Motinystės pamokos

Vaikai – lyg durys į kitą pasaulį, pamokos, kurių niekaip kitaip negautum. Mama esu tik pusę metų, bet jau žinau, jog:

  1. Kad ir kaip mylėčiau savo vaiką, galiu jį įskaudinti – nesusivaldžiusi ar tiesiog nesuprasdama, ko jam reikia. Tai moko, kad meilė ne visados yra tobula, mylintys žmonės taip pat klysta. Galų gale, leidžia atlaidžiau pažvelgti į savo tėvus, kuriems gal irgi tiesiog nepavyko.
  2. Nėra teisingo ar neteisingo būdo auginti vaikus. Lygiai kaip aš baisiuosi motinomis, normuojančiomis kūdikiams maistą ar per prievartą kišančiomis čiulptuką, kitos baisisi tuo, kad mano mažylė nuo dviejų mėnesių stovi, nuo keturių vaikšto ir miega tada, kada jai norisi, o ne kada man būtų patogu. Ar yra tas vienas „teisingas” būdas užauginti vaiką? Nemanau. Nes turbūt kaip nėra vieno „teisingo” žmogaus, taip nėra vieno „teisingo” kūdikio.
  3. Tėvai daugeliu atvejų geriausiai žino, kas tinka jų vaikui, net jei tai atrodo itin neįprastai.
  4. Vaikai ryja laiką, pinigus ir nervus, tačiau nesugalvoju vertesnės investicijos.
  5. Dauguma daiktų, skirtų „palengvinti” naujagimių auginimą, neveikia. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiai kūdikiui iš esmės reikia rūbų, sauskelnių ir… tėvų meilės.
  6. Geriausi žaislai – nemokami. Tai gali būti kartoninės dėžės, skalbiniai, tėčio kroksai ar – o taip! – mobilusis telefonas. 

Paremkite teksto autorę per PayPal. 

13 atsakymų į “Motinystės pamokos”

  1. Ka tu cia nusisneki ar meluoji. Vaikas tik kokiu poros menesiu galvute nulaiko, o cia mat jau stovi. Pagal tave, metu budamas jau maratonus begios. Greiciausiai tu jokio vaiko neturi ir cia tavo bergzdios liguistos fantazijos. Taip, kad nepamirsk reguliariai vaistukus vartoti ir JIE isnyks.

    1. Jei Jūsų vaikas tiek laiko galvutės nenulaikė, tai reiktų pasirodyti gydytojui, o ne kitus mokyti, kaip vaikus auginti.

  2. 2 mėnesių stovi? Kažkaip labai neįtikima, tokio stebuklo nebuvau girdėjusi. Kaip tas stovėjimas pasireiškia, vaikas laikomas pasiremia kojytėmis ar stovi įsikibęs? Kaip su raumenų tonusais?

    1. Tai aišku, kad prilaikoma 🙂 P.S. Su jokiais tonusais ar vaiko sveikata kol kas jokių problemų nebuvo. Metai laiko. Karstosi visur kaip beždžionėlė. Kopetėlėmis lipti jau moka.

  3. Kokie pikti žmonės komenatruose. Kas jums blogai? Iš autorės tekstų galima suprasti, kad vaikui jau 6 mėnesiai. Bet jūs, greičiausiai, patingėjote ankstesnius tekstus perskaityti.

    P.S. Ir taip, geriausi žaislai yra nemokami. Juokauju, kad geriausia mergaitei – skudurinė Onutė, o berniukui – rąstelis su ratukais ir virvute. Gerai, perdedu, tai 19 amžius, bet kad tėvai užverčia vaikus žaislais, kuriuos po to… išmeta… ir dar dedasi madingais ekologiško gyvenimo būdo atstovais… ir dar dejuoja kaip viskas brangu.

  4. O jei ne paslaptis kada jūsų mergina pradėjo sėdėti, ropot ar šliaužiot? Jeigu taip sparčiai augat, jau turbūt ir šneka ir pilna burnytė dantukų?🥳

    1. Vaikščioti (prisilaikydama) pradėjo 5 mėn., neprisilaikydama – apie 9 mėn. Šliaužioti nešliaužiojo niekad (kažkiek vartydavosi kūliais), o ropoti pradėjo jau virš metų – kai negali kažkur stačia praeiti. Prilaikoma sėdėjo anksti, o savarankiškai gal… nepamenu. Gal apie 6 mėn. irgi. Kažkas tokio. Kalbėti kalba kol kas labai mažai – tiksliau, daug, bet dauguma žodžių savos kalbos 🙂 Tokie, kur visi suprantam, tai mama, tete, nene:) O dantys ėmė dygti apie 4,5 mėn. gal. Dabar 14,5 mėn., tai jau turi 12 ir panašu, kad jau tuoj turės iltinius 🙂 Ačiū, kad domitės 🙂

    2. Vaikščioti (prisilaikydama) pradėjo 5 mėn., neprisilaikydama – apie 9 mėn. Šliaužioti nešliaužiojo niekad (kažkiek vartydavosi kūliais), o ropoti pradėjo jau virš metų – kai negali kažkur stačia praeiti. Prilaikoma sėdėjo anksti, o savarankiškai gal… nepamenu. Gal apie 6 mėn. irgi. Kažkas tokio. Kalbėti kalba kol kas labai mažai – tiksliau, daug, bet dauguma žodžių savos kalbos 🙂 Tokie, kur visi suprantam, tai mama, tete, nene:) O dantys ėmė dygti apie 4,5 mėn. gal. Dabar 14,5 mėn., tai jau turi 12 ir panašu, kad jau tuoj turės iltinius 🙂 Ačiū, kad domitės 🙂

      1. Na tikrai sparti raida, bet merginos dažniausiai ir būna spartesnės raidos, (žinoma būna visaip), pvz mano vyrukas 16 mėn,tai tik dabar prakalbo „papa”😁o iki tol irgi ten kokį „mama” nesąmoningą pasakydavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *