Žiedas

Pirštas tapo keistai laisvas, kitoks, tarsi svetimas. Ties sąnariu bolavo žiedo žymė – baltos odos plotelis, daug – turbūt devyniolika metų – nematęs saulės. Nebuvo nusiėmęs nuo tos dienos, kai jam jį užmovė.

Nutrūkusi santuoka turi daug keistų ritualų, vienas jų – išlaisvinti savo pirštą nuo neišpildytų lūkesčių svorio, duoti ženklą kitoms patelėms, kad yra pasirengęs naujiems santykiams. Laisvas.

Tik nusiimdamas susimąstė, ką tas žiedas iš tikro reiškė. Ne tik meilę, iš esmės net ne meilę, o statusą. Atsakomybę už žmoną. Atsispyrimą pagundoms. Susisaistymą. Susivaržymą. Nelaisvės simbolis, prisiimamas su šypsena. Nes lūkesčiai svaigina – iki supranti, kokie nerealūs jie buvo.

„Tu dulkinai ją su vestuviniu žiedu!” – šaukė žmona, aptikusi su keliolika metų jaunesne darbuotoja. O kam nusiimti? Jaunos karjeristės nėra sentimentalios, o jis pats buvo pripratęs lyg šuva prie grandinės. Kaip ir prie daugybės dalykų santuokoje – nuobodulio, nesikalbėjimo, žmonos keptų  bulvinių blynų, kisieliaus per šventes ir vaikų juoko rytais; galbūt reikėjo nusiimti dėl vaikų, gal tuomet vis dar girdėtų jų juoką. Kita vertus, vaikai – prastas pagrindas būti santuokoje, o žiedas – prastas saitas. Žinoma, kai ką jis atbaido, tačiau daugybė ambicingų moterų nė nepastebi. Kaip ir vyrų, turbūt.

Visgi nusiėmus žiedą kai kas keičiasi. Tylus nusivylimas suskamba lyg taurė ir prasideda etapas be priklausomybės kitam. Be savanoriško laisvės atsisakymo simbolio. Be lūkesčių, nevirstančių realybe, simbolio.

Galbūt todėl dar kurį laiką jį stebėjo, o tuomet tiesiog įmetė į stalčių ir uždarė. Jausdamas, kaip kartu su stalčiumi užsidarė vienas svarbus gyvenimo etapas ir  dvejodamas, ar kitas bus geresnis. Kartu su eile nusivylimų žiedas buvo atnešęs neįkainojamų džiaugsmo akimirkų. Tačiau kaip vienas žiedas negali sutalpinti dviejų moterų, taip viena santuoka negali išlaikyti aistros ir rūpesčio, intrigos ir atvirumo, tikrovės ir lūkesčių. Viena santuoka tiesiog per daug ankšta dviejų žmonių gyvenimams.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *