Sully (vert. Stebuklas virš Hadsono)

Tai turėjo būti eilinis apsilankymas kine. Gerų draugų kompanija. Akcijiniai bilietai. Ir filmas, kurio nei vienas iš mūsų nepamirš.

Pagal tikrą istoriją sukurta drama apie ko gero įspūdingiausią avarinį keleivinio lainerio nusileidimą. Apie 1200 žmonių, susivienijusių tam, kad išgelbėtų 155 lėktuvo keleivius. Apie pilotų drąsą bei profesionalumą. Apie gelbėtojus ir atsitiktinius įvykio liudytojus, kuriems užteko vos 24 min. iš ledinio vandens ištraukti visus lėktuve buvusius žmones.

Čia ne filmo epizodas. Čia - istorinė akimirka, kaip įvyksta tai, kas neįmanoma.
Čia ne filmo epizodas. Čia – istorinė akimirka, kaip įvyksta tai, kas neįmanoma.

2009 m. sausio mėn. 15 d. lėktuvas, reisas 1549, pakilo iš Niujorko LaGuardia oro uosto ir po susidūrimo su laukinių žąsų būriu neteko abiejų variklių. Supratęs, kad grįžti į oro uostą nepavyks, kapitonas Chesley Sullenberger (pravarde Sully) nutarė leistis ant Hadsono upės, kurios temperatūra tesiekė 2 laipsnius. Oro temperatūra buvo minus 20 laipsnių.

Nepaisant avarinio nusileidimo vidury upės ir stingdančio šalčio, lėktuvo katastrofą išgyveno visi jame buvę keleiviai bei įgula. Net ir 2 kūdikiai.

O stebuklas įvyko dėl to, kad 42 m. patirtį turintis pilotas bei jo kolega Jeffrey Skiles iki paskutinės sekundės išlaikė sveiką protą ir padarė viską, kas nuo jų priklausė, kad nusileidimas būtų kuo sėkmingesnis. Bebaimė įgula, lėktuvui plūduriuojant ant vandens, skubiai evakuavo keleivius ant lėktuvo sparnų, kur jų gelbėti atskubėjo visi netoliese buvę laivai bei kateriai. Tiek civiliai, tiek gelbėtojai.

O po to sekė beveik metus trukęs tyrimas, kurio metu abejota, ar dėl katastrofos nėra kalti pilotai, kurie… nesilaikė instrukcijų.

Apie tai, ko nebūna. Kol tai nenutinka pirmą kartą.

Ištrauka:

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *