Nuobodus žmonių kaleidoskopas

Šiais laikais visi fotografai – ir dar keliautojai, žinoma. 
Dažnas taip pat ir rašytojas, atradęs talentą taip pat kaip ir kitus dalykus gyvenime – netikėtai bei siekiant užmušti nuobodulį.
Baisiai originalūs, bet rengiasi rūbais iš tų pat parduotuvių, klauso tokios pat muzikos ir, aišku, balsuoja už tą pat partiją.
Vietoj knygų skaito memus, tačiau nemano, kad tai sutrukdys jiems patiems parašyti gerą knygą – galbūt ir netrukdo.
Nors nesijaučia vartotojais, bet nori visko daug ir naujo, o žodis „kapitalizmas” jiems kaip katalikų kunigui „amen”.
Tikisi besantys originalūs bei unikalūs, tačiau tiek bijo nepritapti prie simpatizuojamo socialinio sociumo, kad stengiasi reikšti nuomonę tik aiškiais, iš anksto aprobuotais klausimais, o esant reikalui gali ją ir pakeisti.
Apsimeta laimingais Facebook’e ar Instagram’e, ko pasekoje tėvai, su kuriais beveik nebendrauja, gali pasidžiaugti vaikų „pasiekimais”, kol tie vaikai ryja antidepresantus ir švaisto atostogas eilinei sumautai nuotraukai „teisingu kampu”.
Tiek daug matę, tiek daug patyrę, tačiau patirtys per daug nuvalkiotai panašios, kad būtų galima padaryti nors kiek unikalesnių išvadų – o ir šiaip išvados laiko švaistymas – laiką geriau skirti kelionėms, darbui, galų gale, kompiuteriniams žaidimams ar memų sharin’imui.
Neautentiškai nuobodžių žmonių kaleidoskopas, kasdien vis labiau ir labiau varginantis mane.

6 atsakymai į “Nuobodus žmonių kaleidoskopas”

 1. Didesnioji dalis Facebook ir yra būtent toks susireikšminimas. Tai tapo Facebook paradoksu: socialinis tinklas skirtas sujungti žmones tapo savo paties personos sureikšminimo įrankiu.

  1. Aš manau, kad jo tikrasis tikslas kaip buvo, taip ir liko tas pats – sekti žmones. Ir jis tą puikiai atlieka. O minėtas susireikšminimas yra ne tik FB. Dabar žmonės labai stengiasi būtent taip gyventi – kuo toliau nuskristi, pasidaryti egzotišką nuotraukytę ir pasigirti pažįstamiems, kokie jie įdomūs bei sėkmingi. Ir originalūs, žinoma. Ir dar „nori pažinti pasaulį” – tas labai svarbu.

   1. Na ne, tikrai ne dėl sekimo, linkęs manyti kad tai išties socialinis tinklas savo pirmine idėja. Be abejo seka, bet tai, vėlgi linkęs manyti, tik tam kad stebint žmogaus veiklą internete įbrukti žmonėms idealiai pritaikytą reklamą. Va toks Facebook tikslas. Nothing personal, just business. Na bet čia jau kita tema. Taip, tas žmonių gyvenimo būdas: aš buvau va čia, va kiek aš daug pasiekiau (nutylint kad kreditan ar lizingu pirktu automobiliu puikuojasi) tikrai egzistuoja. Absurdiška. Kokie bus jų vaikai kai paaugs sunku net įsivaizduoti.

    1. FB duomenimis naudojasi ir teisėsauga. Dabar tas faktas jau žinomas, tad, deja, tai tikra nėra tik dėl reklamos 😉 O dėl „tik” socialinis tinklas… Kiek žmonių, kokie resursai… Ir beveik viskas nemokama. Jus įtikina? Manęs – ne.

     1. Tai be abejo taip, policija ar vėesdešnikai gali užklausti kokius duomenis Facebook turi apie Vardenį Pavardenį, bet tai tik šalutinė Facebook kaip socialinio tinklo pasekmė. Visgi koks jis yra dabar, vėlgi nėra pradinė Facebook idėja, ne tik pradinė, iki šiol jis tebėra socialinis tinklas su siekiu sujungti žmones. Taip, renka visą kiek įmanomą informaciją, ir pagrindinis to tikslas – ideali reklama, tam bendradarbiauja su daugybę interneto puslapių: panaršykite, paieškokite ko nors, o po to matysite tai ko ieškojote (net ne per Google) reklamą Facebook (net programėlės) viduje! Plius daro daugybę neįtikėtinų dalykų jums net nežinant: beveik neabejojama, kad įjungia jūsų išmaniojo telefono kamerą, yra rimtų įtarimų, kad įjungia jūsų mikrofoną, o po to ką šnekėjote rodo reklamą iš tos srities – lietuvių kalboje kol kas tas neveikia, bet anglų kalboje panašu, kad taip, bet tai vėlgi tikslas tas pats: idealiai pritaikyta reklama. Visgi esmė net ne čia: tinklas vietoj to kad sujungtų tapo savigyros ir savo asmens sureikšminimo veidrodžiu. Buvau pasižiūrėjęs savo klasiokų profilius: vienas toks žemo ūgio klasiokas puikuojasi ir darbu, ir automobiliu. Kitas štai va čia nukeliavau. Trečia, oi, aš jau (turbūt žymi) psichologė. Nesakau kad visi taip daro, bet savigyros Facebook tinkle yra. O jau tie šarinimai, klajojantys memai, prapuolę šuniukai – apstu. Vieną giminaitę užtildžiau mėnesiui (nežinau ar kitas žmogus mato, kad tu jam neįdomus) nes toks turinys yra nuobodus. Facebook tinkle aš nebematau ką žmogus veikia ir ką galvoja. Gal taip ir niekada nebuvo.

 2. FB yra info burbuliukų ir burbulų krūva a. k. a. putytė… Vieno nelaimingai laimingo atsitikimo dėka suspendavau savo account’ą ir nebesinaudoju jau 2 metus. Ir nepasiilgstu. Yra reddit. Nors kai ten šūdų balius su Rokiškiu priešakyje užėjo, irgi ne kas. Instagram buvo cool kol kvadratinis ir be instastorių. Žodžiu – tikra laisvė (kaip ir kalėjimas) – tik galvoje irba širdyje irba sieloje. P. S. O dar šnd sužinojau, kad yra 3dvinas ir jis turi youtube kanalą. Kaip tai atmatyti?.. Tikiuosi, Alachas atleis, kad tiek laiko nuodėmėje gyvenau… Peace ir su šventėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *