Prisilietimo stebuklas

Kai buvau paauglė, labai bijojau žmonių prisilietimų. Jausdavausi nejaukiai, kai kas nors bandydavo mane pabučiuoti ar kaip nors kitaip paliesti. Stengdavausi palaikyti atstumą – fiziškai.

Kita vertus, prisilietimų su gyvūnais niekados nebijojau ir mielai bučiuodavau visus savo šunis ar katinus.

Manau, tik tai mane ir išgelbėjo – kad švelnumą, kurio taip trūko iš žmonių, pakeisdavau švelnumu gyvūnams.

Kitaip galbūt būčiau neišmokusi, jog prisilietime esama tam tikros magijos. Ir kalbu ne tik apie intymius prisilietimus.

Tiesiog žmogus pasaulį suvokia visomis savo juslėmis – oda, uosle, akimis, ausimis. Bendraujant per distanciją mes prarandame galimybę naudotis mažiausiai dviem jutimais, dėl ko suvokiame kitą… mažiau ir paviršutiniškiau. Santykis vyksta lyg per TV ekraną.

Nustebau nėščiųjų forume perskaičiusi, kiek daug mamų bijo, kad jas… palies. Kitos giriasi tuo, kad neleidžia liesti nei savęs, nei savo mažylių. Dar radikalesnės porina, esą jei jas kas nors paliestų, dėtų per rankas arba… instinktyviai dėtų per rankas.

Iš kur pas žmogų tas instinktas… bijoti kito žmogaus prisilietimo?

Iš nepasitikėjimo savimi ar… kitais?

Žmogus, atitrauktas nuo žemės, nematydamas natūralių gamtos procesų, ir pats tampa pusiau sintetinis – bijantis, kad jį palies, nepakenčiantis savo paties kvapo ir dėl to per dažnai besiprausiantis, naudojantis per daug kvepalų, slepiantis veidą didžiuliu kosmetikos sluoksniu. Netikras. Panašus į kitus. Neperskaitomas. Lyg guminė lėlė be dvasios.

Prisilietimai yra tai, kas sugrąžina į tikrovę ir pažadina jusles. Nereikia jų bijoti – priešingai – siekti. Ypač tada, kai susiduriama su sunkumais ar vienatve.

Prisipažinsiu, kartais vis dar sutrinku dėl mažiau pažįstamo žmogaus prisilietimo, bet… Aš to nebebijau. Ir matau, kad tai mane išties praturtina ir padeda geriau pažinti.

Galbūt dėl to tautos, kuriose įprastas fizinis kontaktas bendraujant, atrodo kur kas linksmesnės, o šeimos – glaudesnės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *