Taigi… Kodėl lidzita.lt, o ne lidzita.popo.lt?

Nors žadėjau įrašą dar tą pačią dieną, kai man buvo sukurta ši nauja erdvė, pažado laiku ištęsėti nepavyko.

Taigi, pradėkime nuo pradžių.

Žmogus, kurio dėka pradėjau rašyti blogą ir žmogus, dėl kurio sprendimo turėjau palikti popo.lt, yra vienas ir tas pats.

Ačiū jam už abu dalykus.

Aš suprantu, kad kažkada jis dėl manęs labai apsiriko ir, vedinas to apsirikimo, įtikino rašyti tinklaraštį. Tiesa, neminėdamas, kad pats yra susijęs su popo.lt.

Susitarimų, ką rašysiu, nebuvo. Visados rašiau vadovaudamasi savo protu, emocijomis, supratimu.

Visgi, konfliktas buvo neišvengiamas.

Prasidėjo jis nepamenu tiksliai kada, bet pamenu, kaip.

Ričardas Savukynas (kitaip dar žinomas kaip Rokiškis Rabinovičius ar Pasaulio valdovas) pasakė, kad įtrauks mane į vieną grupę. Labai slaptą.

Sutikau per daug nesidomėdama. Kaip ir daugeliu kitų atvejų.

Niekados nebuvau aktyvi tos grupės narė ir net nelabai kreipdavau dėmesio, kas vyksta toje grupėje, tačiau po kažkurio laiko pastebėjau dalykus, kurie man kėlė šiurpą. Grupė buvo skirta persekioti žmonėms. Jos nariai dalindavosi informacija, kaip iš ko nors išsityčioti, kaip užblokuoti kokius nors puslapius ir pan.

Kantrybės taurę perpildė plačiai nuskambėjusi sovietinio plombyro istorija, po kurios aš palikau minimą grupę ir parašiau straipsnį, kodėl nepritariu grupės veiklai.

Ričardas Savukynas buvo stipriai įsiutęs, tvirtino, kad išdaviau grupę, jo pasitikėjimą ir pan.

Aš jam tik priminiau, kad niekad nieko nežadėjau.

Bet jau tada supratau, kad vadovaujamės skirtingais standartais. Nors esu kaunietė, gaujų mentalitetas man svetimas ir lojalumas grupei niekados nebuvo svarbiau už mano asmenines vertybes.

Tuo tarpu Ričardas Savukynas buvo įsitikinęs, kad tai, jog jis įtraukė mane į tą grupę, reiškė, jog aš negaliu jos kritikuoti. Nežinau, kuris iš mūsų teisus, bet aš iki šiol lieku tos nuomonės, kad mano asmeninės vertybės man svarbiau.

Iš tiesų manau, kad R. Savukynas yra puikus psichologas, bet nepastebėjo bene paties akivaizdžiausio dalyko – aš niekados nebūsiu tarp tų, kurie eina su gauja ko nors paspardyti.

Minėta grupė vienija žmones, kurie pavieniui gal nėra blogi, bet gaujoje gali padaryti siaubingus dalykus. „Bandos instinktas” yra gerai žinomas psichologijoje. Ne atsitiktinai baisiausius dalykus padaro ne pavieniai žmonės, o būtent tam tikros žmonių grupės (nusikalstami susivienijimai, valdžiai pavaldžios struktūros ir pan.).

Šį fenomeną galima paaiškinti tuo, kad daug žmonių savo vidinį balsą girdi taip silpnai, jog jį lengvai nustelbia minios klegesys. Visgi, pakartosiu – niekados nebuvau iš tokių žmonių.

Trokštu gyventi pati ir linkiu savo palikuonims gyventi tokioje valstybėje, kurioje nėra persekiojimų ar susidorojimų dėl nuomonės. Kad ir kokia ta nuomonė būtų.

Rašydama įrašą apie sovietinį plombyrą, aš tiesiog garsiai deklaravau tai, kuo visados tikėjau – žmonių laisve elgtis savo nuožiūra, jei tai nepažeidžia kitų žmonių interesų.

Po „sovietinio plombyro skandalo” mano ir Ričardo Savukyno santykiai stipriai atšalo, bet, visgi, aš ir toliau rašiau popo.lt. Tiesiog tikėdama jo gebėjimu priimti kitokią poziciją.

Pasirodo, klydau. Nors pats ne kartą apšaukęs kitus žmones vatnikais, antisemitais ir dar bala žino kuo, jis nenorėjo skaityti kritikos savo atžvilgiu.

Na ir galai jo nematė – gerbiu šį sprendimą, juolab, kad paskutinis mano įrašas ten tikrai nebuvo labai subtilus.

Iš kitos pusės, sunku išlikti subtiliai, kai matai, kad tai, kas tūkstančius metų laikyta teisingumu, dabar įvardijama kaip neteisingumas, o tai, kas tūkstančius metų laikyta neteisingumu, pristatoma kaip teisingumas ar net siekiamybė.

Man nesuprantami paskutinio meto teroro aktai prieš visuomenę ir ypač prieš vaikus (nes Užgavėnes daugiausia švenčia vaikai). Baisėjausi atakomis prieš spurgų pardavėjus, baisėjausi patyčiomis iš vaikų spektaklio Jurbarke ir galų gale pratrūkau, kai kone visi Lietuvos vaikai apšaukti antisemitais.

Tai, ką paskutiniu metu organizuoja R. Savukynas, A. Tapinas ir kiti „visuomenės dorovės sergėtojai” aš vertinu kaip nusikaltimą tautai. Nes dėl siaurų vienos konkrečios partijos interesų visuomenė yra pjudoma, ardoma, priešinama ir smerkiama už tai, kas dar vakar laikyta norma.

Tai – dirbtiniai skandalai, kurių esmė parodyti tariamą (ar tikrą) tam tikrų politikų ydingumą, tačiau tų skandalų epicentruose kaip patrankų mėsa sukišamos ištisos žmonių grupės, net ir vaikai.

Ir tegul aš beprotė, kaip sako R. Savukynas, bet negaliu sutikti su tokiomis priemonėmis.

Apskritai, mano individualizmas ir tam tikra prasme asketizmas yra tai, kas padeda išlaikyti tapatumą ir nenusigręžti nuo savo vertybių.

Absoliuti dauguma žmonių priversti tai padaryti, jei nori priklausyti tam tikriems visuomenės sluoksniams, gauti tam tikrų privilegijų.

Manau, kad ir R. Savukynas šiame kontekste – taisyklė, o ne išimtis. Jis – protingas, įdomus, beveik genialus žmogus, tačiau jo sąsajos su tam tikra partija ir tos partijos protegavimas seniai užgožė bet kokį objektyvumą.

Noras gyventi patogiai dažniausiai nugali padorumą.

Užtat visuomenėje tiek daug akiplėšų, melagių, tuščių karų kurstytojų.

Šiandien, deja, esu priversta vienu tokių laikyti ir tą, kurio dėka pradėjau rašyti tinklaraštį ir kurio pastangomis turiu vardinį domeną.

Ir paskutinis klausimas – atsakymas. Kaip man argumentavo nurodymą palikti popo.lt?

Na, pasak Ričardo, aš esu beprotė, Bartašiūnaitė ir meluoju jam į akis, naudodama jo resursus.

Dėl pirmų trijų nežinau, ar pasitaisysiu, bet bent jau nenaudosiu tų brangių popo.lt resursų, kurie skirti tik tiems, kurie yra protingi, ne Bartašiūnaitės ir nemeluoja Savukynui į akis.

O už tai, kad taip greitai įsikūriau naujoje erdvėje, dėkoju Marijui Urbonui.

Taip pat dėkoju visiems tiems, kurie siūlėsi padėti ir dalinosi patarimais.

Jūsų dėka tai pats smagiausias persikraustymas!

76 atsakymai į “Taigi… Kodėl lidzita.lt, o ne lidzita.popo.lt?”

  1. Stiprybės.Saviraiškos ir asmeninių įsitikinimų,požiūrio…niekas negali sutrypti.Pirmyn!!!;)

   1. Gal ir gali, bet ne šiandien 😉 Su skydu arba po skydu 🙂 Vis tikiuosi, kad pasaulį keičia tie, kurie nebijo rizikuoti.

 1. Kažkaip prieš užgavėnes rokiškis ir mane užbanino… ? apskritai Lietuvos internetai labai įžeidūs, ypač, jei pritrūksta argumentų, ar vertinimai, nesutampa.

 2. Sveikinu. Žaviuosi. Skolinuosi citatą: „Noras gyventi patogiai dažniausiai nugali padorumą.” Labai gerai apibūdina kasdienybę.

 3. Štai ir atsakymas, kuris kažkodėl visai nenustebino.

  O dėl jo (R.Savukyno) elgesio, jūs, Lidžita, esate labai korektiška, – žmogus, savo kovos forma (už „teisų reikalą”) pasirinkęs skundimą, vargu ar yra beveik genialus. Tai seniausiai žmonių naudojamas nuvalkiotas būdas išgiežti pagiežą ir „kad už tai nieko nebūtų”. Tam nereikia jokio genialumo. Pakanka turėt pakankamai žemą moralės slenkstį. Sakykim plintuso lygmens.

  Jei teko skaityti – apie tą „elfų-trolių” veiklą yra kažkiek rašyta su krūva nuotraukų. Ir net vėliau yra buvę bandymų iš „elfų” pusės nulaužt tinklapius, kur tas buvo skelbiama. Arba bent kalbų apie tai.

  Ačiū, kad parašėte – paveikslas dėliojasi.

  1. Jis tikrai nėra kvailas. Tiesiog pasirinko patogumą. Soti kasdienybė daug kam yra esmingas prioritetas. O dėl bandymų nulaužti visokius tinklalapius, tai čia jų viena esminių veiklos gairių. Įtariu, jie bando nulaužti ir mano puslapį FB. Teko girdėti kalbų apie tai.

   1. Nenustebčiau.

    Jūs jų požiūriu dabar išdavikė, todėl turėsite būti nubausta. Tačiau šiam reikalui reikalingas tegu ir formalus, bet pretekstas. FB administracija dėl ideologinių motyvų nieko neblokuoja, jūs tą manau žinote. Mane jie laužė ne vieną kartą, mačiau net jų šią veiklą savo atžvilgiu, deja, pasibaigė šnipštu.

    Tad stiprybės jums, jų mažuma (tikiuosi) o mes jus palaikysime. Bent jau tiek, kad labai neįkyrėtume savo dėmesiu 🙂

 4. Savukynas labai pasikeitė. Tokią tranformaciją teko stebėt tik pas žmogų atlikusį privalomą prievolę Izraelio jaunimo stovykloj. Neapykanta, šovinizmas – tai toli gražu ne išminties požymiai, o tiesiog psichologinio apdorojimo rezultatas. Deja, jo elgesys atitinka Daukanto aikštės ir jos satelitų interesus. Piliečių pjudymas tik aisbero viršūnė.

 5. Keista istorija. Bet viskas logiška: jei sėdi svečiuose, tai nors ir neprivalai sutikti visais klausimais su šeimininko nuomonę, bet nepritarimą turi reikšti atsargiai, kitaip įsižeis.
  Šiaip tai įdomus pats faktas tokios grupės egzistavimo. Maniau, kad jie tiesiog viešai vienas kitą palaiko dėl požiūrio bendrumo ir tiek. O dabar vos ne samokslas kažkoks. 🙂
  Kita vertus, o kaip atsilaikyt prieš Kremliaus propagandą? Gaila tik, kad tokiais metodais kovojant galima nesunkiai nusiristi į priešingos pusės diktatūrą. Arba patekti į situaciją kai Lietuva laisva tik … tuščia, nes visi išvažiavo neapsikentę nuolatinio proto krušimo iš saviškių pusės. 🙂

  1. Na, aš ne šiaip paminėjau, kad R. Savukynas man nesakė, kad popo.lt yra jo. Aš nežinojau, kam priklauso ta platforma ir kokios ten „taisyklės”, taigi, kurti kažkokią informacinę erdvę, leisti joje reikštis tik tam tikrų pažiūrų žmonėms, bet oficialiai ją pristatyti kaip nepriklausomą blogerių „fermą”, man neatrodo etiška.
   Kremliaus propaganda yra vienas tų dalykų, kur manęs neįtikina. Bet net jei ji teoriškai egzistuoja ir turi kokį nors poveikį kokiai nors žmonių grupei, aš vis tiek negaliu pritarti, kad galima „kovoti su Kremliaus propaganda Kremliaus metodais”. Manau, kad žmonės dažnai pamiršta šį esminį dalyką. Kad negalima daryti to, kam pats nepritari.
   O dėl laisvos, bet tuščios, tai tos laisvės toje Lietuvoje kur kas mažiau nei deklaruojama. Ir vat tokie žmonės vis dirba ta kryptimi, kad jos tik mažėtų.
   P.S. Pasaulyje atsitiktinumų kur kas mažiau nei mes linkę manyti. Jei kažkokia grupė žmonių beveik fanatiškai vienas kitą remia, reikia įtarti, kad yra susitarimai. Nebūtinai formalūs. Bet šiuo atveju iš esmės net ir formalizuoti.

   1. Deja taip. Iš esmės tai netgi yra paradoksas. Visi nori tą laisvę išlaikyti kontroliuojama.

 6. Ir šiaip, Savukyno elgesys greičiau išduoda desperaciją jo rėmėjų sluoksniuose, kad esamo status quo išlikimas nebėra garantuotas kaip kad buvo suplanuota.
  Jei ne politinis stogas, tai veikla jau dabar galėtų būti kvalifikuojama paga BK, kaip nusikalstamos grupinės veiklos organizavimas. Niekad nesitikėjau, kad popo.lt kada nors išvirs į NKVD principais veikiančią grupuotę.

  1. Na, puikus žmogus tas Marijus 🙂 Jei ne jis, tai viskas būtų užtrukę daug ilgiau ir atrodę daug prasčiau 🙂 Ačiū už palinkėjimą 🙂

 7. Sveikinu įsikūrus naujose erdvėse, dėkoju už Jūsų padorumą ir tvirtą poziciją. Jūsų rašiniai atspindi mano mintis, nerimą dėl to, kas šiandien vyksta žiniasklaidoje, viešose erdvėse. Kuo toliau, tuo labiau tas baugina. Kažkada maciau rusų filmą su Jankovskiu pagr. mokytojo vaidmeny, carinės Rusijos laikais .Gaila, neatmenu pavadinimo. Kiek atmenu, jis buvo verčiamas kažką paskųsti, išduoti , ir kokiom teroro priemonėm buvo verčiamas tą padaryti. Šiurpstu, nes labai panašų braižą matau šiandien laisvoje nepriklausomoje Lietuvoje. Jei tau nepatinka politikų, ypač dešinės pakraipos, daromi dalykai ,kalbos-tu vatinukas, putlerio pakalikas ir nori atgal i rusyna. Šitie kliedesiai išvis neturėtų būti net komentuojami, bet realiai matom palaikymą ir piktą džiugesį, pjudymą ir atvirai demonstruojama neapykantą. Pradeda įgristi. Ačiū , kad drąsiai skelbiate kitokią nuomonę.

  1. Aš ir pradėjau kalbėti dėl to, kad pamačiau, jog man darosi baisu gyventi šioje visuomenėje. Ir įtariu – ne tik man.

 8. Viskas gerai, įdomu ir smagu bus čia lankytis, o ana „platforma” …lai visai sužiurkėja…

 9. Turiu laimės nei realiai, nei neakivaizdźiai nežinoti kas yra R. Savukynas. Jau užtenka to, kad viešojoje erdvèje dažnai reiškiasi V. Savukynas, kuris man panašus į nuomonės formuotoją. Turiu galimybę ir malonumą paskaityti Lidźitą, kas man panašu į žodžio laisvę ir laisvą pasirinkimą.
  Bet tik panašu.

 10. Na ką, reikia pasveikinti ir pagirti už drąsą ir palinkėti sėkmės .Šaunu..

 11. O galima daugiau sužinoti apie tą „slaptą grupę“? Ką jie veikia, iš ko gyvena Savukynas, kodėl apskritai jie buriasi kažką blokuoti?

  1. Na, grupė vadinasi Jorkšyro elfai, aš joje nebesu. Grupė blokavimais ir patyčiomis kovoja su kitamintyste, ypač tuo, kas jiems atrodo „Kremliaus propaganda”. O iš ko gyvena Savukynas, aš nežinau, bet, net jei žinočiau, nežinau, ar būtų etiška tai minėti. Formaliai jis yra verslo konsultantas (kiek žinau). Bet įtarčiau, kad jo pagrindinės pajamos ne iš tos veiklos.

 12. Puikus apsisprendimas. 🙂 Virtualioje realybėje yra vietos visiems ir nėra ko riboti savo laisvę. O šio gyvenimo esminis principas „mano laisvė negali būti prievarta kažkam kitam”. Kažkada seniai buvau užklydęs į popo. Aišku buvau užbanintas. 🙂 Su deklaruojama žodžio laisve ten didelės problemos. 🙂 Tai nematau jokio poreikio ten lankytis. Jų ar tuo labiau jo nuomonė aiški ir tik „viena teisinga”.

  1. Na, kad proto jam pakanka – faktas. Paskaitinėkit jo tekstus apie Demingą, vadybą ir kt. Kad jis antisovietikas – dar labiau faktas. Su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

   1. Nesutiksiu, pseudožinios prigraibytos iš ineto įvilktos į demagoginę NLP miglą. Tiesioginėj diskusijoj nė karto nesugebėjęs pagrįsti savo teiginių, todėl drąsus į peru siuntinėti tik ineto erdvėse. Jau nekalbant, apie komiškus bandymus prognozuot. Prisiduria pardavinėdamas užsakomuosius tekstus ir jorkšyrų lojimą. Tai dabar kartais vadinasi „verslo konsultacjom”.

 13. Tik skaitydamas jūsų tekstus sužinojau apie to vadinamojo „Rokiškio” egzistavimą. Paskaičiau ką jis rašo, kaip mąsto. Žinote, jūs jam padarėte didelį komplimentą. Gal jis kažką reiškia savo smėlio dėžėje ir galbūt jūsų gyvenime, bet puošti angažuotą isterišką vidutinybę protingumo ir juo labiau genialumo epitetais, žinote, per daug, per daug…

  1. Vertinimai niekad nėra visiškai objektyvūs. Tiek, kiek aš jį pažįstu, jis man palikęs protingo žmogaus įspūdį. Bet, deja, ne itin sąžiningo.

 14. Jau matau, Jus publikuoja LDiena dot lt ir pan. Labai tikiuosi , kad nenudreifuosit į kitą pusę paskui mildą pas magdalenas ir matricas.

  1. Tikėtis Jums leidžiama, bet aš nesirenku pusių, apie ką ir yra šis įrašas. Aš tikiu idėjomis, o ne žmonėmis.

    1. Mane buvo pasirinkęs ir Rokiškis. Pastebėjote, kaip tai baigėsi? Pakartosiu – aš tikiu idėjomis, o ne žmonėmis, kas reiškia, kad neišsižadu savo idėjų dėl to, kad mane kažkas „renkasi”. Ir šiaip tas – „šita pusė”, „kita pusė” man kiek primena vaikų darželį. Visos pusės turi ir teigiamų bruožų, ir neigiamų. Žmonės nėra dievai ir pusžmogiai.

 15. Gerbiama Lidžita, jūs turite gydytis jei tikrai tikite tais argumentais kuriuos išsakinėjate kiekvienoje diskusijoje, pažiūrėkite į save iš šono, apgailėtina.

  1. Gerbiamas Gediminai, turėsiu Jūsų pasiūlymą galvoje. Tik nepamirškite pasigydyti ir pats. Juk sveikata labai svarbu.

 16. Susidariau nuomonę apie Lidžitą dar tame strapisnyje apie plombyrus – manipuliuojanti, pritraukinėjanti faktus prie savo „tiesos”, įžeidi persona, kuri pričiupus meluojant/manipuliuojant, išpučia akis ir pereina į asmeniškumus.
  Ir tai ką ji rašo šitoj verbalinėj trydoj – tėra liguistos vaizduotės vaisius, o gal net melas. Tuom visi vatnikai ir panašūs – atitrūkę nuo realybės, projektuojantys savo dvasinę ubagystę ant oponentų.

  1. Hm,kaip ir visi konservatnikai esate labai protingas,saziningas,mandagus,estetiskas,patriotiskas ir tt. Esu suzavetas Hai LANSBERGIS!!!

 17. Teisingas žingsnis. Jei jūsų pažiūros nesutampa su grupės, kurioje esate – jums nepakeliui ir jūs jiems nieko neskolinga. Čia tik grupelė pingvinų, kurie įsivaizduoja esą didesni, nei yra. Tik nelabai suprantu, kokių abejonių jums kyla dėl Kremliaus propagandos visame pasaulyje? Negi rimtai manote, kad visi išsigalvoja ir Rusijos valdžia nebando formuoti kitų šalių piliečių nuomonių?

  1. Mano nuomonės ji neformuoja. O Jūsų? Šiaip kiekviena valstybė vien savo egzistavimu formuoja kažkokią poziciją. Tai ar tai „propaganda”? Aš pvz. žiūriu amerikietiškus filmus, klausau amerikietiškos muzikos… Tai gal Amerika formuoja mano požiūrį? Iš dalies taip. Ar Rusija bando sudaryti kitų šalių piliečiams įspūdį… Kokį būtent įspūdį? Kokia ta propaganda?

   1. Mano taip pat ne, bet mes dviese sudarom menką dalį populiacijos. Yra grupės žmonių, kurios yra ypatingai jautrios propagandai ir žinoma ši į juos ir orientuota. Aš propagandos apibrėžimo neieškosiu, bet dauguma amerikietiškų filmų bei muzikos jo tikrai neatitinka. Pavyzdys Lietuvai – elementariai bandomas sudaryti įspūdis, kad Lietuvoje blogiau, nei yra iš tikrųjų. Nuolat akcentuojama ir hiberbolizuojama neigiama narystės ES ir NATO pusė. Rusija, žinoma, pateikiama tik iš gerosios pusės, ypatingai kaip aukštesnių moralinių vertybių valstybė.

    1. Ir kur čia taip pateikiama? Apie NATO mažiau žinau, bet ES tikrai turi neigiamų bruožų. Ir nemažai. Ir man toks įspūdis, kad tai verčiama „rusų propagandai” elementariai todėl, kad nereikėtų apie tai kalbėti. Dauguma nepopuliarių klausimų Lietuvoje atmetami kaip „rusų propaganda”.
     O dėl „pateikiama blogiau nei yra”. O kaip yra? Per ketvirtį amžiaus iš Lietuvos išvyko ketvirtis gyventojų, o trečdalis likusių – ties skurdo riba. Gerai, blogai ar „rusų propaganda”?
     Šiaip mane stebina įsivaizdavimas, kad visi aplink durni ir pasaulis bus toks, koks pasakysi, kad yra.

   2. Visada labai patogu pasakyti – „man gerai, o visą kitą neįdomu”.
    Bet pastebiu, kad jūs taip pat ištisai kartojate, kad VISIEMS labai blogai Lietuvoje, keliate klausimus kur ta Lietuva eina, kaip čia viskas blogėja ir pablogėjo per 20 metų… Tai gal čia TIK TAU taip atrodo? Jei TAVO nuomonės neformuoja, tai gal tada tik TAU VIENAI ir blogai Lietuvoje?
    Apie filmus ir muziką – prašyčiau pavardinti kurios amerikietiškos grupės ir filmai yra subsidijuojamos valstybės?

    1. Mano veikla lemia, kad turiu bendrauti su gana dideliu ratu žmonių. Ir atsiliepimai iš visų labai nekokie. Emigracijos, demografijos ir pan. rodikliai taip pat byloja ne Lietuvos naudai. Aš neneigiu, kad koks 20 proc. Lietuvos gyventojų gyvena gana gerai (ties orumo riba), o kokie 5 proc. gal net ir labai puikiai. Bet didžioji dauguma vargsta – ir ne tik finansine prasme. Mes pirmaujame pagal savižudybes, žmogžudystes ir pan. Kada paskutinį kartą naudojotės viešuoju transportu? Pasivažinėkite, pažiūrėkite, kiek daug „laimingų” žmonių aplink.

     1. Gerbiamoji, visuomeniniu transportu važinėju kai negaliu važiuoti mašina. Bet iki tol, jaunystėje juo pravažinėjau iki pat 2006 metų kai gan vėlai išsilaikiau teises ir pradėjau važinėti mašina (mano darbo specifika tokia, kad savo transportą turėti man reikia, nors mieliau aš angry birds’us autobuse gainiočiau). Paskutinį kartą visuomeniniu transportu važinėjau prieš kokius 3-4 mėnesius. Jokių ten „nelaimingų” žmonių aš nemačiau nors į metus bent jau kokius 5-6 kartus tenka pasivažinėti ar į baliuką, ar į gimtadienį ar kai mašina servise, su autobusais ir troleibusais. Tenka ir pėsčiomis pavaikščioti ir į turgų užsukti. Provincijoje dažnai būnu ir žinau kaip ten žmonės gyvena ne iš Delfi.

      Gal jūsų veikla lemia tai, kad bendraujate dažniausiai su bėdžiais ar nelaimės prispaustais? Kaip, kad gydytojai susiduria daugiausia su ligoniais. Dėl tu susidūrimų ir susidarote sau įspūdį, kad jau jei Jūsų klientams šikna tai ir visiems tada blogai? Nors mano aukščiau minėti gydytojai neskalambija lyg ir, kad 75% žmonių yra mirtini ligoniai. Tiesa nelabai tikiu, kad Jūs jau pabendravote su likusiais 75% „varguolių” kaip jūs leidote sau garsiai atsiliepti apie likusius Lietuvos žmones. Tai tik dar kartą patvirtina mano žodžius, kad tik iš savo varpinės šnekate. Jums Rusija jokios propagandos neskleidžia, taip rašo tik delfi (tiesa gal paaiškinsite mano močiutės žodžius, kaip jos su kaimyne norėtų, kad Putinas ateitu į Lietuvą kaip į Krymą ir tvarką padarytu? Močiutė delfi neskaito, bet Rusišką TV žiūri…), o va Lietuva tai anot Jūsų labai nelaiminga. Trūksta, tik, kad pridėtumėte visą išganingą receptą kaip padaryti tą Lietuvą laimingesne…

     2. Receptų aš neturiu. Jei turėčiau, jau būčiau pasidalinusi. Savo močiutės pažiūras Jums turbūt turėtų būti lengviau išsiaiškinti negu man, bet tokia laikai – savi nebėra savi… Sekasi Jums su visuomeniniu, aš, kadangi važinėju dažniau nei 5 – 6 k. per metus, matau daug konfliktų, daug piktų, liūdnų žmonių.
      Bet ok – Jūsų pusėje saulė šviečia, viskas ten faina, visi laimingi. O tai kodėl bliamba emigracija auga ir auga? Kodėl galų gale ta Jūsų močiutė „tvarkos nori”? Ar tik dėl rusiškos TV? O gal ir dėl to, kad, visą gyvenimą dirbusi, ji turi gyventi žemiau orumo ribos?
      Nebandėte kada pažiūrėti ne tik iš savo sočios pozicijos?

     3. Tai, kad žmonės pikti, nieko gerbiamoji neparodo. Piktų žmonių visur yra. O kur DAUG žmonių (JAV, ta pati Rusija apie kurią Jūs nieko blogo negalite pasakyti), ten jie ne tik pikti, bet dar ir pasišaudo, pasimuša tam pačiam visuomeniniam ir ne tik, transporte. Tai, kad žmonės konfliktuoja, jie yra pavargę, pikti, dar nerodo blogo gyvenimo ir kaip viskas blogėja. Breivikas anot Jūsų buvo piktas ar nelabai žmogus?

      Dabar įdomioji dalis. 🙂

      Jūs teigiate, kad čia tik aš galiu savo močiutės pažiūras išsiaiškinti, bet kaip ji gyvena tai jūs tiesiog puikiai žinote – žemiau, orumo ribos? Vat toks Jūsų įsitikinimas, kad Jūs žinote kaip visiems yra blogai ir yra pagrindinė Jūsų pasaulėžiūros ir rašomų straipsnių problema. Jūs tiesiog kiaurai permatote KAIP VISIEMS BLOGAI. Nesvarbu, kad mano močiutė gyvena be problemų 4 kambarių bute, Ukmergėje, gauna gan solidžią pensiją ir tik dėl sveikatos negali niekur iškeliauti, bent kažkiek pasaulio pamatyti (keliauja deja tik per Rusiškus kanalus… :)))).
      Jūs VISKĄ ŽINOTE KAIP BLOGAI, bet tuo pačiu pripažįstate, kad deja, recepto nuo to neturite. Jūs tik ŽINOTE, kad visiems BLOGAI, emigracija didėja… Tiesa apsimetate nesuprantanti, kad ta emigracija kaip ir apsipirkimas Lenkijoje, tai tiesiog EU/Šengeno erdvės bonusas/prakeiksmas. Nenorite emigracijos? Von iš EU, pirmyn į Rusijos glėbį (jie pamokins kaip neemigruoti), uždarome sienas ir be vizos nieko, niekur nebeišleidžiame – va jums ir receptas :)) Labai gerai šis receptas veikė USSR arba, kad Jums būtų aiškiau – plombyro laikais. Žmonės laimingi buvo, nes neemigravo? Ar ne taip?
      O dar, kadangi Jūs neturite recepto, tai tokie kaip Ekspertai.eu ir Račas, prie Jūsų paverkimo kaip blogai, pridės dar ir receptuką, kaip galima išspręsti šitas Jūsų matomas ir identifikuojamas problemas. Kaip ten sakėte? Jūs nematote JOKIOS Rusijos propagandos. Tai nematote ir visų iš to lendančių komplikacijų… Matote lokaliai kylančias problemas, jas vardijate (lengviausia savo apatinius viešai vartyti ir šaukti „koks aš nelaimingas, kaip man niekas nepadeda”) ir tik gailestį tereiškiate kai tuo tarpų trolibanas bent jau liepia – „eik ir bent savo šikną pajudink dėl savo gerovės vietoje rypavimo…”. Ir galite įsidėti sau į galvą, tie, kas pasinaudoja šiuo patarimu – eina ir bent jau judina užpakalį dėl savęs, DAŽNIAUSIAI (nesakau, kad visada, sakau DAŽNIAUSIAI) kažko pasiekia. Jie bent jau pasididina savo šansus pasigerinti savo gyvenimą. Virkavimas gi, tik virkavimu buvo yra ir bus.

     4. Matau, kad esate neįtikėtinai siauro mąstymo žmogus. Vis Jums ta Rusija, apie kurią aš neva nieko blogo pasakyt negaliu, nors esu rašiusi net ne vienam poste, kad ten yra blogai. Visgi tas faktas, kad ten blogai, nereiškia, kad Lietuvoje gerai. Dėl Jūsų senelės, tai labai smagu, bet kaip pensininkė gali išlaikyti 4 kambarių butą ir dar pakeliauti… Papasakokit, ir aš noriu sužinoti. Bet, žinote, geriau nepasakokite, eikite dirbti, kalti pinigą ir gal kažko pasieksite. Klausykite trolibano.

     5. Parašė, tiesiog 360 laipsnių pločio mastymo žmogus kuris mato viską tik blogai, blogai, blogai… 🙂
      Na nieko, gal sulauksime kažkada ir to Jūsų neįtikėtinai plataus, tiesiog galaktikos pločio mastymo įžvalgos, apie kažką gero. Nes matyt tas jūsų neįtikėtinas mastymo plotis, labai sunkiai ir lėtai, tiesiog girgždėdamas po vieną laipsnį, apčiuopia kiek kitokius nei tik rypavimo plotus.

     6. Na, prieš porą dienų nusipirkom antikvarinę sekciją, nuo kurios tiesiog kaifuoju. Dar va įsigijau Džeinę Eir vos už 5,99 Eur. Mano katinas tiesiog džiūgauja nauja gyvenamąja vieta – kalnai, kalneliai… Pasakoti toliau? Ar gal apie tai parašyti blogą? Aš rašau apie problemas, tokia šio blogo koncepcija. Tai nėra „supermamytiškas” „blogiukas” iš serijos „kaip viskas faina” ir tai net ne Šimašiaus siena, kur visi postai pabagiami „viskas bus gerai”. Jei Jums nepatinka, kaip aš rašau, neskaitykite. Nelabai daugiau ką galiu patarti.

     7. Matyt ne taip senai tą blogo koncepciją pakeitėte…
      https://lidzita.lt/kada-paskutini-karta-buvai-zoologijos-sode/
      https://lidzita.lt/krienuose-marinuota-vistiena-su-keptais-pievagrybiais-ir-paprikomis/
      https://lidzita.lt/apsipirkti-i-lenkija/

      O pats turbūt įdomiausias teigiamas straipsnis būtų šis:
      https://lidzita.lt/apie-lietuva-tikraja-ir-tokia-kokia-ja-pamena-emigrantai/
      Taip, kad metamorfozės net labai akivaizdžios. Kad ir kaip Jūs stengiatės jas neigti.

      Dabar truputi apie Tapinišką nuoseklumą:

      Citata iš Jūsų straipsnio apie emigrantus, rašyto 2015 metų pabaigoje:
      ….Tuo tarpu gyvenantieji Lietuvoje, ypač didmiesčiuose, žino, kad mažai kas uždirba minimumus ir kad gyvenimas eina geryn. …

      Citata iš Jūsų komentaro rašyto 2017 metų vasario pradžioje:
      ….O teigiu būtent tai, kad sovietmečiu nebuvo gerai, bet ir dabar nėra, nes niekas iš esmės nepasikeitė…..
      Nuoroda čia:
      https://lidzita.lt/tapinai-paskusk-ir-mane/

      Panašu, kad ne tik Tapinas yra nenuoseklus, o ir ne tik Rokiškis patyrė pasikeitimus…

     8. Panašu, kad pas Jus tik dvi galimybės yra – taip arba ne. Pasaulis kur kas įvairesnis. Blyn, įmesti recpetų skiltį kaip pozityvo įrodymą yra stipru 😀 Tai, jei ką, neseniai rašiau apie savo naują virtuvę. Irgi gana pozityvus įrašas. O dėl viso kito, tai man gyvenimas susiveda ne tik į ekonomiką, tai šia prasme galiu pakartoti – vien tam tikras ekonomikos augimas (kuris jau stoja) man nepaneigia to, kas yra blogai Lietuvoje, tame tarpe, ir labai netolygaus tų resursų paskirstymo. Jūs lyginate nesulyginamus įrašus 😀

     9. Lyginu tai, kad iš vyrkaųtojų pašaipūnės pavirtote pati į tokią pačią vyrkautoją. Ir kaip matote iš komentatorių, tą pastebėjau ne tik aš.
      Gero vyrkavimo ir toliau. 😀

     10. Matyt tada skirtumas tarp mūsų toks, kad aš laikui bėgant protingėju, o Jūs – ne. Lėkite skaityti pašaipūnų.

 18. Skaitau visąlaik. Nes pamatyt kur nors nuomonę, bent kiek prasilenkiančią su oficialiais delfiais, darosi vis labiau problematiška.

 19. Pabuvojau,paskaiciau,patiko .Be Ekspertu EU ir Arturo Raco dar vienas gaivaus oro gusis.Lankysiuosi tankiau,linkiu sekmes!

 20. Skaitant Rokiškio rašinius psichologine tematika jo pateikiamos žinios dažnai atrodo gana adekvačios ir žmogui, kuris nedirba tame lauke turėtų atrodyti gana įtikinamos, kaip tiesa. Manęs kaip jau aštuntus (atrodo) metus esančio toje srityje skaitant tuos tekstus neapleisdavo keistas jausmas, kad kažkas čia ne taip…dabar jau suprantu kas ten ne taip – ogi ten labai subtiliai užslėptas siekis paveikti žmogaus nuomonę, požiūrį arba tiesiog – manipuliacija.
  Kita vertus kaip žinoti, kad tai nėra simuliacija ir simuliakras (Baudrillard, 1981) 🙂

 21. Pas Lidzita esu naujokas. bet jau turiu klausimą. Ar Ričardas Savukynas ir Virginijus Savukynas FB yra kaip nors susiję?

 22. Rokiškis Rabinovičius gi yra tipiškas siautėjantis chunveibinas, tik su priešinga ideologine kryptimi. Tų pačių metodų ir mentaliteto žmogus it koks Stalino laikų draugovininkas kuris skųsdavo žmones už tai kad giria „kapitalistinį gyvenimo būdą” tik atvirkščiai, dabar jo taikinys kitokių pažiūrų žmonės. Eilinė menkysta įsivaizduojanti kad atlieka „istorinės reikšmės žygdarbius”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *