Užkalnio pabaigos pradžia: Ar tikrai tik dėl koldūnų?

Fundamentalu, kaip žmogus, ilgą laiką spjaudęs kitiems į veidus praktiškai be jokių pasekmių, per porą dienų gauna atgal tiek spjūvių, kad jo stoja ginti net jautresnės (arba suinteresuotos) moteriškės.

Bet ar tikrai viskas tik dėl koldūnų?

Manyti, kad žmonės nekenčia Užkalnio dėl koldūnų yra tas pats, kas tikėti, kad saulė pateka pagal laikrodį.

Išties Užkalnis taip ilgai spjaudėsi aplinkui, kad tų, kam neteko paragauti jo skreplių, liko ne tiek ir daug. Visgi, viešai sakyti, kad karalius nuogas, t.y. Užkalnis – chamas, nebuvo priimta. Lygiai kaip nepriimta viešai sakyti, kad nemėgsti TS-LKD, nes, nors ir supranti, kad nuo tos partijos sklinda baisus tvaikas, tačiau dėl manipuliacijų Sąjūdžiu vatniko etiketė garantuota.

Užkalnis turėjo tokį didelį elito palaikymą, kad kritikuoti jį buvo tiesiog per daug rizikinga. Ir užtat šitas chamas spjaudėsi aplinkui, net nežiūrėdamas, į ką. Vieną dieną keikdavo vargolius, kitą – poilsiaujančius lietuviškame pajūryje, trečią – dar ką nors. Gražulio lygtais nekritikuodavo, bet tai čia lyg ir savaime suprantama, atsižvelgiant į tai, kad vienas brangiausių prekės ženklų Lietuvoje puikavosi būtent ant šiam politikui faktiškai priklausančios įmonės koldūnų.

Tas spjaudymąsis tai vėlgi toks… Viskas prasidėjo nuo to, kad grįžo toks ex-emigrantas skambia pavarde ir apsiskelbė tokiu pusiau lietuviu, pusiau anglu, labai daug pasiekusiu užusieniuose ir užtat labai viską išmanančiu.

Žiniasklaida nutarė, kad šitas įvaizdis labai tinkamas evropinių (nepainioti su Europiniais) standartų siekiančiam formatui ir davė tam povui eterio. Daug eterio. Visur – TV, spaudoje ir pan. Ir nors ex-emigrantas demonstravo tik koliojimosi įgūdžius, bet visi linksėjo ir sakė, kad „ok, tiks, mes gi pripratę prie visokių radijo šou, dviračio šou ir šiaip įžeidinėjimo kultūros„. Visgi, Užkalnis ėjo toliau nei jo pirmtakai – jis keikė  ne politikus, ne procesus, o žmones – visokius. Kartais taip bukai, kad atrodydavo, jog jo straipsnius padiktuoja eilinis skrandžio spazmas.

Šitas nutukęs, du kartus už save jaunesnę merginą susiradęs chamas rodė save kaip standartą, nors vidutinis sveiko proto žmogus matė tik storą, kompleksuotą, piktą, vidutinio amžiaus krizės kamuojamą ex-emigrantą. Ir visgi – Užkalnio kultas buvo toks stiprus, kad pasakyti tai garsiai buvo per daug rizikinga. Tada atsirado visokie gandai, kad Užkalnis kritikuoja tik tikrus budulius, o, jei tu ne budulis, tai tau nėra ko jaudintis (arba kitaip – jei tau spjaudo į lėkštę, tu gali tiesiog išimti skreplius ir valgyti toliau). Daug kas taip ir darė.

Ir visgi, bet koks cinizmas turi turėti ribas. Ir Užkalnis dėl savo nevaikiškos arogancijos tų ribų nepajuto. Kaip ir daugybę kitų kartų. Tik šįkart klausimas buvo per jautrus. Ir per daug žmonių jautėsi užvalgę kai ko nesveiko.

Užkalnis mėgaujasi vis dar skaniausiomis pasaulyje salmonelėmis ir žarninėmis lazdelėmis.
Užkalnis mėgaujasi vis dar skaniausiomis pasaulyje salmonelėmis ir žarninėmis lazdelėmis.

Akivaizdu, kad bet kuris sveiko proto žmogus nelaimingojo Užkalnio situacijoje (kai tavo šypsena puošia į burną skirtą dėti analo turinį) pareikštų, kad yra didžiai sukrėstas, visų labai atsiprašo ir tikisi, kad paaiškės, jog čia tik baisus nesusipratimas. Ir tai kartotų tol, kol paaiškėtų, kad tai nėra nesusipratimas. O tada, kai jau paaiškėtų, kad tai nėra nesusipratimas, pakartotų, kad visų labai atsiprašo ir imsis visų įmanomų veiksmų, kad atitaisytų padarytą žalą (net jei realiai tai reikš tik bezdėjimą kambaryje).

Būtent tokia pozicija galėjo padėti išvengti paniekos lavinos, prisirijus šio pono išreklamuotų bakterijų, bet jo arogancija ar tiesiog finansiniai interesai (o gal net abu kartu) lėmė vieną komunikacijos klaidą po kitos.

Užkalnis viešai pareiškė, kad uždraudimas prekiauti salmonelėmis ir žarninėmis lazdelėmis paskanintais koldūnais prilygintinas trėmimui į Sibirą.
Užkalnis viešai pareiškė, kad uždraudimas prekiauti salmonelėmis ir žarninėmis lazdelėmis paskanintais koldūnais prilygintinas trėmimui į Sibirą.

Ir štai čia visi suprato, kad Užkalnis yra pasipūtęs idiotas, kuris nepripažįsta savo klaidų net tada, kai tos klaidos tūno skrandyje.

Ir vat štai tada visi, daug metų tyliai laikę akmenį užantyje, nutarė, kad geresnio momento mesti nebus. Ir metė. Vienas po kito. O Užkalnis (sarkastiškasis p. Užkalnis!) ne tik kad nesugebėjo gintis, bet kasėsi vis giliau į dugną, kol pasekoje jo stojo ginti net 2 jam artimos moterys – ilgalaikius santykius už pinigus (pasak paties p. Užkalnio) praktikuojančios p. Fausta ir p. Monika.

Lietuvoje gali būti apšauktas komjaunuoliu dėl ko tik nori - kad nemėgsti TS-LKD, nevalgai mėsos, nežiūri Bernskij šou ir t.t. ir pan. Ponia Monika pateikė dar vieną konjaunuolio apibrėžimą: tas, kuris nenori ėsti apkrėstų koldūnų.
Lietuvoje gali būti apšauktas komjaunuoliu dėl ko tik nori – kad nemėgsti TS-LKD, nevalgai mėsos, nežiūri Benskij šou ir t.t. ir pan. Ponia Monika pateikė dar vieną konjaunuolio apibrėžimą: tas, kuris nenori ėsti apkrėstų koldūnų.
Fausta nutarė neigti realybę.
Fausta nutarė tiesiog neigti realybę.

Ir abi tai darė taip pat nesėkmingai kaip jų favoritas.

Pabaigos pradžia prasidėjo. Ir aš labai tikiuosi, kad procesas bus tęstinis, nes marozų kultūrą propaguojančių chamų išėmimas iš eterio būtų vienas iš didelių žingsnių teisinga linkme.

Lietuva išauga iš Užkalnio kultūros. Užkalnis iš jos matyt neišaugs. Kad ir kaip būtų jo gaila.

14 atsakymų į “Užkalnio pabaigos pradžia: Ar tikrai tik dėl koldūnų?”

 1. Na išreklamuotas, chamas, susidėjęs su gražuliu ir dar koks, bet jo straipsnius atverčia daugybė žmonių vien todėl kad tai jo straipsniai.
  Tik todėl kad jis kaip kokie mėlyni teršalai iš chemijos gamyklos rudai-žaliai-pilkoje Lietuvos purviasklaidos upėje.
  Arba kaip balsavimas už socdemus – nesvarbu apie ką čia, svarbu kad prieš konservus. 😛

 2. „Užkalnio kultas” = Minedo kultas, paremtas buku pasididziavimu, kad yra didesniu atmatu.
  Bravo, Ligita, spaudziu desine.

 3. Esu skaitęs vos vieną Užkalnio tekstą. Tai buvo kadaise, net nepamenu, apie ką tekstas, bet jis buvo persunktas agresyviu elitizmu ir to pakako, kad daugiau Užkalnio tekstų neatsiversčiau. Vis gi yra tam tikra orumo kartelė. Salmonelės būna ne tik koldūnuose; būna ir intelektualinių salmonelių. Ir tikra likimo ironija, kad intelektualinės salmoneliozės platintojas tapo ir gastronominės salmoneliozės platintoju.

  1. Rytu ismintis teigia, kad esi tai, ka valgai. Kas galetu paneigti, kad Uzkalniui maitintis salmonelemis – iprasta kasdienybe, sukelianti intelektualiniu salmoneliu kasdienius priepuolius?

 4. panasu kad kazka darau gerai.

  Mane uzbanine yra tiek Racas, tiek Uzkalnis. pastarasis – is visur kur tik gali 😀

  woo hoo

  1. Na, Jums posakis „mano priešo priešas yra mano draugas” aiškiai netinka 🙂

 5. Per daug dėmesio pašaliniams dalykams: Užkalnis, listerijos…. Būtų žymiai džiugiau jeigu skandalas būtų Petro Gražulio kaip politiko (ir tokio tipo politikų) karjeros pabaiga ir matydama tikrą jo veidą (chamizmą ir begalinį cinizmą) tauta jo pagaliau rudenį nebeišrinktų. Dabar komunikacija pasukta kiek kita linkme Užkalnio koldūnai, listerijos, bet juk esmė kad poltikas papirkinėjo valstybinę tarnyba norėdamas mūsų vaikams, senoliams iškišti atsiprašant felkalizuotus maisto produktus. Čia yra viršūnė. O jeigu kas būtų apsinuodijęs ir miręs?

  1. Tai aš dėl šito aspekto nė kiek nesiginčiju, bet kad Gražulis yra atmata, tai dauguma supranta. O Užkalnis yra teigiamas herojus. Matyt užtat visas dėmesys nukrypo į jį 🙂

 6. Uzkalnis i Verslo klase ir kitus zurnalus savo straipsnius kaldavo dar gilioje Lidzitos vaikysteje, todel svaigti apie kazkokias „eterio dovanas chamui” yra elementarus pavydo demonstravimas. O ir juokdavosi (ir juokiasi) Uzkalnis tik is besididziuojanciu savo ribotumu vargdieniu. Tamsta irgi falshyvais isminties perlais pasidabinusi, beje.

  1. Gilioje Lidžitos vaikystėje Verslo klasė nebuvo leidžiama. Daugiau matyt argumentuoti net neverta.

 7. Nu taiiip. skanūs tie jo koldūnai, bet gal ir skanūs vien dėl to, kad kažko ten juose yra 😀 Blemba jis sako, kad jeigu ten TIKRAI yra kažkokių bakterijų blogų, jis atsisakys JUDEX ir prekinio ženklo. Bet gi ištyrė, pateikia rezultatus, kad yra blogai su tais koldūnai kažkas. O jis vistiek bando PR darytis 🙂 tiesiog juokinga. Vapšie nevalgykim tų koldūnų…nes ar taip ar taip jie nėra sveiki. Geriau močiutės paprašykim, kad naminius virtinius padarytų. Naminiai geriau, nei šaldyti UŽKALNIO, kai net nežinai, KAS TEN YRA. 🙂

  1. Jau nebereklamuos 🙂 Tik nežinau, ar pats nutarė, ar Judex kontraktą nutraukė, apyvartoms smukus 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *