Sveikatinimasis: Bėgant nuo mirties?

Ne taip seniai skaičiau jautrų paliatyvius pacientus prižiūrinčios slaugytojos interviu, kuriame ji teigė neva mirties žmonės bijosi dėl per lengvo gyvenimo. Esą seniau, kai gyvenimas buvo nesibaigianti vargo pakalnė, mirties dauguma laukė kaip išlaisvinimo. Kažkuria prasme ji net siūlė sunkiau dirbti, daugiau savęs atiduoti kitiems ir tada esą nebus baisu ta paskutinioji. Ne visiškai sutinku, kad reikia pasisunkinti sau gyvenimą, jog mirti lengviau, tačiau iš dalies pritariu, jog ligų nenukamuotas, pavalgęs, pastogę virš galvos turintis žmogus toli gražu netrokšta baigti savo žemiškąją kelionę.

Ir štai čia prasideda biznis.

Vitaminai, papildai, super maistas, super kokteiliai, super treneriai, super super super.

Paskaičiusi kai kurias grupes Facebook’e, jaučiuosi lyg būčiau visiška atgyvena ar varguolė, nes vis dar valgau miltus ir kiaulieną, užuot prisipirkusi avokadų, čia sėklų ir kitokios egzotikos. Sportuoju vaikščiodama gryname ore, o ne sporto salėje su privačiu treneriu. Ir rytą pradedu senoviškai – kava, o ne kokiu nors stebuklingu kokteiliu ar maisto papildais už triženkles sumas.

Negaliu teigti, kad tie dalykai nepadeda, nes niekad nesu jų bandžiusi – mano pajamos nėra tokios didelės, kad galėčiau vaikytis naujausių sveikatinimosi madų. Visgi, nuojauta tyliai kužda, kad čia toks pats iliuzijos marketingas kaip visi tie „vaistai” nuo nutukimo ar esamas ir nesamas dulkes sutraukiantys siurbliai.

Sutinku, kad sveikas gyvenimo būdas turi įtakos geresnei sveikatai ir ilgesniam gyvenimui, pati stengiuosi saikingai valgyti ir pakankamai judėti, tačiau nuo kada sveika tik tai, kas brangu? Egzotiškas maistas iš valstybių, kuriose niekad nesame buvę, ar super brangūs vitaminai, kurių lyg turėtų užtekti iš to super sveiko maisto, bet vis tiek reikia gerti saujomis? O dar pridėkime, kad dažno žmogaus „sveikatinimosi” racioną sudaro ne tik super maistas ir super vitaminai, bet ir super pervargimas, keliantis super sportui penktą valandą ryto, super alkoholis, siekiant nuraminti nervus, ir, žinoma, super stresas, galvojant, kaip visą tą „super” apmokėti. Kitiems galima pridėti ir „super” elektronines cigaretes, kurios, nepaisant visų medikų perspėjimų, vis tiek laikomos sveikesne įprastų cigarečių alternatyva.

Kaip mirtingoji, galiu suprasti likimo brolių ir seserų bandymą pabėgti nuo mirties, tačiau manau, kad visgi nuo mirties nepabėgsime nei vienas. Tad būkime atsargūs eksperimentuodami su sveikata. Ir pagailėkime savo piniginės, kai eksperimentai peržengia įprastas galimybių ribas.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę. 

Vienas atsakymas į “Sveikatinimasis: Bėgant nuo mirties?”

  1. Visi te besisveikatinantys yra paprasčiausi naivuoliai ir reklamos aukos. Su pasididžiavimu sakau, kad šeštadieniais ir sekmadienias rytais žiūriu Rusijos televiziją, NTV tą kurią Lietuvoje draudžia. Ir iš principo, nes draudžiama, ir dėl to kad būna gera laida pavadinimu „Žyvaja jeda”. Laidos žurnalistas (medikas pagal išsilavinimą) labai profesionaliai tyrinėja, aiškinasi apie sveiką maistą ir atliko tokį eksperimentą: dalyvauja trys žmonės; vienas ryjantis papildus, vitaminus, pristatytas kaip biokirborgas, nes taip papildomai vartodamas tai kas teoriškai yra naudinga, viliasi ilgai gyventi. Kitas valgo bet ką, nežiūri ar tai sveikas, ar ne sveikas maistas, valgo greito maisto restoranuose. Trečiasis, valgo bet kokį maistą, nevalgo tik tai kas yra visuotinai pripažinta kaip nesveika, ir papildomai naudojantis vitaminą D, nes mums (ir Lietuvoje tarp kitko) trūksta saulės žiemos mėnesiais. Rezultatas ištyrus kraują ir plaukus, buvo tas kad paskutinis paminėtas ir buvo sveikiausias, viskas buvo normoje. Pirmiems dviems rado trūkumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *