WARM! Konservatnikas

Kai konservatoriai apgailėtinai prapylė rinkimus, tuo dar kartą visiems įrodydami, kad jų kliedesiai apie vatnikus jau kuris laikas įdomūs tik jiems patiems ir daliai neapsiplunksnavusio jaunimo, komentaruose moralizuojančio žmones, kurie savo kūnais gynė Nepriklausomybę, jų gerbėjai pasiuto iki raudonumo.

Su konservatnikais bendrauti būdavo sunku visados, bet šiuo metu tai apskritai beveik neįmanoma, nes isterija pasiekusi klinikinį lygį.

Iš tiesų neadekvačiai isterišką reakciją lemia tai, kad konservatnikai supranta realybę gerokai kitaip, negu daugelis.

Žemiau pateiksiu konkrečias frazes, kurias konservatnikas girdi visiškai kitaip, nei normalus žmogus, ir kurios gali išprovokuoti konservatniko isteriją.

„Manau, kad reiktų stengtis palaikyti gerus santykius su kaimynais.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Manau, kad krašto gynybai skiriama per mažai lėšų.” – „Noriu, kad Lietuvą užpultų Rusija”.

„Manau, kad krašto gynybai skiriama per daug lėšų.” – „Noriu, kad Lietuvą užpultų Rusija”.

„Man nepatinka Dalia Grybauskaitė.” – „Man patinka Vladimiras Putinas”.

„Aš neigiamai vertinu TS-LKD.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Aš manau, kad reikalingos ekonominės reformos.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Aš norėčiau socialiai teisingos politikos/ekonomikos.” – „Esu komunistas ir noriu prisijungti prie SSRS”.

„ES turi neigiamų bruožų.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Narystė NATO turi trūkumų.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Manau, kad konservatoriai nesusitvarkė su krize 2008 – 2012 m.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”. 

„Kritiškai vertinu Landsbergius.” – „Esu Kremliaus agentas ir noriu prisijungti prie SSRS”.

„Nemanau, kad Austėjos Landsbergienės darželių veikla – skaidri.” – „Esu Kremliaus agentas ir noriu prisijungti prie SSRS”.

„Balsavau ne už TS-LKD ar LS.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Manau, kad už žodį „tarybinis” nereikia sodinti į kalėjimą.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Man trūksta pinigų pragyvenimui.” – „Esu komunistas ir noriu prisijungti prie SSRS”.

„Klausausi Gazmanovo.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Skaičiau Račą/Pro Patrią/Sarmatus/Infą.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

„Vakar žiūrėjau tokią laidą per Pervyj Baltyskyj.” – „Esu Kremliaus agentas ir noriu prisijungti prie SSRS”.

„Man nepatinka gėjai.” – „Noriu prisijungti prie SSRS”.

Taigi, konservatnikas panašus į PMS kankinamą moterį: pats sugalvoja – pats įsižeidžia. Kaip to išvengti?

Bendraujant su konservatniku, patartina vengti bet kokios institucijų ar visuomenės kritikos (kritikuoti galima nebent socialdemokratus ir LVŽS), deklaruoti meilę Daliai Grybauskaitei, Gabrieliui Landsbergiui, atsiliepti apie Šimonytę tarsi ši būtų laimėjusi Nobelio premiją (ypač vertinga pabrėžti tą faktą, kad ji laimėjo prieš a.a. J. Poželą vienmandatėje).

Nors geriausia sektantų vengti.

piensa-no-seas-un-borrego

29 atsakymai į “WARM! Konservatnikas”

 1. „Amerikičiai numetė atominę ant Hirosimos” – „išplautasmegenis vatnikas, prisižiūrėjęs Kisiel TV”.

  „Lietuvoje nepriklausomybės metu drastiškai sumažėjo gimstamumas” – „Putino agentas”

  „Lietuvoje žmonių perkamoji galia mažesnė nei ES” – „Kremliaus trolis”.

  1. Kažkada esu net rašiusi apie tai, ko verti tie jo naratyvai. Bet jei Jus pilnai tenkina, kad kažkas Jums nori uždrausti kažką mąstyti su ta intencija, kad galite neteisingai išmąstyti, tai yra tik Jūsų pasirinkimai.

   1. Manau pats laikas kai kam pradėti žvelgti į veidrodį. 🙂
    Kai kas nors sako tai, kas nepatinka Jums – tai vadinasi draudimu mastyti? O kai dar kas nors ima ir garsiai tai sakyti, tai jau iškarto užsidirba Konservatoriaus geriausiu atveju, arba Knservatniko etiketę? 😀
    Kai kuriems anot Jūsų vaidenasi, kad visur rusai puola? Bet žinokite Jums gi vaidenasi, kad aplink visus konservatoriai puola. 😀

    1. Kad ir kaip neigiamai vertinčiau konservatorius, aš kovoju prieš juos vieninteliu būdu – rodydama jų kliurkas. Tuo tarpu tuose sluoksniuose visai rimtai aptarinėjami variantai įvesti balsavimo cenzus pagal turtą ar pažiūras, uždrausti tam tikras partijas ir pan. Iš esmės TS-LKD gana atvirai deklaruoja, kad demokratija turi būti „ribota”. Tai čia, žinokit, labai esminis skirtumas tarp mūsų yra.

     1. kovoti reikia ne su konservatoriais o su tais savyje ‘trukdžiais’ kurie verčia aplamai kovoti …

 2. Psichologai sako, kad turintys psichologinių negalių dažnai jas mato kituose žmonėse (projekcija). Ponios straipsnis kaltinantis konservatorius isterija yra pats pilnas isterijos, tulžies ir etikečių klijavimo, jaučiasi stiprus butthurt’as. Maniau Lidžita atstovauja sveiko proto kairę – klydau. Unsubscribe this shit.

  1. mane stebina, kaip daugelis (dauguma?) lietuviškos dešinės leidžia sau būti ir atsisako pripažinti, kad jie yra – visiškai akivaizdūs, sumauti bullies. „PMS”, „unsubscribe this shit” – tai yra apgailėtina triggerinta reakcija, akimirksiu pereinanti į agresyvų puolimą.

   1. Sunku, kai atpažįsti save ir pats sau nepatinki. Šitas įrašas tipiškui konservatnikui yra blogiau nei batu į veidą: Neigti negali (nes tada pats pasirodys kaip vatnikas), bet sutikti irgi absurdiška. Užtat ir lieka tik tokie „argumentai”.

 3. Sąrašą galima būtų pildyti (Tuminas, brexitas, Trumpas, Brat 2, Snowdenas, Eurovizija, etc etc)… ir negailėti lygybės ženklų: „naudingas idiotas”, penktoji kolona, koloradai ir whatnot.

  Tačiau Bačiulio schema čia visgi ne į temą. Visų pirma todėl, kad absoliuti dauguma „konservatnikų” (man baisiai nepatinka šis terminas) tick’ina absoliučią daugumą „Lidžitos sąrašo” punktų. Taip jau yra. Tačiau kitoje pusėje — nei Račas, nei koks nors Nakas nepasirašytų net ant trečdalio briedo, kurį „vatnikams” bando primesti Bačiulis.

  Antra. Kvazidiskusija net apie labiausiai light dalykus, kaip demografija ar demokratija, su prokonservatoriška puse baigtųsi neįpusėjus minutei — žodžiais „tu nebūk naivus…”. Čia geriausiu atveju. Blogesniu — „trolis”, „botas”, „eik nx”. Ir aš vis dėlto abejoju, kad nors vienas Račo prenumeratorius už nuomonę pasiūlytų Sandmanui į sprandą (jokio passive aggressive — peace).

  Net iš sportinio azarto, atmetus visus „konservatnikus” ir „čemodan vokzal rosijas”, man būtų visai fun padiskutuoti apie įvairias paranojas iš Bačiulio schemutės. Pabandykte padiskutuoti apie Siriją ar Ukrainą su sąlyginiu liberalu, ir jį ištiks katatonija, epilepsija ar diarėja greičiau nei spėsi įsipilti vyno į taurę.

  Šiandien netgi Oželytė (!), siūlydama palikti balso teisę tik „šviesiajai mažumai” („tamsiajai daugumai” balsuoti nereikia, patys nežino, ką daro), surinko virš 700 like’ų. Pabandykite pakvescionuoti Nijolės socialinį rasizmą komentaruose ir pažiūrėkite kas iš to išeis. Nes „konservatoriai puola” — yra hahahaha paranoja. Konservatoriai nepuola. Jei nuomonę apie babytės teisę balsuoti pasilaikai sau.

  1. Oh, kaip smagu, kad ne man vienai taip atrodo. Iš tiesų dešinė man visados asocijavosi su laisve, kol nesupratau, kad jie laisvę supranta kaip laisvę SAU. Ir kad daugelis jų mielai apribotų visų kitų laisves tiek, kiek reikia jų pačių laisvei. Visas šitas „socialinis/ekonominis rasizmas” (labai geras terminas) mane tiesiog šiurpina, nes žmonės imami rūšiuoti į „teisingus” ir „neteisingus”, į „turinčius teises” ir „neturinčius teisių”. Ir, o siaube, net tie, kurie kažkada patys kvietė į laisvę, šiandien siūlo riboti laisvę. Kad jiems būtų geriau.

   1. na taip. tai, kad laisves apriboti ir demokratijos atsisakyti ar perrašyti jos sąvoką siūlo Laisvės TV prenumeratoriai yra didysis paradoksas.

    viskas taip. ir regis nebėra jokios įtakingos įtaigios atsvaros šitam groteskui.

    p.s. ne, visgi „nx vatnikas” nėra blogiausia, ką gali pasiūlyti teisingų genų ir pažiūrų tautiečiai. šįryt prisiminiau apie kratas pas Bartašiūnaitę ir kaip Kakadu po pirmo turo veržėsi harrassinti Paulausko pas jį į namus. burn the witch, we know where you live. tas jausmas, kai tavo valstybė virsta Radiohead klipu. deja, ne geraja prasme.

   2. Vėl emocinga, verksminga, vienintelės teisios, tik niekeno (beveik niekeno :D) nesuprastos gulbės giesmė…

    P.S. O kas yra ta Oželytė? :))) Jos net nėra partijoje, bet va inteligentiškam kritikui (su vynu!) ji matai yra net gi kažkoks rodiklis….

    1. Siūlyčiau Jums pasieškoti kitos vietos savo sąšlavoms, nes nematau, apie ką galėčiau bendrauti su žmogumi, kuris peza apie kažkokius vynus, kai beveik visą gyvenimą esu abstinentė. Čia ir yra esminė tokių kaip Jūs problema – Jūs kuriate savo galvoje pasakas ir patys jomis tikite. Diskusija uždaryta. Jūsų komentarai čia nebelaukiami.

     1. Panašu, kad isterijos ar pykčio apimta nelabai sugebate blaiviai mastyti ir „suvesti galų”??? Perskaitykite diskusiją tiek kartų, kol suvoksite, jog Oželytės ir „vyno gerėjas”, yra Reverend, o ne jūs…

     2. Labai keistai atrodo tas pykčio priepuolis, po Donskio lygio apmąstymų apie tai kokie Jūs esate geri, be pykčio, kultūringi, kai realiai net nebesusekate kas kam ir ką rašo, ir puolate draskytis…. 🙂

     3. Atsiprašau, pas mane komentarus rodo šiek tiek kitokia seka. O šiaip tai nebuvo pykčio, tik pastebėjimas, kad aš nemėgstu visokių įžeidinėjimų apie alkoholius ir pan. Ir tas galioja apskritai.

    2. Oželytė yra sąlyginė figūra. kaip pavyzdį, paimkite vietoj jos bet kurį kitą prokonservatorišką komentatorių ir įsivaizduokite, kokios reakcijos sulauktumėt, jei po tekstu apie tai, kad ~ „demokratija – nėra visiems” pakomentuotumėte, jog toks teiginys – autoritarizmo fetišas ar pan. geriausiu atveju išsisuktumėt su lavina keiksmažodžių.

     dabar nueikite pas Račą ir sarkastiškai sukritikuokite jo požiūrį į VRK/delfi/konservatorius etc. ir pamatykite harrassinimo, kurio nebus, skirtumą. that is all.

     net jei sutiksime (nors aš nesutinku), kad abi pusės, kad ir nelygių bendruomeninių pajėgumų, kartais linkę rašyti į pievas, nepaneigiama yra tai, jog tai jos daro su visiškai skirtingomis socialinėmis rizikomis. ir kaip šiandienos įvykiai parodė – rizikomis netekti darbo. bet čia jau kita istorija.

    3. arba įsivaizduokite štai ką – įsivaizduokite esąs ne šiaip internetų blogeris, o pakankamai sėkmingas politikas ar žurnalistas (dirbantis LRT/Delfi etc). ir jei lyginame dviejų skirtingų pusių paranojas… įsivaizduokite, kad lengva ranka į skaitomiausią portalą jūs parašote niekuo nepagrįstą prielaidą, kad „Landsbergis – Mossado agentas” (nes jo nosis kumpa ir Paleckis prie savęs laiko Palestinos saugumo pažymą) ir kad vertą būtų jį patikrinti. nebus tikriausiai keista, jei jus išspirs iš darbo, išjuoks, prakeiks, galbūt grąsins ir iškvies ne VSD, o patyrusį psichiatrą. kuo tai skiriasi nuo kasdienės „vatnikų medžioklės” žiniasklaidoj, Karbauskio įrašymo į kremliaus agentus vien todėl, kad brolis – Maskvoj ir jis „šiaip kolūkietis” su blogais genais (nes juk panašus į tą Twin Peakso personažą)? ar girdėjote, kad kas lėktų iš darbo už tokias neprofesionalias prielaidas? jau nekalbat apie vizitą į Vasaros gatvę. ne, negirdėti sirenų. and that is the skirtumas.

     1. Skaitau Jūsų mintis ir žaviuosi, bet aš pati jau kantrybės neturiu aiškinti, kuo skiriasi elementari kritika nuo persekiojimo ir terorizavimo. Visgi, pagal kai kuriuos komentarus (pvz. prieaidą, kad rašau apsvaigusi) aš įtariu, jog čia nėra tas atvejis, kai galima kažką išsiaiškinti. Tiesiog žmogus turi mintyse tokį portretą, kad ten viskas gražu, o tie, kam nepatinka, marozai. Nors tie marozai daug kultūringiau bendrauja, daug rečiau blokuoja ir turi daugiau argumentų, nei „senelis sugriovė imperiją, anūkui liko išrauti šaknis” (čia tai – klasikų klasika).

  1. Mano tekstus gali publikuoti kas tik nori. Ir ne kartą esu tai sakiusi, bet vis sulaukiu naujų nuostabų 🙂 Jei nurodoma autorystė, aš neturiu jokių pretenzijų.

 4. Nelabai suprantu , atrodo kad gerkle perkastu vienas kitam,

  20 metu su virs ,tas pat gal reiktu is vis neiti balsuoti ,nes situacija nesikeicia
  Kodel nepagalvojate kad valdymo shema pasenusi, baltieji ,juodieji,melynieji ,taigi nieko nekeicia ,ir nekeis , realiai istorijoje nebuvo valdzios ,kad zmones butupatenkinti ,

  Tai tiketis stebuklo , nera prasmes
  Ka turetu padaryti seimunai ,kad liaudis butu patenkinta , atsakyma galima rast ,ne viena ,bet labai toli nuo realybes,
  Jau visos bandytos valdymo aparato sistemos ,senai pasenusios ,

  Kaip baigsis zmoniu ,isnaudojimas ,neliks banku ,ir pinigu ,visiems viskas bus prieinama ,ir uz mus dirbs masinos , o ne mes
  Tada galima tiketis pakeisti pasauly ,

  Tik ne is valdininku ,kuriuos patys renkate ,veliau keikiate , kurie kuria istatymus pries jus, ir visi jiems paklustame .
  Manau valdzia turetu dirbti mums ,
  O nepries mus , Deja dar taip nebuvo

  O kaltinti del religiniu ,tautiniu paziuru , ar kokiu mazumu ,tai tik
  Laiko svaistymas

  Niekada nebalsaves

 5. Geras, tikslus tekstas. Ačiū. Dar yra žmonių Lietuvoje suvokiančių tėvynsąjungiečių (jie senai nekonservatoriai) kalbų kliedesinę prigimtį.

 6. O jus man pasakykite kuo skiriasi konservatnikai ir liberastai nuo socdemu!Apsoliuciai niekuo.Ir visi njie tiki,kad jiems valdzia nuo dievo!!!Seniai dar Tarybiniais laikais buvotoks jumoristas Hazanovas ir jo klaisimas „kodel tik aparato darbuotoju vaikai gali isidarbinti aparate”ir cia kompartijos ck dsarbuotojas paaiskina”mes uz darbo dinastijas”Tada tai buvo juokinga,kol pries pora metu didziosios zurnalistes Janutienes laidoje socdemu lidere Siauliene taip paaiskino „anukelio”ejima i valdzia-visu valdziazmogiu atzalos turi MENTALITETA vadovauti.Ot taip!!!Gali kokiais nori aukso medaliais baigti univera,gali moketi bent 10 uzsienio kalbu,gali puikiausiai gaudytis ekonomikoje ir politikoje ir visitiek galesi tik rasyti straipsnius anukeliui,kadangi jis turi MENTALITETA vadovauti ,o tu ne.Ir didzioji zurnaliste Janutiene net nebande kelti bangu.O dieve pagalvojaunet brezneviniais laikais komunistai neleisdavo taip „nusipezeti”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *