„Teisė į savo kūną yra tol, kol tai – tavo kūnas,” – pareiškė viena valstybinės įstaigos klerkė.
Ir išties – mūsų kūnai seniau de facto, o dabar ir de iure nebepriklauso mums. Nes farmacijos pramonė žino geriau.
Farmacijos pramonei įdarbintas kūnas geriausius dividendus atneša ne tada, kai veikia kaip šveicariškas laikrodis, o kai lūžta ir genda kaip senas zoporožietis. Sveikam žmogui nereikia eilės visokiausių piliulių, skiepų ir vizitų pas gydytojus. Sunku įsivaizduoti prastesnį farmacijos pramonės klientą nei sveiką žmogų. Iš prekybos sveikiems žmonėms nesukaupsi milijardais skaičiuojamo kapitalo ir netapsi pelningiausia šaka pasaulyje.
Sveikas žmogus gali sukrauti milijonus sau, bet tikrai ne farmacijai.
Šiuo metu farmacijos magnatai džiaugiasi – gyvenate kaip tik taip, kaip reikia gyventi, kad taptumėte nuolatiniu klientu.
Dėl judėjimo apribojimų, visur patruliuojančių pareigūnų, uždarytų sporto salių, uždraustų parkų bei pliažų beveik nejudate. Greičiausiai jau dabar priaugote svorio, laikui bėgant atrofuosis raumenys, prasidės sąnarių problemos. Jums reikės vaistų nuo kraujospūdžio, širdies problemų, sąnarių problemų, tepalų nuo skausmo, galbūt vaistų nuo cukrinio diabeto. Oho, Jūs jau apsimokate!
Betgi čia tik pradžia – dėl nuolatinio buvimo uždarose patalpose Jums stigs vitamino D, kurio trūkumas siejamas su daugeliu autoimuniniu ligų. Jei Jums pasiseks, nusipirksite sintetinio vitamino D vaistinėje, jei ne – pirksite vaistus nuo širdies ligų, infekcijų, artritų ir, žinoma, depresijos.
Apskritai vaistų nuo depresijos neišvengsite bet kokiu atveju, nes joks sveikos psichikos žmogus negali jaustis gerai metų metais gyvendamas kaip kalėjime, net jei tai pristatoma kaip „sveikatos apsaugos priemonė”.
Mityba. „Tegul maistas būna Jūsų vaistas, o vaistas – maistas,” – sakė dar Hipokratas. Bet uždarius daugumą smulkiųjų verslų, jų savininkų šeimos tikrai negalės maitintis subalansuotai. Ir štai – virškinimo, autoimuninės, širdies ligos bei įvairūs virusiniai susirgimai taps amžinais palydovais.
Vaikučiams dėl nuolatinio spoksojimo į žydruosius ekranus reikės akinių, dėl mokymosi ergonomiškai nepritaikytoje aplinkoje – gydyti stuburą ir, žinoma, antidepresantų nuotaikai pakelti. Vėl kapsi pinigėliai farmacijos pramonei.
Na, ir dar skiepai. Kadangi nesveikas žmogus natūralios imuniteto apsaugos neturi, jį reikia apsaugoti brangiais cheminiais preparatais į veną. Šis biznis – pats geriausias, nes klientūra – visi nuo lopšio iki grabo. Niekad nepamiršiu, kaip vadinamieji medikai skiepijo nuo koronaviruso šimto metu sulaukusius senukus, kai tuo metu jauni žmonės miršta, nes negali nusipirkti vaistų nuo plaučių uždegimo.
Taigi, kad ir kaip būtų liūdna, tenka pritarti: kūnas – mūsų, pelnas – farmacijos.
*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę per Patreon arba PayPal.
Taip, Lidžita, neatiduokime savo kūno baimės pardavėjams. Nors, kita vertus, viskas sąlyginai sąžininga — baimės vartotojai rūpinasi savo sveikata, o jos pardavėjai — savo pinigine. Be to, jų preparatais gydydamas vieną ligą, žmogus mainais gauna tris ligas nemokamai. Galų gale vaistų vartotojai tampa baimės pardavėjų įkaitais, amžinais rėmėjais. Argi ne genialu nuolat papildyti savo kapitalą baimės, įtaigos ir pataikavimo sąskaita. Tai yra didelis verslas, o toks verslas — galinga valdžia. Daugelis laisvų žmonių nori ką nors valdyti, kad tik netaptų valdomaisiais.