Išgyventi… koronavirusą?

Šiuo metu gelbėja tik didelis darbo krūvis ir juodas humoras. Kitaip išprotėčiau. Arba imčiau čiupinėti nepažįstamuosius gatvėje – taip man trūksta žmogiškųjų kontaktų, kurie dar neseniai buvo savaime suprantama gyvenimo rutina.

Jei gyventi taip, tai ar išvis verta? Arba – kiek laiko verta? Kiek savo dienų esame pasirengę atiduoti baimei? Ar aukosime savo ir savo vaikų ateitį dėl dar vienų Kalėdų aštuoniasdešimtmetei močiutei?

Be abejo, Jūs galite vadinti cinike, tačiau aš žiūriu į skaičius. Ir jie manęs negąsdina. Bent jau nė kiek ne labiau nei tikimybė mirti nuo vėžio ar patekti po automobilio ratais. Supraskite teisingai, šie pavojai statistiškai vis dar kur kas reikšmingesni Jums. Ypač, jei nesate labai garbaus amžiaus ar itin prastos sveikatos.

Dauguma sako „bus kaip Italijoje”. Na, tai žiūrėkime, kas Italijoje. Italijoje šiuo metu mirė per 6000 žmonių iš…. 60 milijonų. Tai maždaug 0,01 proc. populiacijos. Amžiaus vidurkis – apie 80 metų. Bet čia Italija. Italijoje yra blogai.

Keliaukime į Kiniją. Kinijoje iš daugiau nei 80 000 sirgusiųjų daugiau kaip 73 000 pasveiko, mirė kiek daugiau nei 3000 arba… 0,0002 populiacijos. Kinai skelbiasi virusą sėkmingai gydantys Kinijoje patentuotais vaistais ir netgi… didelėmis vitamino C dozėmis.

Bet Kinija toli. Pažiūrėkime, kaip sekasi vokiečiams. Vokietijoje sergančiųjų skaičius jau beveik pasiekė 33 000, bet mirė tik…   157. Prastos arba kritinės būklės – 23.  Nemažai ir pasveikusiųjų – jau arti 4000.

Įdomus kruizinio laivo „Diamond Princess“  atvejis. Minėtame laive virusu apsikrėtė 712 asmenų, daugiausiai vyresnio amžiaus. Iš jų mirė… 8. Taigi, mirtingumas šiuo atveju kiek per 1 proc., panašiai kaip įprasto gripo.

Aišku, galite sakyti, kad aš renkuosi selektyviai ir bendrai situacija daug prastesnė, bet visame pasaulyje iki šiol buvo nustatyta virš 400 000 koronaviruso atvejų. Daugiau kaip 100 000 žmonių jau pasveikę, mirė mažiau nei 20 000, dar beveik 13 000 yra prastos būklės, o arti 300 000 serga lengva forma. Imant viso pasaulio populiaciją, mirė… 0,00029 proc.

Be abejo, skaičiai keisis. Aukų didės. Tai – neišvengiama. Kaip neišvengiamos mirtys nuo gripo, AIDS, vėžio ir tiesiog… senatvės. Mirtis apskritai yra neišvengiama, tad klausimas, kaip labai protinga jos vengti, kokios pastangos išvengti mirties tampa nebe sveika savisauga, o nesveika fantasmagorija.

Šiuo metu visas pasaulis gyvena taip, lyg išgyventi reikėtų tik koronavirusą. Ir dauguma sako, kad netgi ne jiems, o jų devyniasdešimtmetei babytei, kuriai Kalėdos jau menkai besiskiria nuo Velykų.  Liūdna, kad daug kas, begalvodami apie tą babytę, pamiršta savo vaikus – jų teisę turėti normalų gyvenimą, įgyti išsilavinimą, bendrauti su draugais. Daug kas pamiršta savo paskolas, mokesčius ir visus einamuosius reikalus, kurie gal laikinai nustumti į antrą planą, bet jų valanda išmuš.

Dar blogiau, dauguma pamiršta sergančiuosius depresija, kuriems kelių savaičių izoliacija gali labai pabloginti psichologinę savijautą, o keli mėnesiai privesti prie savižudybės. Pamiršta sergančiuosius širdies ar kitomis lėtinėmis ligomis, kuriems nejudrus gyvenimo būdas ir buvimas uždarose patalpose pablogins sveikatą. Pamiršta net ir tuos, kuriems skauda dantį ir jie negali patekti pas odontologą, nes teikiamos tik būtinosios paslaugos, t.y. tik tiems, kurie miršta ir (arba) serga koronavirusu.

Kiek daug jūs esate pasiruošę paaukoti dėl koronaviruso? Ir… kaip išgyvensite visa kita?

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę.   

15 atsakymų į “Išgyventi… koronavirusą?”

  1. Visa sita negasdinanti statistika yra jau karantino salygomis. Kaip butu jeigu nebutu karantino ir virusu leistu laisvai dalytis – niekas nezino. Kad niekas nenori mirti (ar kad ju artimieji mirtu ) – irgi logiska. Kinijoj kiek suprantu pirmas daktaras informaves apie virusa buvo baudziamas, kad kelia panika – bet ne ir ten siais interneto laikais nepavyko nuslepti naujos ligos ir leisti naturaliai ismirti, kam nepasiseke.

    Dar vienas momentas – nesant karantino daugiausia tikimybes numirti daktarams – nes serganciu butu daug daugiau nei dabar ir visi verztusi gydytis. O daktarams ismirus mirtingumas padidetu ne tik nuo coronos, bet ir nuo banalaus apendicito – naujo daktaro per dvi sav neparuosi

    1. Čia yra tik prielaida, kurios mokslas nėra patvirtinęs. Pagal esamus skaičius daug neišmirtų – nei medikų, nei kitų žmonių, nes mirštamumas nėra didelis. Dauguma kalba taip lyg čia tas virusas žmones šienautų vieną po kito, bet grįžkim į pradžią – taip nėra. Darant tokias hiperbolizuotas prielaidas, praktiškai dėl bet kokio virusinio susirgimo (pvz. gripo) reikia visam pasaulyje sėdėti karantine, bet… Panašu, kad tada mirtingumas bus kur kas didesnis. Dėl bado, savižudybių ir kitų ligų.

    1. Nesiekia tiek, nes, pirma, ne visi diagnozuoti, antra, AMŽIUS. Kiek Jūs norite, kad gyventų tie aštuoniasdešimtmečiai? Juos bet kokia liga „išverčia”.

  2. Tik pusė mirusių seni. Kita didelė dalis – 20 – 40 metų. 9.5% griežto karantino sąlygomis. Įsivaizduokim procentą, jei pasileistume glėbesčiuotis ir persirgt „beveik gripu“ visi. Plius liekamieji plačių pažeidimai ir antrinis susirgimas būna sunkesnis. Kartą persirgęs nuo antro gali ir užsilenkt. Kol nėra vakcinos ar vaistų – karantinas vienintelė gynyba. Bet ką aš žinau, jei norisi čiupinėtis, susiraskit daugiau tokių, savizoliuokitės visa grupe, socialiai ir dvasingai.

    1. Ta gal izoliuokitės, kas bijote? Vaistų ir nuo gripo šiaip nėra. Simptominis gydymas. Čia tas pats. Be to, kinai turi vaistus. Net patentavę.

      1. Kabinėkis prie žodžių be iškraipymų, prašau. Pusė mirusių – seni, didelė dalis iš kitos pusės 20 – 40. Patys italai taip rašo, jei moki itališkai – eik pamokyk nabagėlius. Ką jie ten be matelatikos?!

          1. Tik persakiau italų medikų žodžius. Viešas laiškas, ne toks senas kaip straipsnelio statistika.

  3. Kas kalbama, aš žinau. Bet Jūs ne žodžiais, o faktais pabandykite remtis. Nes kai žodžiai prieštarauja faktams, tai aš tikiu faktais.

  4. Viskas kaip ir gerai. Bet užmirštat,kad yra laisvės ir teisės. Laisvės baigiasi ten kur prasideda kito žmogaus teisės. O teisės į gyvybę ir sveikatą yra vienos iš svarbiausių. Ir visai nesvarbu kiek dar pavasarių liko žmogui sulaukt.

    1. Tai, jei pvz. mano kaimynas serga AIDS ir jam pavojinga bet kokia infekcija, aš turiu amžinai būti izoliuota savo bute? Kiek ne per plati „pareigų” samprata?

      1. Nekorektiškas klausymas. Tavo atveju jau yra išrastos pagalbos priemonės kaimynui, užteks jei saugosis jis pats. Nuo korona viruso dar jokių priemonių nėra, todėl reikia saugotis patiems ir saugoti kitus, kam tai yra pavojinga, ir nebūtinai tai žmonės 60+.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *