Atradimai

Gyvename laikais, kai atradimai kaip iš gausybės rago – dar išmanesni telefonai, siurbliai – robotai, šunys – robotai ir pan. Klausimas, ko iš tų atradimų mes išties pasigestume?

Aš asmeniškai nieko.

Nes lieku tos nuomonės, kad svarbiausi atradimai padaryti maždaug iki XX a. vidurio – ratas, varikliu varomas automobilis, lėktuvas, elektra, telefonas, faksas, kompiuteris, internetas, laivas.

Ko gero visko nesuminėjau, bet tai vieni tų dalykų, kurie atvertė kokybiškai naują etapą. Pvz. ratas. Atrodytų toks paprastas dalykas, bet… Dėka rato atsirado mašinos, invalido vežimėliai ir kitos priemonės, padedančios judėti žmonėms ar perkelti daiktus.

Telefonas – visiškai nesvarbu koks – išmanusis ar paprastas laidinis – sudarė galimybę pasikalbėti žmonėms, esantiems skirtinguose žemynuose.

Svarbiausiems išradimams nereikia reklamos. Mes kasdien jais naudojamės, nė nesusimąstydami, kaip gyventume, jei jų nebūtų.

Tuo tarpu dauguma šiuolaikinių „atradimų” yra marketingo produktai, kuriuos pamirštume taip pat lengvai kaip ir įsigyjame.

Todėl tas nuolatinis kalbėjimas yra didžiulę „technologinę pažangą” man atrodo pavėlavęs bent puse amžiaus.

Nebent kas nors gali priminti kokį nors ypač reikšmingą XX a. antros pusės ar XXI a. atradimą.

4 atsakymai į “Atradimai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *