Sumažins PVM? Sveikinu p. Nerijų Numavičių!

Po tautos pasipiktinimo prekybos centrų kainomis, valstybės galvos nusprendė pamaloninti… didžiųjų prekybos centrų savininkus! Nuo šiol šie oligarchai, kurių kapitalas ne daug skiriasi nuo valstybės metinio biudžeto (pvz. Nerijaus Numavičiaus turtas siekia apie 1 mlrd., kai tuo tarpu visos Lietuvos metinis biudžetas… 6 mlrd.), mokės mažesnius mokesčius, nei koks batsiuvys.

Ir, sakysite, kas čia blogo? Ko aš čia pavydžiu?

Nepavydžiu, nes fantazijos neturėčiau, kur tiek pinigų dėti. O ir su giminėmis man patinka ne tik teismuose matytis.

Įdomesnis aspektas kitas – ką valstybė darys, kad „užlopytų” tą biudžeto skylę, kuri atsiras dėl sumažėjusių įplaukų iš PVM? O skylė, matyt, bus labai nemenka. Tokia nemenka, kad nori nenori teks didinti apmokestinimą kitose srityse, t.y. p. Nerijus Numavičius ir kiti prekybos centrų savininkai sumokės mažiau mokesčių, kad mes visi… sumokėtume daugiau mokesčių.

Ir čia atseit mums nuo to bus geriau, nes galimai atpigs morkos Maximoje. Aišku, gali jos ten ir neatpigti. Arba netikėtai vėl pabrangti. Kaip jau buvo po žymiojo „pusmetinio susitarimo„.

Aš net nežinau, kaip pavadinti šitą gudragalvių vyriausybę, kuri kaskart, kai tik bando padaryti kažką „gero„, suknisa reikalus tiek, kad nebeaišku, kaip reiks viską sutvarkyti. Ir ar išvis tas bus įmanoma.

Na, o kad įrašas nebūtų tik piktas, bet dar turėtų kažkokį teigiamą foną, papasakosiu, kaip iš tikrųjų suteikiamos lengvatos. Tiksliau, kam jos suteikiamos. Kiekviena lengvata skiriama tam tikram subjektui. Jei mažesnį PVM mokės prekybos centras, tai logiškai seka, kad… lengvata yra prekybos centrui! Kuris pats ir spręs, ką jam su ja daryti – ar dalintis lengvata su pirkėjais, ar pasilikti sau.

Žinant Lietuvos turtingųjų apetitus, sąžiningų dalybų nesitikiu. Ir apskritai sveiku protu nesuvokiama tokia lengvata, kuria teoriškai gal bus įmanoma (o gal ir ne) pasinaudoti, bet… tik tuo atveju, jei pirksi tam tikrose vietose. Tokia „lengvata” būtų visiškai neprieinama tiems, kurie patys ūkinininkauja arba perka maistą iš ne PVM mokėtojų.

Vietoj to, kad galvoti, kaip padidinti mažiau uždirbančiųjų pajamas, valstybė sugalvojo, kaip… padidinti Maximos pajamas. O blogiausia, kad tai, ko į biudžetą nesumokės Maxima, turės sumokėti tie, kuriems atseit ši lengvata ir yra skirta.

Na ką gi, džiaugiuosi dėl p. Nerijaus Numavičiaus. O visi kiti turės smarkiau papurtyti pinigines.

Kai jau sekasi, tai sekasi!
Kai jau sekasi, tai sekasi!

 

 

 

Vienas atsakymas į “Sumažins PVM? Sveikinu p. Nerijų Numavičių!”

  1. Na viskas teisingai surašyta, tik priminsiu, kadšitą valdžia, kai ir visas kitas iki šiol, išsirenkam patys. Taigi, kaip sakant, obettačiau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *