Paprastas poilsis

Jau turbūt antri metai niekur nesu išvykusi.

Nelankau jogos.

Ir netgi nebėgioju.

O įdomiausia, kad man to ir netrūksta – nei jogos, nei kelionių, nei bėgiojimo.

Ne dėl to, kad šie dalykai būtinai blogi ar nevertingi. Veikiau dėl to, kad tai, kas svarbiausia yra… paprasta. Tai kyla iš vidaus ir tam nereikia nei pinigų, nei disciplinos – dalykų, kuriuos tradiciškai siejame su sėkmingu ar netgi… sveiku (cha cha!) gyvenimo būdu.

Pasiekiau tą amžių, kai man nebereikia gražios nuotraukos Facebook.com profiliui ir kai nebesvarbu, ką pagalvos aplinkiniai. Pasiekiau amžių, kai galiu turėti tik šimtą eurų ir jų man užteks savaitei, nes tiek mažai mokamų pagundų aplink – įdomiausi dalykai nemokami.

Ironiška suprasti, kad žmonės dažnai nebemoka džiaugtis tuo, kas arti ir nekainuoja, tuo, kam nereikia specialių pastangų ar rūbų – pasivaikščiojimu, rytine kava, muzika ar… knyga. Bet kuo, kas pasiekiama ranka – bet kur, bet kada, be pinigų ir be pastangų.

Tarsi tuomet tas džiaugsmas būtų kažkoks mažiau tikras, kažkoks per prastas, nevertas posto Facebook’e.

Dauguma geriau vyktų į Tailandą nei į Turkiją, nors ir nežino skirtumų. Tiesiog – toliau yra geriau. Brangiau yra geriau.

Visokie gero gyvenimo guru pasakoja apie meditacijas, tantras, mantras, rytus, apipintus sudėtingiausiais indiškais ritualais, nors kartais užtektų tiesiog… kavos ir knygos. Vietoj garsiai įjungto TV.

Kažkaip vis dažniau ir dažniau galvoju, kad patogiausia žmogui atrasti ramybę aplinkoje, kurioje jis yra, užsiimant veikla, kuri jam natūraliai būdinga.

Bet tai taip pigu, kad tiesiog negali turėti daug pasekėjų.

4 atsakymai į “Paprastas poilsis”

  1. Kaip juokinga skaityti jog rytinė kava, muzika ar knyga yra nemokamos pramogos.
    Iš kokios privilegijuotos pozicijos kalbate, kad nesuvokiant jog viskas kainuoja ir kad tas paprastas poilsis ne toks prieinamas visiems kaip jums atrodo.

    1. Na, kompiuterį, knygą iš bibliotekos ir plikytos kavos puodelį sau gali leist turbūt kiekvienas dirbantis. O gal net ir nedirbantis. Jei esu neteisi, pataisykite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *