Tai pirkti Suvalkuose ar nepirkti? Atsakymai p. I. Degutienei, p. N. Mačiuliui ir kitiems, kalbantiems p. N. Numavičiaus lūpomis

Iš tikrųjų šis klausimas nebūtų reikšmingas, jei ne paskutiniu metu paleista propaganda, kad ten perka tik varguoliai ir tautos priešai.

Nors nepriskiriu savęs nei vieniems, nei kitiems, bet jau geras pusmetis periodiškai apsipirkinėju Suvalkuose ir… žinote, ką? Man negėda. Ir niekieno aš neatsiprašinėsiu.

Priešingai, aš Jums papasakosiu, kodėl šita „nepirk Suvalkuose” akcija yra eilinis durnesnių už durnus ieškojimas. O baisiausia, kad tų durnių ieško visokie ale geradariais apsimetantys bankų „ekonomistai” ir buvusios Seimo pirmininkės.

Populiariausias tokių „giesmininkų” argumentas yra tai, kad esą taip žmonės kelia ne Lietuvos, o Lenkijos ekonomiką (ojėj vajėj). Tik… Šitie pseudopatriotai pamiršta, kad tuose pačiuose Lietuvos prekybos centruose 90+ procentų prekių atvežtos iš… Lenkijos arba Kinijos. Tai Numavičiui pirkti Lenkijoje patriotiška, o man – ne?

Dabar, pažymėjus šitą esminį epizodą, kad Lietuvos prekybos centruose dažniausiai pardavinėjama užsienio produkcija, paaiškinsiu, kuo skiriasi pirkimas iš Lenkijos nuo pirkimo iš Numavičiaus arba Rakausko, ar kokio kito nepatriotiško oligarcho. Iš tikro tik vienu vieninteliu aspektu – vienu atveju keliu ir Lenkijos ekonomiką, ir oligarcho gyvenimo lygį, o kitu – tik Lenkijos ekonomiką.

Ir atsakymas, kodėl taip yra paprastas, – Lenkija yra vos už kelių šimtų kilometrų, taigi, pavažiuoti apsimoka. Apskritai, normaliam politikui ar normaliam ekonomistui esant laisvos rinkos sąlygoms pezėti apie tai, kad jei tu perki Lenkijoje, tai esi tautos priešas, turėtų būti gėda. Juk galimybė pirkti ką nori ir kur nori buvo vienas iš prioritetų renkantis narystę ES. Laisva prekyba, ponai!

fair

Bet jei Jūs šitą jau pamiršote (arba manote, kad tai galioja tik Numavičiui, o ne Jonui iš Kazlėkiškių), tai aš Jums siūlau prasiplauti akis su burnos skalavimo skysčiu ir gerai įsižiūrėti į savo vokiškus automobilius, čekiškas grindų plyteles ir iš JAV atsisiųstą Apple. Ir dar galite pavartyti nuotraukų albumus su egzotiškais kadrais iš Kambodžos ar bent jau Tuniso (apie egzotiškas keliones ypač mėgsta pasisakyti p. N. Mačiulis).

Po to siūlau rinktis prekę lietuvišką, o egzotiškas keliones iškeisti į neegzotišką Lietuvos pajūrį arba ištuštėjusius Druskininkus. Va čia tai bus lojalumas valstybei! Augs turizmas, klestės viešbučiai, o Lietuvos amatininkai nespės gintis užsakymų – žies plyteles, statys krosnis, augins ir pardavinės morkas bei pomidorus. Bet gi taip neįdomu, tiesa? Ir kam pirkti iš Lietuvos amatininkų, kai čekas padaro 3 k. pigiau? Va čia ir siūlau Jums stabtelėti, įtempti paskutinius neperdegusius neuronus ir suvokti, kad… Lenkija niekuo nesiskiria nuo Čekijos, Kinijos, JAV ar kitų šalių, iš kurių perkate įvairius daiktus bei paslaugas. Vienintelis skirtumas – geografinis nuotolis. Ir jis tiesiog yra per mažas, kad Numavičius galėtų tas pačias prekes pardavinėti 2 k. brangiau.

Ir tik jau nereikia gintis, kad Numavičius atseit ir šiaip jau vargsta su mūsų maža rinka, nes tiesa yra ta, kad jis vienintelis oficialus lietuviškas milijardierius, o jo prekybcentrių kasose žmonės dirba už grašius. Dėl įdomumo galiu paminėti, kad Lenkijoje MMA – didesnė, nei Lietuvoje, bet tai jų oligarchams netrukdo pasiūlyti adekvatesnes kainas.

Tuo atveju, jei lietuviški oligarchai nori, kad žmonės pirktų pas juos, būtų logiška taikyti mažiau besikandžiojančius antkainius, bet… Juk „paspausti” per lobistus labiau apsimoka? Pasitelkiant viešuosius ryšius, galima sudaryti įspūdį, kad pirkti Lenkijoje – gėdinga ir nepatriotiška. Tuomet kainos bus tos pačios, o pirks visi Maximoje. Nes gi gėda į Lenkiją važiuoti.

Taigi, visiems tiems, kuriuos erzina šitas asilo ausų matavimas, siūlau kitokią akciją – bent kartą per metus apsipirkti Lenkijoje. Tiesiog tam, kad jie žinotų, jog patys sprendžiate, ką ir kur pirkti.

Laisva rinka, ponai.

Neleisk spręsti už Tave.
Neleisk spręsti už Tave.

 

14 atsakymų į “Tai pirkti Suvalkuose ar nepirkti? Atsakymai p. I. Degutienei, p. N. Mačiuliui ir kitiems, kalbantiems p. N. Numavičiaus lūpomis”

 1. Kazkaip buvau nustebes kai buvo pradetas eskaluoti I. D. pasisakymas. Perskaiciau pora kartu ir nerandu kur ji sako,kad vaziuoti i Lenkija apsipirkti yra blogai. Mano supratimu ji sako, kad dabartine valdzia kalta del salygu vercianciu zmones rinktis kelione i Lenkija. Gal ir naivus as, bet manau per mazai isiklausyta ir per daug visi sensaciju nori rasti. Idomumui citata: „Šiandien perskaičiau straipsnį interneto portale ir buvau labai sujaudinta ir nustebinta, kiek vakar, mūsų nepriklausomos valstybės dieną, Kovo 11-ąją, Lietuvos žmonių važiavo į Suvalkus apsipirkti. Tai yra autobusai, turistiniai autobusai… Žmonės tokiu būdu „šventė“ Kovo 11-ąją. Čia ir yra esminis klausimas – kodėl? Ar jie nemyli Lietuvos? Ar jie nenori švęsti tos mūsų didžios šventės? Ar jiems tiesiog sunku gyventi laisvoje Lietuvoje? Ar nekalta šiandieninė vyriausybė, kad tokie dalykai vyksta?”

  1. Šiame bloge šis pasakymas nėra svarbiausias. Svarbu, kaip pateikiamas apsipirkimas Lenkijoje. Šiaip gi gali žmogus ir apsipirkti, ir atšvęsti. Nemanau, kad apsipirkimas Lenkijoje tam trukdo iš esmės.

 2. Gerbiamoji, bankų „ekonomistai” ,a la mačiuliai,yra tiesiog propagandistai ,o ne jokie ekonomistai.Jų toks darbas-plauti smegenis.Politokierių ,a la juknevičienių,pareiga yra „plauti smegenis” ,antraip kam jie reikalingi…

 3. Dar pridėčiau, kad tie patys mūsų oligarchai, kurie stumdo Lietuvoje lenkiškas prekes su 200 proc. antkainiu net nėra Lietuvos patriotai. Pasidomėjus, paiškėja, kad Maximos pelniukas nukeliauja į ofšorines kompanijas, o LIetuvai lieka baronkos skylė. Tai čia netgi nusikaltimas, kaip sakant bendrininkavimas, padedant slėpti mokesčius. Mes bent jau kuro iki Lenkijos pilamės Lietuvoje ir sumokame akcizus…pasakysite, kad pamiršau tokį labai svarbų askelta, kaip PVM? Ne, nepamiršau, samoningai nepaminėjau, nes čia nėra ko ir minėti. Savu laiku Maximos grupė tiek susigrąžino (kaip vėliau paaiškėjo neteisėtai) PVMo iš valstybės, kad dar turbūt tiek nesumokėjo valstybei. Kodėl Maxima, nebūtinai maxima, kiti prekybos centrai (dauguma jų) irgi yra tik dukterinės užsienio kompanijų atstovybės…

  1. Labai taiklus pastebėjimas. Maxima susigrąžino PVM avansu, taip sakant, tai gali dabar mokėti ir mokėti 😀

  1. Kaip neverčia? 🙂 Juk pirkti ne Lietuvoje – gėdinga. Nepatriotiška. Blogai. O Lietuvoje tik Maximos (ir panašūs į ją) likę. Mažų parduotuvėlių sunkiai berasi (ypač mieste).

 4. Esmine vieta cia yra labai paprasta – zmones i kaina neiskaiciuoja laiko praleisto kelioneje, bestumdant vezimeli ir stovint eilese. Del ko jie ten vaziuoja? Nes turi maziau pinigu ir nori sutaupyti. Del ko jie turi maziau pinigu? Nes jei tu pats negerbi ir nevertini savo laiko, kaip gali tiketis, kad kazkas kitas ji ivertins?

  1. Bravo už genialų atsakymą! Kelionėje sugaištam apie 6 val. (į abi puses), o eilėse reikia stovėti ir su vežimėliu vaikščioti nepriklausomai nuo to, ar tu Lietuvoje, ar Lenkijoje (o gal Lietuvoje už Jus vežimėlį stumdo ir eilėse stovi kas nors kitas?). Taigi, prarandama NET 6 val. per 4 – 6 sav. Daug? Man – ne. Jei neturite mėnesyje 6 laisvų valandų, tai arba esate milijonierius, arba idiotas. Kuriai kategorijai priklausote, spręskite priklausomai nuo savo finansinės padėties. Ta „laiko korta” labai populiari, bet tiesa ta, kad dauguma žmonių to laiko turi kur kas daugiau, nei deklaruoja (ką patvirtina laikas praleistas FB, skaitant blogus ir pan.). Kol daugiau apsipirkinėjom LT, sugaištavome kur kas daugiau laiko, nes važiuodavome į parduotuvę kas 2 – 3 d., o dabar – vienas didysis apsipirkimas per mėnesį ir keli užsukimai, jei ko pritrūksta. O dabar dar papasakokite tą anekdotą, kad Jūs turbūt daug prisiperkate ir po to išmetate 😉

   1. Kuo daugiau pinigu turi gyvenime, tuo labiau aiskeja, kad vienintelis tikras dalykas ka turime – tai musu laikas.

    Jei niekada gyvenime nenorejote gyventi geriau, jusu atsakymas butu puikus. Bet jei bent kada susimastete apie tai, tada siulyciau dar karta perskaityti mano komentara.

    1. O Jūs kada pagalvojote, kiek laiko realiai žmonės skiria SAU? Per dieną? Savaitę? Ir kiek laiko skiria: nuvažiavimui į darbą, grįžimui iš darbo, buvimui darbe, darbui, dalykiniams reikalams, kitų reikalų tvarkymui ir pan.? Aš uždirbti daugiau noriu ir to siekiu, tačiau neuždirbu toli gražu ir tiek mažai, kiek Jūs manote (nes gi populiarus mitas, kad į Lenkiją važiuoja tik tie, kurie uždirba MMA ar ten vos vos „viršaus”). Nežinau, kiek Jūs uždirbate, bet jei uždirbate tikrai daug ir skiriate didžiąją dalį laiko SAU (o ne darbui), tai aš nepaprastai dėl Jūsų džiaugiuosi. Jums pavyko tai, kas daugeliui nepavyksta. Daugelis žmonių tam, kad galėtų pirkti Lietuvoje (ir sutaupyti savo laiko) tris kartus tiek praleidžia darbe. Kadangi mano tikslas kaip tik ir yra galėti skirti laiko sau, tai geriau aš kažkur sutaupysiu, prarasiu tas 6 val., bet išlošiu pvz. 18 val. poilsiui ar kitai maloniai veiklai. Pradėjus važinėti į Lenkiją, išlaidos maistui sumažėjo kelis kartus. Gal Jums tai ir nebūtų verta 6 val., bet man šiuo metu vis dar verta. Kai bus neverta, nebevažiuosiu. P.S. Arogancija trykšta per kraštus. Tikiuosi, kad bent ne tuščiai 😉

     1. Gerbiamoji,neperlenkiate kartais teigdama ,kad i6laidos maistui sumažėjo kelis kartus?Kažkokia fantastika…

     2. Neperlenkiu ir jokios fantastikos nėra. Tarkim, graikiškas jogurtas „Aistė” Lietuvoje kainuoja virs 1 Eur, panašaus skonio natūralus jogurtas Lenkijoje kainuoja apie 1 zl (panašus kiekis), žalia mėsa irgi plius minus per pusę pigesnė, bananai LT – 1,44 Eur, Lenkijoje dažnai panaši kaina zlotais. Lenkijoje už ~200 Eur užsiperkam maisto 2 žmonėms 4 – 5 sav. Lietuvoje išleidus 20 – 30 Eur, pirkiniai telpa nedideliam maišelyje. Aišku, iš dalies susitaupo ir dėl to, kad rečiau lankaisi prekybos centre ir npeprisiperki, ko nereikia. Nes jei eini į prekybos centrą kas porą dienų (kaip seniau ir darydavome), tai visados pakliūva į krepšelį, ko neketinai pirkti. Rečiau lankantis mažiau pagundų prisirinkti nereikalingų pirkinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *