Veidrodis

„Tai tiesiog ironiška, kaip tas pats daiktas gali įgyti visiškai kitą paskirtį, pats visiškai nepasikeisdamas,” – pagalvojo ji, paskubomis perbraukdama šukomis retus žilus plaukus.

Kažkada veidrodis buvo jos vertės ir moteriškumo matas, o dabar tik nepageidaujamas, bet būtinas įnamis, į kurį priversta laiks nuo laiko žvilgtelti, prieš išeidama – ar veikiau išslinkdama – į Bažnyčią ar parduotuvę. Daugiau mažai kur betenka lankytis.

Jauni sureikšmina grožį – ir neveltui! Juk tai tokia laikina dovana, toks žavingas dalykas. Tuščias, bet žavingas. Krūtys, kadaise traukdavusios vyrų akį, kabo lyg spanieliaus ausys, akys paskendo po giliomis raukšlėmis, o lūpos… Ech, koks beprotis dabar norėtų jas pabučiuoti!

Žiūrėdama į veidrodį, negali nepasidžiaugti, kad jos vyras – pirmasis, bet ne paskutinis – mirė, šito neišvydęs. Kad jo atmintyje amžiams liko išvaizdžia keturiasdešimtmete, koketiškai banguojančiais plaukais ir plisuotais sijonais. Baisu, jei tas jaunuolis, pamilęs skaistų veidą ir stamantrų kūną, galų gale būtų turėjęs išvysti tai – sukriošusią senutę, svetimais dantimis, dėmėta oda, pageltusiais apatiniais ir viską vainikuojančia neviltimi, lyg kokia smarve besibraunančia iš kiekvienos poros.

Galbūt, jei tas kūnas bent jau nebūtų bergždžias, jei būtų atlikęs savo priedermę ir šiandien matytų savo prarastą grožį jaunoje moteryje – dukroje ar anūkėje – jaustųsi kitaip, gal neatrodytų, lyg viskas nuėjo veltui, tačiau jos grožis niekados nebuvo vaisingu. Vyrai jos geidė, vyrai ją dulkino, tačiau niekados nepadovanojo vaiko. Turėjo jų pakankamai, kad galų gale nutartų, jog čia jos kaltė – nors tyrimų tais laikais niekas nedarė.

Dar kartą pažvelgė į tai, ko nenorėjo matyti, užsidėjo pliktelėjusį pakaušį slepiančią skrybėlaitę ir nuskubėjo į gatvę, pilną tokių pat nematomų moterų, kadais traukusių žvilgsnius, o šiandien tesukeliančių gailestį. Ironiška, kad kai esi dvidešimties, trokšti praeiti gatve nenužiūrėta, o kai esi aštuoniasdešimties tavęs išvis niekas nebemato, bent jau kaip gyvastingos būtybės.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *