Motinystės pamokos

Vaikai – lyg durys į kitą pasaulį, pamokos, kurių niekaip kitaip negautum. Mama esu tik pusę metų, bet jau žinau, jog:

  1. Kad ir kaip mylėčiau savo vaiką, galiu jį įskaudinti – nesusivaldžiusi ar tiesiog nesuprasdama, ko jam reikia. Tai moko, kad meilė ne visados yra tobula, mylintys žmonės taip pat klysta. Galų gale, leidžia atlaidžiau pažvelgti į savo tėvus, kuriems gal irgi tiesiog nepavyko.
  2. Nėra teisingo ar neteisingo būdo auginti vaikus. Lygiai kaip aš baisiuosi motinomis, normuojančiomis kūdikiams maistą ar per prievartą kišančiomis čiulptuką, kitos baisisi tuo, kad mano mažylė nuo dviejų mėnesių stovi, nuo keturių vaikšto ir miega tada, kada jai norisi, o ne kada man būtų patogu. Ar yra tas vienas „teisingas“ būdas užauginti vaiką? Nemanau. Nes turbūt kaip nėra vieno „teisingo“ žmogaus, taip nėra vieno „teisingo“ kūdikio.
  3. Tėvai daugeliu atvejų geriausiai žino, kas tinka jų vaikui, net jei tai atrodo itin neįprastai.
  4. Vaikai ryja laiką, pinigus ir nervus, tačiau nesugalvoju vertesnės investicijos.
  5. Dauguma daiktų, skirtų „palengvinti“ naujagimių auginimą, neveikia. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiai kūdikiui iš esmės reikia rūbų, sauskelnių ir… tėvų meilės.
  6. Geriausi žaislai – nemokami. Tai gali būti kartoninės dėžės, skalbiniai, tėčio kroksai ar – o taip! – mobilusis telefonas. 

Paremkite teksto autorę per PayPal. 

4 atsakymai į “Motinystės pamokos”

  1. Ka tu cia nusisneki ar meluoji. Vaikas tik kokiu poros menesiu galvute nulaiko, o cia mat jau stovi. Pagal tave, metu budamas jau maratonus begios. Greiciausiai tu jokio vaiko neturi ir cia tavo bergzdios liguistos fantazijos. Taip, kad nepamirsk reguliariai vaistukus vartoti ir JIE isnyks.

  2. Kokie pikti žmonės komenatruose. Kas jums blogai? Iš autorės tekstų galima suprasti, kad vaikui jau 6 mėnesiai. Bet jūs, greičiausiai, patingėjote ankstesnius tekstus perskaityti.

    P.S. Ir taip, geriausi žaislai yra nemokami. Juokauju, kad geriausia mergaitei – skudurinė Onutė, o berniukui – rąstelis su ratukais ir virvute. Gerai, perdedu, tai 19 amžius, bet kad tėvai užverčia vaikus žaislais, kuriuos po to… išmeta… ir dar dedasi madingais ekologiško gyvenimo būdo atstovais… ir dar dejuoja kaip viskas brangu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *