Primityvios propagandos detektyvas arba Šikinyko problema

Kaip tik šiuo metu man artimas žmogus turi daug problemų su sveikata, dėl ko galbūt natūraliai kiek labiau pastebiu su medicina susijusius pasisakymus.

Pastarųjų dienų  čempionas – „mylintis” tėvelis, susirūpinęs infekcinės ligoninės tualetu, neatitinkančiu jo šešių mėnesių kūdikio poreikių (o aš maniau, kad šešių mėnesių kūdikiai išvis neturi kažkokių specialių poreikių tualetui!):

„Taigi netiketai Mano Ąžuolas Jonas (Mano yra pirmas vardas ar beribė pagarba sau? – aut. past.) apsirgo Kaune, ir pagulde i Šilainiu infekcines ligonines vaiku skyriu. Ponas SAM ministre Aurelijau Veryga, jus man paaiskinkit kaip vaikas kuriam dar nera 6men. gali buti gydomas tokioj ligoninej? Man yra nesuprantama. Prisegu keleta foto su palatos vonios kambariu. Jei kas turite galimybe, uztaginkit ministra, tegul mato kokios jo reformos.”

Kokios reformos? Tualeto?! Ne, manau, kad ši „reforma” atlikta dar sovietmečiu.

Postu pasidalino berods apie tūkstantis internautų. Spėju, kad kaip paprastai – dauguma nė nesuprasdami, kodėl, nes pas juos pačius namie tualetai panašaus senumo ir išvaizdumo.

Kūdikio poreikių neatitinkantis tualetas.

Pats postas iš tiesų labiau ne apie vaiką ir ne apie tualetą, o apie… blogąjį Verygą.

Viskas, ko siekiama, – formuoti nuostatą, kad Sveikatos apsaugos ministras yra blogas. Logiškai pagalvojus sunku ir atsakyti, kuo jis minėtoje situacijoje nusikalto – juk akivaizdu, kad tą tualetą pastatė ne Veryga, taip pat akivaizdu, kad „geroji” (beveik 30 m. iki Verygos) buvusi valdžia nepasirūpino minėto tualeto remontu, lygiai taip akivaizdu ir tai, kad tas tualetas negali ir neturės jokios įtakos gydymo kokybei, o biudžete greičiausiai nėra numatyta milijardinių sumų ligoninių remontui.

Tad kodėl šis tėvelis, užuot rūpinęsis vaiko sveikata, piktinasi Veryga?

Atsakymas yra gana paprastas ir greitai randamas jo paties Facebook.com paskyroje:

Tėvelis su Tulpe.

Niekas taip neskatina piktintis nauja valdžia kaip… lojalumas buvusiai.

Bėda ta, kad tokią primityvą propagandą labai daug žmonių vertina nekritiškai.

Ir ši propaganda tikrai nėra mažiau pavojinga už tą iš Rytų, nes iš esmės siekiama to paties tikslo – destabilizuoti padėtį valstybėje, kurti nesamas problemas ir kartu… nukreipti dėmesį nuo tikrųjų.

Štai kad ir šiuo atveju – dauguma nekritiškai susirūpino ligoninių tualetais, užuot rūpinęsi išvykstančiais medikais, vis sunkiau prieinama medicinos pagalba ir kitomis realiomis problemomis.

Tėvelio „rauda” dėl prastų tualetų ne tik primityviai propagandinė, bet dar ir elementariai plikbajoriška – nesvarbu, kad esame skurde skendinti valstybė, nesvarbu, kad medikai negauna padorių algų, o dauguma gyvena butuose, kuriuose tualetai ne ką geresni už ligoninių – sukiškime didžiulius pinigus į šikinykus ir tuščiu skrandžiu džiaukimės euro remontu.

Bliamba, žmonės, na kada Jūs pradėsit patys galvoti?

15 atsakymų į “Primityvios propagandos detektyvas arba Šikinyko problema”

 1. Reiktu rasyti ne ,,destabilizuoti padėtį valstybėje”,o debilizuoti padeti valstybeje.As pirma karta skubedamas taip perskaiciau .Matyt protas teksta pritaiko realybei Lietuvoj.

  1. O taip, bet jei tai pasakysi Grybausksitės gerbėjui, tas supyks. Per Grybauskaitės vadovavimo 9 metus Lietuvoje gyventojų sumažėjo ~300 tūkstančiais, o ji vis dar reitingų karalienė! Durnių laivas.

 2. Negaliu sakyti, kad esu Verygos gerbėjas, jo nuoširdžiai negaliu pakęsti, bet reikšti priekaištus Verygai dėl šio tualeto yra akivaizdi nesąmonė. Laikinantys šio tėvelio postą yra tokie patys durniai. Va tokie šie reitingų karalienės balsuotojai.
  Beje vakar Grybauskaitė nupirko varguoliams į maisto banką produktų. Tai va čia toks pats absurdas. Šalies vadovė vietoj to kad Jos šalyje nebebūtų vargšų kuriems reiktų pirkti maistą – pateikia save kaip gerąja tetule – vargšų maitintoja. Tokie tėveliai ir balsuoja. Nėra šioje šalyje kritinio mastymo, nėra.

   1. Paskutinis jo pasiūlymas-idėja einanti link įgyvendinimo, kad pasienio gyventojus aptarnautų Latvijos greitosios pagalbos tarnyba, o Latvijos gyventojus – Lietuvos greitoji pagalba yra akivaizdžiai idiotiškas. Pirma, taip jau istoriškai yra susiformavę kad kaimai ir miesteliai yra pakankanai arti miestų savo valstybių teritorijose, tad nėra būtinybės. Antra (ir svarbiausia) kaip su latvių greitąja pagalba susišnekėti? Be jokios abejones tik rusų kalba. Supraskite teisingai, aš nesu prieš rusų kalbą, rusofobija tvyranti Lietuvoje užknisa, bet čia reikalinga ne turgaus lygio kalba. Kas moka medicininius, vidaus organų pavadinimus rusų kalba? Kaip Nemunėlio Radviliškio gyventojas paaiškins svetima kalba, kad jam skauda, pykina, maudžia, drasko nepakeliamas skausmas? Kaip? „Mne bolit pečen. A možet eto ne pečen? Nu ja neznaju”. Labai informatyvu… Kas atsakys dėl nesusikalbėjimo nustatytos klaidingos diagnozės? Ar nejau dar sykį ruošiamasi „optimizuoti” greitųjų med pagalbų tinklą kurio pasekoje Palatvijo gyvenyojai iš esmės bus palikti likimo valiai? Bet kokiu atveju Veryga jau blūdyja.

 3. Viskas ten ne taip ir blogai su ta greitąja. Važiuos latviai pas mus , o mes pas juos tik esant ekstra situacijai (avarija, šiaip kokia nelaimė) kai nėra arti vietinės greitukės ar visos užimtos, ir kai reikia gelbėt žmogų o ne šnekėt su juo :).

  1. Jūs nesuvokiate ką rašote. Žmonės gi kviečia greitąją pagalbą kai ir yra ekstra atvejis, o ne pasišnekėti! Savaime suprantama tikisi kad bus išklausyti lietuvių kalba. Man reikėjo kviesti greitąją pagalbą – ištiko gripo komplikacija, vėliau nustatė buvo ištikęs vertigo – pusiausvyros aparato sutrikimas (siaubingas dalykas kai ištinka pirmą kartą ir nesuvoki kas tau vyksta), ir nors manau mokąs rusų kalbą, aš nebūčiau pajėgęs slandžiai paaiškinti kaip jaučiuos, kokie mano simptomai. O kalbame apie pasienio, t.y. kaimo gyventojus, kurie po mokyklos vargu ar turėjo praktikos sklandžiai kalbėti rusų kalba nusakant savo savijautą. Nejau Veryga nesuvokia kuo tai gali baigtis kai pacientas nesusišnekės su daktaru? Suvokia, privalo suvokti, tačiau eina grynai formaliu keliu, tipo padariau gerą darbą – tipiškas atsifutbolinimas, tipiškas atmestinis darbas. Spėju bus uždarytos dar kelios ligoninės iš pasienio regionų ar panaikintos greitosios pagalbos pastotės, o kad gyventojus nuraminti juos patiešys, girdi, jus aptarnaus latviai…

   1. Pas Jus su teksto suvokimu nelabai. Jei Jūs kviečiate greitąją tai dar nereiškia kad atvejis ekstra, nors jums taip ir atrodo, nes didesnio skausmo už savą nebūna. Ar atvejis ekstra sprendžia dispečeriai, atsižvelgdami ar yra realus pavojus žmogaus gyvybei ir pan.Na nevažiuos greitukė iš Latvijos jei jums suskaudo pilvą ar pakilo temperatūra, važiuos atsitikus nelaimei ar avarijai, gal dar sustreikavus širdžiai. Tarp kitko tenka bendraut su greitukės vairuotoju, tai bent ketvirtis iškvietimų kur labiau reikalingas bendravimas nei kokia ekstra pagalba.

    1. Tai jums suvokimo ir dar gyvenimiškos patirties trūkumo problemos. Matosi, kad nesate kvietę greitosios pagalbos ištikus realiai bėdai. Na kai jums realiai suskaus, kai ištiks liga (nelinkiu) pabandykite sklandžiai paaiškinti kas jums skauda ir kaip skauda, ką valgėte, kas atsitiko sklandžia rusų kalba.

 4. Kai teko gulėti ligoninėje manęs netrikdė tualeto išvaizda, svarbu jog būtų švaru. Bet kas tikrai nepatiko, tai kad kiekvienas pacientas turi neštis savo tualetinio popieriaus ritinėlį. Argi jau toks brangus tas popierius jog negalima nupirkti jo, o gal vagia jį? Bet tokiu atveju tai lengvai susekama. Teko gulėti ir užsienyje, bet ten popieriaus visada būdavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *