ir kad jį vykdytų pvz. numetant nusikaltėlį nuo stogo? Ne? Tai tada supraskit pagaliau, kad „Islamo valstybė” nėra valstybė. Ir niekas negali būti verčiamas ten gyventi.

Bet paradoksas – bėgdami nuo to siaubo – jie patys prilyginami teroristams, o iš jų šaiposi… kaip tik tie, kurie nuo seniausių laikų išsibarstę po visus žemynus ir visas valstybes.

Net nemoku apsakyti, kaip man bjauru, kai dėl didesnės algos emigravę asmenys ar jų artimieji ima postringauti, kad kam tų juodžių reikia, tegul jie ten ima ginklus ir kovoja, užuot bėgę į mūsų Europą.

Jūs rimtai manote, kad tik Jūsų baltos skūros vertos Anglijos, Vokietijos, Australijos ar JAV? Kur buvo Jūsų nacionalizmas ir kovinė dvasia, kai susikrovėte mantą ir išmovėte į užsienius? Kur buvo Jūsų pagarba teisei, kai vos prieš kelis dešimtmečius nelegaliai darbavotės Anglijoje ar JAV? Ir kur yra… Jūsų orumas, kai einate prašyti angliškų ar norvegiškų pašalpų?

Skirtumas tarp Jūsų ir pabėgelių yra tik toks, kad jie bėga nuo tikrų problemų, o Jūs – iš tingėjimo, bukumo, nenorėjimo sunkiai dirbti ar dar bala žino dėl ko.

Štai nuo ko bėga pabėgeliai. O Jūs toliau verksite, kad alga tik 300 Eur?
Štai nuo ko bėga pabėgeliai. O Jūs toliau verksite, kad alga – tik 300 Eur?

Jei Jums labai juokinga, kad pabėgeliai nenori būti Vengrijoje ar kokioje kitoje valstybėje, kur gaus mažesnes socialines garantijas ir bus laikomi antrarūšiais, tai ko gi patys neemigruote į Vengriją? Kodėl patys veržiatės ten, kur minimumai ir – svarbiausia – pašalpos – didesni?

Manote, kad Jūsų labai laukia anglai ar vokiečiai? Kad Jūsų dirbamas nekvalifikuotas darbas yra labiau gerbtinas vien dėl to, kad tai darote Jūs, o ne siras?

Na, bet aš čia ne apie ekonomiką. Aš apie tai, kad baltieji, nepagrįstai susireikšminę, esą jie vieninteliai tikri žmonės, pamiršo, kiek metų jie patys bėgo ir tebebėga iš savo valstybių tam, kad gautų skanesnį kąsnį ir ėmė tyčiotis iš tų, kurie bėga nuo mirties. Pajuokos šaltiniu tapo net vaikų lavonai. O aš nežinau didesnio degradacijos laipsnio, negu juoktis iš vaiko mirties. Ir visiškai nesvarbu, kokia to vaiko odos spalva ar tautybė. Net nesvarbu, ar besijuokiantis sociopatas įgijęs mokslų daktaro laipsnį.

Vergvaldžiai kaip ir dabartiniai "nacionalistai" išnaudojimą pateisino tuo, kad esą "juodžiai" - ne žmonės. Nužmoginimas yra sena psichologinė taktika, kad galėtum kenkti savo rūšies atstovui. Suprantant, kad tas "juodžius" - toks pats žmogus, negalėtum su juo elgtis kaip su gyvuliu, negalėtum iš jo tyčiotis kaip iš gyvulio...
Vergvaldžiai kaip ir dabartiniai „nacionalistai” išnaudojimą pateisino tuo, kad esą „juodžiai” – ne žmonės. Nužmoginimas yra sena psichologinė taktika, kad galėtum kenkti savo rūšies atstovui. Suprantant, kad tas „juodžius” – toks pats žmogus, negalėtum su juo elgtis kaip su gyvuliu, negalėtum iš jo tyčiotis kaip iš gyvulio…

Kanceliarinė demokratijos lozungais apramstyta Europa pasiekė dugną, kai pradėjo svarstyti, ar reikia padėti žmonėms, kurie bėga nuo to, kad nebūtų išskersti tokiais būdais, kuriuos vien pamatę daugelis besijuokiančiųjų venas dantimis persigraužtų. Aišku, jei tam užtektų drąsos.

Jums juokingas nuskendęs berniukas? O papjauta mergaitė?
Jums juokingas nuskendęs berniukas? O papjauta mergaitė?

Ir taip – aš pripažįstu tikimybę, kad su eile pabėgelių gali prasprūsti ir vienas kitas džihadistas, gal net vienas kitas ne pabėgelis. Bet ar tai pabėgelių kaltė, kad Europa negeba rasti efektyvių metodų, kaip to išvengti?

Ar reikia nepadėti tiems, kurie atsidūrę mirties pavojuje, dėl tikimybės, kad tuo kažkas dėl mūsų neišmanymo gali pasinaudoti?

Aš manau, kad terorizmo pavojus auga ne tada, kai gelbėjame žmones, kurie bėga nuo terorizmo, o kaip tik tada, kai verčiame žmones likti ir paklusti laukiniams teroristų įstatymams. Ir jei ISIS nebus sustabdyta, tai mūsų laukia Vakarų Romos imperijos likimas.

Nes Europa yra finansiškai patrauklus bestuburis, apsuptas kariškai ir ideologiškai stiprių, bet finansiškai nykių žemynų. Laiko klausimas, kada ją kas nors puls – ISIS, Putinas ar dar koks velnias.

Ir jei mes verkiame dėl kelių galimų džihadistų, tai turbūt nereikia įvardinti, kas vyks tikro pavojaus akivaizdoje?

Tik kažin, ar tada tie patys drąsuoliai, ko gero, šaukštais bandysiantys nusiirti į Ameriką juoksis iš savo dalios ar juolab lauks žaliosios kortos.

Taigi, nepriimkit pabėgelių, remkit teroristus, o kai ISIS pagal geriausias savo praktikas pradės pjaustyti galvas Europoje – likite ir kovokite. Jūs juk nacionalistai.

Tai yra tikroji grėsmė Europai, o ne žmonės, kurie bijo to taip, kaip ir Jūs.
Tai yra tikroji grėsmė Europai, o ne žmonės, kurie bijo to taip pat, kaip ir Jūs.

 

73 atsakymai į “Nepriimk pabėgelių – paremk teroristus”

  1. Tas pomėgis nuo batų prie ratų… Mano tekste nebuvo nieko pasakyta apie Ukrainą. Tiesa, galima rasti įrašą ir apie tai. Ir aš nežinau, ar daug ukrainiečių piktybiškai metami atgal per sieną. Kiek žinau, esama pabėgelių ir iš Ukrainos. Net ir Lietuvoje. Pomėgis lyginti, kam labiau skauda, ir vertinti, kieno vaikų mirtys baisesnės, man atrodo amoralus. Padėti reikia visiems, kuriems tos pagalbos reikia. Ir tai pripažįstant diskusijos, kad gal nepadedam sirams, nes reiktų padėti ukrainiečiams, yra absurdiškos.

 1. Ligita, uzsiimat demagogija. Ir stai kodel. Pabegeliu ir migrantu visais laikais buvo ir visais laikais juos priimdavo pagal tam tikras istatymais itvirtintas tvarkas. Niekas to nezinojo, niekam tai nekliuvo ir nerupejo. Turbut didziausia nepasitenkinima kelia patys nelegalai migrantai, kai nesilaiko ES numatytu tvarku pabegelio statusui gauti, chaosas kuri jie seja pakeliui, masinis nesilakymas istatymu ir nepaklusnumas viesajai tvarkai del kurios, anot jusu, jie taip verziasi i ES.

  1. O Jūs pats laikytumėtės „tvarkų” ir „procedūrų”, jei žinotumėte, kad bet kurią akimirką gali nupjauti galvą Jūsų vaikui? Ir kokias atlikti procedūras, kai gyveni net ne valstybėje, o teroristiniam dariny? Nueiti pas tą kaukėtą ir paprašyti pažymos apie pabėgelio statusą? Teisė dažnai neveikia. Ypač, kai gatvėse vaikams pjaustomos galvos. Tas šiaip turėtų būti akivaizdu ir be paaiškinimo.

   1. Paklausiu labai paprastai – kodėl atvykus į SAUGIĄ šalį joje reikia kelti chaosą, niokoti tos šalies turtą ir terorizuoti vietinius gyventojus bei skelbti karą teisėsaugos pareigūnams? kodėl taip elgiasi šie atvykeliai?

    1. Visur yra visokių žmonių. Manau, kad ne visi elgiasi blogai. Kaip ir, aišku, ne visi gerai. Kodėl lietuviai pvz laužo stotelių stendus? Klausimas iš tos pat serijos.

 2. Sutinku su pries tai buvusiu komentaru. Suprantama, kad ten betvarke ir kad zmones neturi kada galvot, kai „pjaustomos galvos”. Bet gal ziurekim is savo puses kazkiek, jei nenorim, kad galvas pradetu ir Europos gatvese pjaustyt. Tu priimsi dabar tokia karta – pabegusius, issigandusius. Ok. O kas po to bus? Kiek Europoj gimusiu musulmonu isvaziuoja ir prie ISIS prisijungia? UK tikriausiai ir apie muslim police girdejot, kurie vaiksto gatvem ir zaloja kitatikius uz alkoholio vartojima, nors tai leidziama. Kokie Prancuzijoje protestai ir demonstracijos vyksta vos ne „death to you all”. Tie zmones irgi kazkada nornalus buvo. Gal ir ju tevai pabegeliai prieglobscio ieskojo 🙂 Nebukim geliu vaikais, lidzita, pasaulis neteisingas. Bet bardako isileist pas mus, gal aciu nereikia.

  1. O jūs rimtai tikite, kad įmanoma kažko neįsileisti? Pasidomėkite pasaulio istorija. Vyksta antras didysis tautų kraustymasis. Ir dabar reikia ieškoti sprendimų, kaip tuos žmones integruoti, kaip jiems padėti, o ne kurti utopinius planus, kaip jų neįsileisti. Nebūtinai pabėgeliai yra potencialūs džihadistai. Tai priklauso nuo daug faktorių, įskaitant mūsų elgesį.

   1. Skirtingai nuo pirmojo, šitas „tautų kraustymasis” yra tikslingai sukeltas, surežisuotas ir finansuojamas. Jeigu jau bėgi nuo karo ir nori likti gyvas – sutiksi ir su trečiarūšio vaidmeniu. Šitie gi nesiruošia niekur grįžti – jie braunasi į Europą diktuoti savo tvarkos. Susitaikysime – jie mus uždusins. Patys pasijusime trečiarūšiais – savo šalyje, savo namuose. Aš tai jau pergyvenau tarybiniais metais – į Lietuvą brovėsi padugnės iš „plačiosios tėvynės” – ir visai ne tam,. kad mokytis lietuvių kalbos ar pritapti prie vietinės kultūros..

 3. Ligita, imates sofistiniu triuku – diskusija nukreipiat nuo ES imigracijos tvarku nesilaikymo i pseudo – graudinancius vaizdinius. Jusu teigimu, Graikijoj, Italijoj, Ispanijoj, Turkijoj, Kipre „bet kurią akimirką gali nupjauti galvą Jūsų vaikui”? Todel kirte Sengeno siena migrantai turi teise nesilaikyti ES galiojanciu ” „tvarkų“ ir „procedūrų“” ir patraukti ten kur jiems norisi? Su geografija viskas OK? Kuria ES ar NATO saly pavadinote „ne valstybėje, o teroristiniam dariny”?

  1. Atsiprašau, neteisingai supratau Jūsų mintį. Taip kad yra problemų jau ES teritorijoje – sutinku. Bet vėlgi – jos natūralios. Tie žmonės yra kultūriškai svetimi, pasimetę, patyrę daug blogų dalykų. Jie nori ten, kur mano, kad jiems bus geriau – gaus daugiau garantijų, bus mažiau diskriminuojami ir pan. Ir taip – tai blogai, bet visais laikai taip vyksta. Kaip lietuviai veržėsi į JAV, Angliją, Vokietiją? Ar jie laikėsi tvarkų? Ne. Gaudavo turistinę vizą ir likdavo dirbt nelegaliai. Kiek tokių atvejų buvo? O mūsų juk tik 3 milijonai. Taigi, neuždrausi žmonėms norėti geresnio gyvenimo. Gali nebent rasti būdus kontroliuoti tuos norus.

   1. Teisingai parašėte „likdavo dirbti nelegaliai”. Būtent dirbti, o ne iš pašalpų gyventi. Supraskite. Visi už tikrus pabėgelius, kuriems skaudu, kurie patyrę daug žiaurumo ir rizikuoja gyventi savo šalyje. Bet niekas už tuos, kurie jau daug metų gyvena ramioje šalyje ir dabar naudojasi šia beprotybe, politikų „bekiaušybę”. Tiesiog visiems šlykštus melas. Kuomet veržiasi energingi vyrai ir mėto maistą. O integracija tiesiog utopija, jų religija to neleidžia (kaip ir integruojasi čigonų taboras daug metų). Pripažinot vienas kitas galimas džihadistas. Reiškia vienas sprogdinimas gali nusinešti iki 30 gyvybių kur Miuncheno ar Londone centre. Bet ai čia tik viena sudaužyta širdis…

 4. Ziuriu, jusu logika nedraudzia jums priestarauti paciai sau. Sutrike ir pasimete vykdo vietines valdzios nurodymus, nes butent tokiu budu ta valdzia suteikia jiems sauguma ir pagalba, kurios jie iesko, o organizuoti – nesilaiko istatymu, slepia savo tapatybe, rengia pagromus, riauses, sturmuoja pastatus, kelia reikalavimus, nepriima teikiamos pagalbos ir nusiaube puse Europos t.t. nori ten, kur mano, kad jiems bus geriau Tai , anot Ligitos, „turistinę vizą” turintys. :)))) lietuviu migrantu analogai? Jus prezidenta Adamku prilyginot, nelegalams siaubiantiems Graikijos salas. Sveikinu.

  1. Deja, nesu išsamiai susipažinusi su Prezidento Adamkaus biografija, bet, jei ir jis buvo pabėgeliu (išeiviu), tai tik patvirtina, kad tokia teisė svarbi ir reikalinga. Sau aš neprieštarauju – aš sutinku, kad svarbu rasti būdus, kaip kontroliuoti pabėgelių elgesį. Bet nemanau, kad tas būdas yra jų nepriėmimas. Štai kur skiriasi mūsų nuomonės.

 5. Reikia priimti tik krikščionis ir norinčius atsiversti musulmonus, nes juos žudo. Kitiems pavojaus nėra.

 6. Ligita, jus teigiate, kad ES (t.y. MES ES pilieciai) neriima pabegeliu savo pavadinime, t.y. teigiate, kad ES nera istatymu nustatanciu pabegelio statuso siekianciu asmenu veiksmu tvarka. Tuomet kaip ES atsirado keliasdesimt milijonu turku, arabu ir kitu tautybiu. Tuo paciu ignoruojate, ta fakta, kad zmones raginantys nesilaikyti imigracijos tvarkos patys pazeidzia istatymus, dar labiau jus remiates analogija su lietuvskaja iseivija, kurios keliu, kaip pati pripazystate, nezinote. Mano akimis ziurint, remiates is pirsto lauztais argumentais, o giliau pakapscius, raginat toleruoti antivalstybine veikla tik todel, kad tai dabar madinga ir populiaru. Turetu buti geda svetimos nelaimes saskaita auginti savo blog’o skaitomuma, o ne siekti tvarkos ir realios pagalbos nukentejusiems.

  1. Susilaikykite nuo vertinimų, ko aš siekiu, ir aš susilaikysiu nuo vertinimo, ką apie Jus manau. Man negėda, nes aš rašau tai, kuo tikiu. Ir kartoju – jei ES neranda efektyvių sprendimų, kaip atskirti pabėgelį nuo ne pabėgelio ir kaip palaikyti tvarką, tai aš tikrai nemanau, kad dėl to kalti pabėgeliai. Jei mes net to nemokame, tai akivaizdu, kad ateities prognozės liūdnos.

   1. Hmm, sprendimai yra ir jie veikia nuo Sengeno atsiradimo. Jusu subjektyvia PR suformuota nuomone jie neveikia. Taigi agituojate uz anarchija ir chaosa remdamasi, „tikejimu”. Tai islamistai „tikedami” galvas pjausto. Ju ir jusu veiklos rezultatai skiriasi, bet argumentacijos pagrindas tas pats – subjektyvus tikejimas kazkuo. Turbut nelabai ir svarbu, kuo tiket, by tik tas tikejimas duoda vienareiksmiskus negincytinus atsakymus.
    Dar pries keleta men. jus nei apie tuos migrantus zinojot nei galvojot, o va dabar pramuse i mainstream’a :))

    1. Ta prasme, Jūs ir pripažįstate krizę ir sakote, kad yra sprendimai, kurie veikia? Ar man vienai skamba nelogiškai? Jei yra sprendimai ir jie veikia, tai apie ką ši diskusija?

     1. Ligita, diskusija apie tai, kad tekstas paremtas demagogija ir „tikejimu”, o ne argumentais ir situacijos supratimu. Tuo paciu jus suplaket i viena kruva terminus ir klijuojat „humanizmo priesu” etiketes pilieciams, o ne nagrinejat problemas ir ju istakas.
      Trumpai: asmuo pazeides ES imigracijos tvarka – nelegalus migrantas. Pabegelis – legaliai ES prieglobsti apsiformines ir gaves asmuo. Jums gi, visi uzuojautos verti pabegeliai;
      – zmones nenori chaoso, kuri nesa jusu ginami butent nelegalai. Jums gi, nera skirtumo – visus pazymit „rases grynumo” ir netolerancijos etikete;
      – Jusu taip vadinama „krize” i jusu akirati pateko tik tuomet, kai gavote PR doze ir pamatete tinkamai parinka vaizdine medziaga, to uztenka pakurstyti „tikejima”, kad rasyti panasius tekstus ir kurti PR fona. Objektyvumo ir analizes nulis.

     2. Dažniausia klaida yra manyti, kad kiti mąsto tokiomis pat kategorijomis kaip Jūs. Nežinote, nei kas, nei kaip mane paskatino, tad nespėliokite. Ir nežinau, kiek reiks kartoti, kad yra pabėgeliai, yra ne pabėgeliai. Aš kalbu TIK apie pabėgelius. Bet žmoniškumas turėtų būti visų atžvilgiu. Man nelaimingi žmonės nesukelia juoko. Buvau nustebusi, kad daug kam sukelia.

 7. pirmiausia noredami padeti tiems zmonems , turetume nustoti remti teroristus ginklais seriancia JAV administracija . JAV specialiai sukure IS tik tam , kad nuversti Asada (zmoniu likimai jiems niekada nerupejo) .

 8. Perskaičiau tiek tekstą tiek ir čia esančius komentarus. Straipsnis, tiesiog ideologizuotas emocijų išliejimas. Aš labai abejoju ar autorė yra susidūrusi su radikaliais muslimais ir šariato teisę. Man teko susidurti, tad ačiū – nebenoriu. Ar autorei patiktų jei ją ar jos draugę einančiu su trumpu sijonėliu o gal ir be burkos imtų užkabinėti radikalesnis muslimai? Tai jau vyksta kai kuriuos Londono kvartaluose:). Bet tiek to.
  Autorė, taip pat nenori gilintis apie į Europą, kartu su migrantais pateksiančius teroristus. Mini tik galimai keli. Šiaip jau yra vieša informacija apie ~ 4000 ISIS kovotojus. Prie Graikijos krantų rastas konteineris prikimštas ginklų ir amunicijos. 4000 infiltruotų kovotojų + jau sudarytos bazės iš anksčiau Europoje ir po kelių metų gaunam chaosą. Tas pats visų „mylimas“ Putinas plotų rankutėm:), nes Jobbik, NPD, Golden dawn ir kitų nacionalistinių partijų, kurios nori keisti geopolitinę kryptį reitingai šoktų kaip ant mielių:). Jau dabar Jobbik susilygino reitingais su Fidesz.
  Kitas variantas yra finansinis. Jau šiais metais Vokietija sumokės 10 milijardų eurų imigrantų išlaikymui ir tai, toli gražu, ne pabaiga. Tai visiems brangiai kainuos, labai brangiai. O imigrantų integracija ir galimybės įsidarbinti yra aprašyta mano portale. Puikus vertimas iš šveicarų spaudos. Pvz žmonės iš Eritrėjos, net 91% ir toliau lieka priklausomi nuo valstybės gaunamų pašalpų.
  Na ir geopolitinis, ne toks populiarus, pastebėjimas. Kas sukėlė karą Irake? Afganistane? Finansavo opozicines grupuotes prieš Asadą? Kas iš Libijos padarė žlugusią valstybę? Gal ta šalis turėtų daugiau prisiimti atsakomybės už imigrantus? Neminėsiu kas ji, bet manau visi puikiai suprantam:)

  1. Nebenoriu kartotis vis apie tą patį, tai atsakysiu trumpai – jei Europai varo paniką 4000 džihadistų (nors abejoju, ar šie duomenys yra kaip nors patvirtinti), tai mums – šakės. Tai, kad Europa šiuo metu yra nesaugi, lemia ne pabėgeliai, o normalios karinės infrastruktūros nebuvimas. Ir taip – tai gresia dideliais nemalonumais. Nepriklausomai nuo to, ar priimsim pabėgelius, ar ne.

   1. nu labai drasu teigti, kad 4000 teroristu (jeigu dar apmokyti ir gerai organizuoti) yra niekis… jei USA tiek patektu, tai ten tokio rimto lygio valstybei pavojus galetu paskelbtas kad ojoj.. o kokie bus ju teroro metodai? nesvarios bombos? sprogdinimai? grobimai? viesos egzekucijos? lyderiu nuzudymai? riausiu ir chaose kelimas? Jei USA Saltojo karo metais butu permetusi 4000 spec. agentų i SSRS tai butu laimejusi per kelis metus. Ligita, nebesvaikit apie dalykus kuriu totaliai neismanote.

 9. Išminčiau didysis, nei tu čia išanalizavai ką, nei arti tiesos priėjai. Vienpusė pozicija kuri socialiniame diskurse bei kontekse beveik nieko naudinga aktualiais ir mums visiems svarbiais politiniais klausimais nepateikia. Priimt dzihadistus į ES? Gal labiau nori pasakyti, akd reiktu daugia ureformu ES sistemoje be idaugiau apstangų užsienio politikoje?
  Net neabejoju, kad kai vidurį kokio Berlyno centro Bažnyčios per Kalėdų išvakares bus ištaškyta viskas iki pamatų pakeisi savo požiūrį, o kad terorizmo pavojus jau išauga, tai sveikas protas tai pasako, nereikia nei analizės.

 10. Sutinku su kiekvienu Lidžitos žodžiu. Tiesa, politika nelabai domiuosi, nes tai purvinas reikalas, bet turiu tik vieną pastebėjimą. Kažkodėl visi, kurie pasisako už pabėgėlių priėmimą – Auštrevičius, Doveika, Merkel, man imponuoja kaip žmonės ir asmenybės. Jie, nors ir užimdami aukštas pareigas, sugeba neprarasti žmoniškumo. O tie, kurie pasisako prieš – bijodami gauti gražą iš rudesnės nei savo, rankos, dažniausiai yra apsamanoję trumparegiai pagyvenę ponai, arba (norėčiau tikėti) tie, kurie „nežino ką daro”. O kodėl net D. Britanija, pasisako už, jei pati jau springsta nuo ekonominių migrantų? Sąžinės reika turėti. Sveikinu, Lidžita, puikus straipsnis.

  1. Kad Didžioji Britanija yra prieš pabėgėlių išdalinimo kvotas ir sako, kad patys spręs ką priimti ir ko ne. Surinkusių Kalė uoste irgi neįsileidžia. Vietoj to rūpinasi tunelio apsauga ir Prancūzijos pusėje 🙂

 11. Ligita, pilnai tikiu, kad jūs savo įrašą parašėte nuoširdžiai tikėdama tuo ką teigiate. Bėda ta, kad, kaip suprantu, esate labai jausmingas žmogus, besistengiantis įsigyventi į svetimas bėdas ir tai gražu. Deja, bet jausmingumas ir racionalus analitinis protas niekai vienas prie kito nedera. Pasaulis yra žiaurus ir seniai žinoma, kad žmogės mulkinami per jausmus. Jaučiu, kad taip atsitiko ir jums. Bet jūs nevieniša.

 12. Šiandiena paskyriau pusantros valandos šviesaus sekmadieninio laisvalaikio šio nelinksmo filmo peržiūrai: https://www.youtube.com/watch?v=nmIBr1YDjFQ&feature=share
  Labai rekomenduoju kiekvienam, kuris trykšta altruizmu. Ar nebijote, kad ateis diena, kai mūsų vaikai ir anūkai bus ketvirčiuojami gimtosios Lietuvos gatvėse. Matant islamizacijos tempus, tai visiškai realu. Pasaulio gal ir neišgelbėsime, bet savo vaikus tikrai privalome apsaugoti. Ir nereikia būti naiviems ir tikėtis, kad mums pavyks šiuos žmones integruoti į savo visuomenę. Iki šiol tai nepavyko padaryti nei vienai Europos valstybei. Pažiūrėkite į ką pavirto Prancūzija, Anglija, Švedija… Nežinau, ar labiau liūdna, ar baisu, bet pasaulio pabaigos pradžią būtent taip įsivaizduoju.

 13. O kaip manote, Lidžita, kas turi kovoti su ISIS ? Ar niekuomet nepagalvojot, kad tie jauni, stiprūs, sportiški vyrukai yra paprasčiausi dezertyrai, kurie paliko savo šalį mirtinam pavojuj ? ( Čia aš nekalbu apie moteris ir vaikus, kurie sudaro mažumą didžiulėj vyriškos lyties pabėgėlių masėj). Tad kas gi gaunasi ? Europa, išskėtusi rankas, priima Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos gyventojus, leisdama ISIS pajėgoms lengviau sukurti savo kalifatą. O kas tuomet, kuomet kris Damaskas ir bus sukurtas galingas kalifatas ? Manot, kad tuomet islamistai nežengs į Europą ir nepasinaudos čia taip gausiai sulėkusių musulmonų paslaugomis ?
  Kad nereiktų vargintis, aiškinantis, kur aš gyvenu, iš karto prisipažinsiu, kad gyvenu JAV, kur atvykusi, gana greti susiradau amerikiečių nedirbamą darbą, gavau galimybę apkeliauti šalį ir nesu gavusi nei cento iš JAV vyriausybės. Tad manau, jog turiu teisę turėti savo nuomonę. 🙂

  1. Visi turi teisę turėti savo nuomonę. Kita vertus, aš lieku tos nuomonės, kad teisė migruoti nėra išimtinai baltųjų. Jūs minite problemas, kurios iš tiesų ne pabegėlių ir ne dėl pabėgelių – pašalpos, soc. būstai, dar visokie velniai. Valstybės, kurios sudaro sąlygas nedirbti, turi galvoti apie tai. Kai nebus sąlygų piktnaudžiauti, nebus ir piktnaudžiaujančių. O kad Europą anksčiau ar vėliau kas nors užpuls, tai aš gi net pati tą rašau, bet… Aš to vėlgi nesieju su pabėgeliais. Sieju tai su tuo, kad Europa visiškai nepasirengusi net mažiausiam karui ir visi tai žino. Taigi, vėl – sprendimas – ne pabėgeliai, o normalus pasirengimas. Tiksliau, geras ir net labai geras pasirengimas.

 14. „Jūs rimtai manote, kad tik Jūsų baltos skūros vertos Anglijos, Vokietijos, Australijos ar JAV?“
  Rimtai manau.
  „Manote, kad Jūsų labai laukia anglai ar vokiečiai? Kad Jūsų dirbamas nekvalifikuotas darbas yra labiau gerbtinas vien dėl to, kad tai darote Jūs, o ne siras?“
  Manau.
  „Jei Jums labai juokinga, kad pabėgeliai nenori būti Vengrijoje ar kokioje kitoje valstybėje, kur gaus mažesnes socialines garantijas ir bus laikomi antrarūšiais, tai ko gi patys neemigruote į Vengriją?“
  Labai juokinga. Ir kuo gi Lietuva ne Vengrija?. Dešimt skirtumų prašau?

  Ir šaipomasi ne iš vaiko mirties (nes vaikai trečiojo pasaulio šalyse miršta dažniau ir greičiau, nei aš spausdinu šias eilutes) šaipomasi iš visų tų mikštaskūrių ir minštaklynių, kurie susileido vien tik išvydę negyvą vaiką jūros atnešta prie krantų. Laba dieną vaikai miršta. Jie yra didžiausi bestuburiai, apsupti kariškai ir ideoligiškai stiprių šalių pasirengę nusimauti kelnes ir leistis išdulkinami. Jie trojos arklys du pirmam amžiuje.
  Juokingai atrodo, kada migrantų minia tik perlipus (pabrėžiu) perlipus o ne peržengus sieną ima apeliuoti į Europos žmogaus teises ir žaisti ta korta. O kai jiems pasakoma, kad tu bent jau užsiregistruok o paskui reikalauk kažkokių teisių staiga minia blokuoja stotis, traukinius, šaukia, kaip laukiniai ir reikalauja, kad juos vežtų į Vokietiją. Kodėl į Vokietiją? Nes ten draugai ir giminaičiai, kurie jiems yra pasakoję kokios ten dosnios pašalpos, soc. Būstas ir išlaikymas. all Inclusive. Bet čia jau prasideda ekonomika. Mes pažadėjome apie ekonomika nekalbeti. Tegul su ta minia dabar ir ateityje tvarkosi Merkel.
  Žodžiu, dar kartelį šaipomasi iš minštaširdžių, kurie mėgsta verkšlenti viešoje erdvėje pagardindami tai neaiškiais paveikslėliais su lavonėliais. Viskas pagal geriausius komunikacijos standartus. Naiviai galvodami, jog tai kažkaip turėtų paveikti nuomonę – paveikti iki tokio laipsnio, jog imsime lankstyti popierinius laivelius ir tampyti plakatus su užrašais palaikančiais migrantus.
  Palaikai migrantus iš Irako (ar iš kur jie ten)? Šaunu. Kam man tu tai sakai? Kodėl man tai turi rūpėti? Ir nerūpi, tiesa pasakius.
  P.S. dar ką nors juokingo apie migrantus parašykite, kad visi galėtume smagiai pasijuokti.

   1. Jūs gerbiamoji apsispręskite pagaliau ko jums visgi labiau gaila manęs ar pabėgėlių Afrikos saulės nudegintais veidais. Ar užteks visiems gailesčio jeigu taip juo švaistysitės?

 15. Uau. Aukščiausio lygio demagogija. Maža to, itin tamsuoliška, kvaila, nelogiška ir įžūliai meluojanti. Pirmiausia, meluojanti sau. Gėda ir apgailėtina.

 16. Butu mano valia, priimciau tik moteris ir vaikus, vyrai turi/privalo kovoti uz savo vieta po saule, ir iskovojus, parsivezti savo seimas atgalios… toki zmogiskuma suprantu. Dabar kas vyksta – kazkam naudingas chaosas, kuriuo tas kazkas netrukus naudosis.. gal istorikai pakomentuotu, ar ir anksciau karo pabegeliai pagrinde buvo stiprus jauni vyrai?

 17. …man irgi tokių, kurie žiūri tik savo kiemo ir kokią mašiną vairuoja, gaila. Tiksliau, nuoširdžiai, aš jų bijau. Va, tokių abejingų kito nelaimei ir reikia bijoti, o ne bėgančių nuo karo kitos tautybės ir religijos žmonių. Va, tokie…ir žudo. (žydus, pvz.., atsiprašau, kad priminiau). Aš pati buvau emigrantė, todėl galiu paliudyti, kad kiekvienam geriausia yra gyventi SAVO ŠALYJE. Jums atrodo, jie bėga savo noru? Ne, tikrai ne iš gero gyvenimo.
  Gerai, o jei dabar be emocijų ir žmoniškumo. Galvokim logiškai, niekas tos Lietuvos nesprogdins, niekas jos religijos nepuls, reikia tik gerbti vieni kitus. Ir tik pagalvokit. Lietuviai irgi nuolat bėga, dirba juodus ir baltesnius darbus užsienyje, bet niekada netaps pilnaverčiais tos šalies nariais. NIEKADA. Ir dabar pabėgeliai. Jie čia, ir jie čia gyvens ir dirbs. Iš pašalpų neišgyvens, turės dirbti. Kurs verslus, atveš savo protus. Arba – dirbs juodus darbus, visai kaip mes užsienyje. O ką tada mes? Vadovausim:) Ateini į darbo pokalbį. o ten – sirijietė, gimusi Lietuvoje ir tu. Priima į darbą, be abejo, tave. Ar dar neįtikinau?.. Vienintelis trūkimas – lietuviai ilgainiui taps rudaakiai. Tai tik dėl to, tiek reikia jaudintis?…

  1. Rasa, negaliu atsižavėti Jūsų empatija ir taktištu minčių dėstymu. Dar ką galiu pridėti, tai toks jausmas, kad niekas be sirų Lietuvoje nusikaltimų nedaro. Nors nusikalstamumas vienas didžiausių ES.

 18. Pirmiausia, būtina perspėti, kad straipsnyje yra vaizdų, galinčių šokiruoti silpnesnių nervų žmones. Turėtumėte tą žinoti.
  Antra, turėjote jau seniai padaryti išvadą, kad tarp „pabėgelių” tikrųjų pabėgelių yra mažuma. O visi kiti, kurie net nėra iš tų šalių, kur vyksta karas, kurie tyčia išmeta dokumentus, kad apsimestų nepilnamečiais (dėl didesnių išmokų), kuriems tinka ne bet kokia rami žemė, o tik Vokietija (dėl tų pačių didesnių išmokų), tikrai nėra verti mūsų gailesčio ir užuojautos. Iš tokių ir yra juokiamasi, teigiant, kad Lietuvoje jie net neužsibus, nes jiems čia prastai. O visi kiti tikrieji nuo karo bėgantys nelaimingieji, suprantama, yra laukiami. Padėsime kuo galėsime.

  1. Ketinau rašyti N-18, bet google, kuri išmetė šiuos vaizdus, amžiaus cenzo nerašė. Kad vaizdai šokiruojantys – sutinku. Tik dabar pagalvokit, kaip tai šokiruoja, kai tą matai ne internete, o gatvėse arba… kai tau tą daro. Būtent apie tai ir yra šis įrašas. O dabar dėl „ne pabėgelių”… Nežinau, kodėl, bet žmonės mano šį įrašą vertina kaip esą skatinantį priimti bet ką. Juk įrašas aiškiai yra apie pabėgelius. Jis ne apie ekonominius migrantus, ne apie kažką. Jis būtent apie PABĖGELIUS.

   1. Kodėl tuomet minite asmenis, nenorinčius būti Vengrijoje? Ar Vengrijoje praeiviams pjaustomos galvos ir vyksta karo veiksmai? Kaip iš Vengrijos gali plūsti pabėgėliai?
    Aš labai, LABAI norėčiau, kad ES sprendimai būtų priimami ne tokių išimtinai emocijomis besivadovaujančių žmonių..

    1. Aš nesakau, kad situacija yra gera. Bet šaipymasis nėra sprendimas. Ar kur rašiau, kad reikia leisti rinktis valstybę ar pan.? Ne. Aš tik rašiau, kad šaipytis yra neadekvatu.

 19. Iš humaniškosios pusės viskas puiku. Tik yra labai daug „bet“. Pagrindinė problema – kad po pabėgėlio statuso priedanga lenda įvairaus plauko publika. Ir niekas nesivargina jų patikrinti. Paskaitykite cia: http://www.anglija.today/imigracija/prakalbo-pabegeliu-centre-vokietijoje-dirbantis-lietuvis-zmones-tai-turi-zinoti
  Ir dar: aš nieko prieš pabėgėlius Lietuvije, jei jiems nebus suteikiamos išskirtinės teisės. Kiek žinau, bedarbiams už pašalpas ir socialines išmokas reikia atidirbti viešųjų darbų (net už maitinimą darželyje). Ar pabėgėliai irgi atidirbinės už savo išlaikymą, ar mes turėsime juos šelpti pinigais, kurių Lietuvėlei ir taip labai trūksta?..

  1. Gerbiama Dalia, ne nuo pabėgelių priklauso, kokia tvarka bus taikoma jų atžvilgiu. Aš visiškai su Jumis sutinku, kad būtina numatyti racionalias priemones, kad pabėgeliai kuo greičiau integruotųsi ir galėtų dirbti. Manyčiau, kad tam labiausiai trukdys nusistatymas, kad jie kitokie, prastesni, durnesni ir pan. O šiaip… Problema ne tiek patys pabėgeliai, tiek tai, kad ES nesugalvoja, kaip su jais elgtis. Jūs labai teisingai pastebėjote. Tik pasikartosiu – ne nuo pabėgelių tas priklauso.

 20. Savalaikis ir geras straipsnis. Esu sukrėstas daugumos savo tautiečių abejingumu.
  Tautiečių, dar ne taip seniai bėgusių nuo tremties Sibire, kankinimų kalėjimuose, psichiatrinėje, kulkos į smilkinį, galų gale tų kelių šimtų ar kiek drąsių „nelegalų”, besiryžusių bėgti iš sovietinio lagerio.
  Nors gal čia daugiau veikia liaudies patarlė „sotus alkano neatjaučia”. Kaip žinia, Tarptautinis valiutos fondas Lietuvą galų gale Lietuvą priskyrė prie išsivysčiusios ekonomikos valstybių.

  O kai reikėjo, tai 1939 m. priėmėme masiškai nuo nacių ir sovietų bėgusius lenkų karininkus. Taip, neatmetemė pagalbos šauksmo net tuomet ką tik priešiška valstybe buvusios šalies kariams. Sakote, viena priimti „panašios” ir „skirtingos” kultūros žmones? Tuomet koks jūsų žmoniškumo supratimas, jei teigiate, jog vienus gelbėti apsimoka, o kitus galima pasmerkti mirčiai?

  1. Ačiū. Net neturiu, ką pridurti. Džiaugiuos, kad dar likę taip mąstančių.

 21. Vienas pastebejimas del to mazylio, kurio nuotrauka sukele toki atgarsi. Kiek suprantu, tai tevas susodino visa seima i laiveli, plaukianti ne is Sirijos, o is saugios salies ir, finale, sveikas stiprus vyras liko gyvas, o visi vaikai ir zmona nuskendo?! Tai daug ka pasako. Klausiau per radija kaip jis virkauja, bet kazkodel man jo negaila. Jo seimos taip, bet ne jo . Taip, zinoma, padet reikia zmonems, kurie yra beviltiskoj padetyj, bet kodel sveiki jauni vyrai negali dirbti bet kokio juodo ar balto darbo Turkijoj, Vengrijoj ar Lietuvoj, pabege nuo mirtino pavojaus? Juk mes savo salyse ir siuksles patys renkam ir tualetus valom. Jie tikrai tokiu darbu nenores Lietuvoj ir nesiintegruos, nes tie vyrai zino ka jie gali issireikalaut zaisdami rasines diskriminacijos korta, kai tik juos priglaus motina Europa.

 22. Žinau viena valstybę, ES asocijuotą, kur teisingumą jau vykdo kaukėti žmogėnai.

 23. Kažkodėl labai abejoju, kad Merkel vadovaujasi emocijomis…juk visi žino – Europa sensta. Kas uždirbs mums ir mūsų vaikams pensijas, jei visas jaunimas išvažiuoja? Va čia tai reali grėsmė, kas bent kiek mąsto į priekį. O ir laisva vieta ilgai nebūna… Atvažiuokit ir atsivežkit savo vaikus, priimam.
  …bet riboti reikia. Kitaip nespėsi apsidairyti ir visa Afrika suvažiuos.

 24. p.Lidžita, aš jau visai nieko nebesuprantu… Vengrija apjuosė savo sienas spygliuotom vielom, nebeįsileidžia vargšų pabėgėlių, atkakliausius grūda į areštines ir net žada bausti kalėjimu, jau net nekalbu apie tai, kad užuot gražiai sustatę vargšus žmones į eilę ir išdavinėję maisto davinius , jie verčia juos kaip gyvulių minią brautis prie maisto… Ar tai reiškia , kad Vengriją jau užgrobė rusai ir Vengrija tapo teroristine valstybe ? Paaiškinkit, prašau, kvailai moteriškei…

 25. Toks jausmas, kad rašinio autorė plaukioja kažkokioje matricoje ir kuria problemas iš nieko.
  Iš kur Jūs ištraukėte dabar, kad kažkas sprendžią klausimą, „ar padėti ar gal nepadėti pabėgėliams”?
  Krizė yra tame, kad problemas kelia ne pabėgėliai, o jais apsimetantys labdariniai parazitai kurie veržiasi ten, kur didesnės pašalpos. Būtent dėl tokių „otmorozkų” ir kyla visas šaršalas, kai 23 metų darbingas tranas, išmeta savo pasą ir pasienyje aiškina apie tai, kad jam yra 16 metų ir jis pageidauja „pabėgti” nuo karo į Austriją/Vokietiją/Švediją. Vengrija ir Serbija jam matai per prasta.
  Truputi jauskite skirtumą apie šios, įvardijamos kaip pabėgėlių, krizės priežastis.
  Nes dabar darote dramą ten kur jos nėra ir tik bereikalingai keliate bangas. O apie esmę taip nieko ir neparašėte. O gaila. Nes būtent mano išvardintos problemos ir kelią galvos skausmą visų valstybių vadovams (ir ne tik), o ne bėgantys nuo karo negandu žmonės.
  Matyt tikrai buvo teisūs komentatoriai aukščiau, kad tik norėjote įšokti į šiandieną taip madingą „politkorektiškumo” traukinį. O nuo esminės problemos išsisukote tik parypavimais apie karo baisumus ir blogumus.

 26. Trumpai: autorė mato, jog parašė tik tam, kad būti madingai ( jai tai lyg naujo rankinuko įsigyjimas) … Bet žmonės suvokia šiandienos tą problemą realistiškai, ir jos pasekmes mato tokias, kokios jos tiesiog jau yra, ir kokios neišvengiamai bus pas mus… jai be šansų atsakyti kažkam argumentuotai, nes ji akla reiškiniams ir veiksmams, kurie vyksta jai prieš akis…

  1. Ir kaip realistai geba parašyti tokią neargumentuotą pliurzą? Šiaip įdomu.

 27. O ar kas nors bandė patikrinti kiek pabėgėlių moka kalbėti siriškai? Pabėgėliai iš Pakistano (nėra karo), Afganistano (įvesta demokratija), Į Prancūziją plūsta iš Kongo ir kitų Afrikos valstybių Ir bendrai kai kuriais duomenimis pabėgėliai yra iš 20-26 skirtingų valstybių, tik prisistato „Sirijos pabėgėliais”.

  1. Kiek žinau, Sirijoje kalbama arabų kalba. Ji nėra naudojama tik Sirijoje. Deja.

 28. Prieš daug metų teko nuomoti butą. Dėl susitikimo sutariau telefonu, bet kai pro langą pamačiau ateinančius žmones – tamsesnio gymio vyrą, moterį ir, berods, du mažus vaikus, pirmoji mintis buvo net neatidaryti durų. Net ir nežinau, kodėl. Bet duris tąsyk atidariau. Pamaniau, kad nelabai gražu būtų neatidaryti. Tokia buvo pirmoji mano „gyva“ pažintis su pabėgėliais.

  Jauna sutuoktinių pora buvo atvykę iš Afganistano. Tiesa, susipažinę jau Lietuvoje, čia sukūrę šeimą, čia susilaukę vaikų.

  Pasibaigus integracijos periodui, jiems reikėjo susirasti kur gyvens toliau. Jiems reikėjo ne tik išsinuomoti butą, tačiau ir jame deklaruoti savo gyvenamąją vietą.

  Jei atvirai – nebuvo labai ramu, bet sutikau. Taip bute ir apsigyveno jauna šeima su, berods, dviem vaikais.

  Kiek vėliau sužinojau ir visą jų istoriją, vyras nemažai pasakojo apie gyvenimą Afganistane, apie talibų režimą, apie tai, ką teko patirti ir išgyventi.

  Žmona kalbėjo apie moralinius dalykus – ištikimybę ir meilę sutuoktiniui, apie tai, kad nuogą kūną dera rodyti tik jam ir to nedera daryti, pavyzdžiui, paplūdimyje. Šeimoje buvo ir problemų – sunkiai sirgo jų mažametė duktė, mergaitei teko iškęsti kelias širdies operacijas.
  Tiek ji, tiek jis – gražūs, teisingi,tvarkingai žmonės.

  Kurį laiką pati svarsčiau – iš kur atsiranda ta baimė – neatidaryti durų? Nežinau iki šiol.

  Šią istoriją kažkodėl prisiminiau gruodžio mėnesį, į Lietuvą atvykus vadinamiems pirmiesiems pabėgėliams.

  Kol jų nebuvo, pabėgėlių tema tebuvo tik skaičiai ir tik statistika. Dabar statistika tapo veidais – į Lietuvą iš Irako atvyko jauna šeima su mažamečiais vaikais.

  Jie nesiskiria nuo mūsų. Jie taip pat nori, kad saugiai augtų jų vaikai, kad jie ramiai miegotų naktimis ir kad nebūtų karo.

  Nė vienas iš mūsų nenorėtume pabėgėlių likimo.
  „Koks jausmas palikti savo šalį, savo artimus žmones ir nežinoti, ar kada nors galėsi grįžti?“ – tada, prieš jau nemažai metų klausiau mano namuose apsigyvenusio afganistaniečio. Mat jis iš šalies pabėgo būdamas dvidešimties metų.

  “Išvažiavau į universitetą, kuriame studijavau mediciną, ir namo nebegrįžau.

  Pasislėpiau, o paskui pasitraukiau iš šalies. Mat talibai sparčiai ėmė brautis į sostinę ir siekė užimti valdžią. Išsilavinusiems taikiems žmonėms kito kelio nebuvo. Tik bėgti. Afganistanas visada liks mano tėvynė, aš visada norėsiu tai šaliai padėti”, – pasakojo vyras.

  Klausytis jo istorijos ramiai – neįmanoma. Ji jautri, kaip atviras danties nervas. Po kelių metų jis sužinojo, kad jo artimieji – gyvi, tik kelis mėnesius tėvą kankino talibai.

  Tikiu, kad jautri yra ir dabar į Lietuvą atvykusių pabėgėlių istorija.

  Tėvynę palikti yra sunku. Atvirai tariant, aš nelabai galiu to įsivaizduoti – jei tektų išvykti? Ne savo noru. Kas tada? Kaip vaikai? Kaip draugai? Kaip įpročiai? Kaip reiktų gyventi ne čia?

  Todėl „naujųjų pabėgėlių“ atvykimas – dar vienas egzaminas: priimti šiuos žmones į Lietuvą taip, kaip mus pačius priėmė anglijos, amerikos ir airijos. Ir atverti jiems savo namų – Lietuvos – duris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *