Grynųjų pinigų neturėjimo rizikos

Šiam įrašui ruošiausi labai seniai. Jau nuo tada, kai pradėta ta visuotinė propaganda „grynieji pinigai yra blogis, atsisakyk grynųjų ir būk VMI lojalus pilietis!„.

Išties gana sunku rašyti tokiomis nepopuliariomis temomis ir dar jas išdėstyti taip, kad nebūtum apšauktas idiotu arba korupcionieriumi.

Grynųjų pinigų demonizavimas yra jau ilgą laiką besitęsianti kampanija ir dauguma išties mano, kad atsiskaitymas banko kortele patvirtina asmens „sąžiningumą” ir „mokesčių neslėpimą” (lyg neįmanoma, sumokėjus bare kortele, namie laikyti kelių šimtų tūkstančių butelaityje po lova).

Bet šis įrašas bus ne apie tai, kodėl atsiskaitymas banko kortele išties niekaip neįrodo mokesčių neslėpimo, o tiesiog apie tas rizikas, su kuriomis kasdien gyvena atsisakiusieji grynųjų pinigų.

Rizika, kad lėšos bus areštuotos. Mažai kas žino, kad banko sąskaitoje esančios lėšos gali būti areštuotos be jokio perspėjimo ir net neturint jokios skolos.  Užtenka, kad kas nors Jus paduotų į teismą ir paprašytų taikyti laikinąsias apsaugos priemones – Jūsų turto ir lėšų areštą.

Rizika, kad lėšas nurašys VMI ar SODRA. Jie tą irgi gali be jokio teismo sprendimo. O kol įrodysite, kad nurašyta nepagrįstai gali praeiti net keleri metai. Kita vertus, nurašyti gali ir pagrįstai, bet ką daryt, jei daugiau pinigų neturite, o šakdytuvas kaip tik tuščias?

Rizika, kad bankas bankrutuos ir lėšos bus prarastos arba laikinai nepasiekiamos. Taip, taip, bankai nuolatos bankrutuoja ir tikrai ne visados jose laikytos lėšos atgaunamos. Galų gale, kažkada jos bus prarastos neišvengiamai, nes bankų bankrotai yra didžiulis iššūkis visiems mokesčių mokėtojams, kurie turi sunešti savo pinigus tam, kad atiduoti indėlius.

Tobulėjant technologijoms ir hakerių atakoms, neatmestina lėšų iš sąskaitos vagystės tikimybė (kol kas tokių atvejų negirdėjau, nors žinau atvejį, kai lėšos „dingo” pakeliui iš vienos į kitą sąskaitą).

Taigi, ar pinigų laikymas banko sąskaitoje yra saugesnis nei popierinių pinigų turėjimas?

Ne, priešingai. Nors popierinius pinigus taip pat galima prarasti (vagystė ir pan.), tačiau tai kontroliuoti kur kas lengviau nei banko sąskaitoje esančias lėšas.

 

11 atsakymų į “Grynųjų pinigų neturėjimo rizikos”

 1. Pilnai sutinku.Saskaitoje saugiausia laikyti tik butinas apyvartai sumas,atliekamus pinigus niekuomet neverta laikyt bankuose,kad didint ju pelnus ,negaunant jokios naudos sau.

 2. Dar egzistuoja administraciniai banko mokesciai kuriuos bankas automatiskai pasiima.Ir labai sunku parduotuveje kontruoliuoti islaidas,nes neciupineji isleidziamu pinigu.Visa tai prisideda prie zmogaus pavertimo zombiu-vartotoju,nezinancio zodzio per daug ar per brangu

 3. Aš tai iš viso nesuprantu to vajaus atsisakyt grynuju ir po to tik banko kortele naudotis, nors man pavyzdziui grynais naudotis yra patogu, ir galėčiau su grynais kuo patogiausiai pirkti nors ir nama, pavyzdziui masina pirkau grynais ir patogu ir iskart i rankas paduodi.

 4. Taip, viskas būtent taip. Dar gali būti interneto ryšio sutrikimai, nors jie reti, bet kartais būna kuomet atsiskaityti už pirkinius kortele fiziškai neįmanoma. Įsivaizduokite situaciją: vakare nueinate į parduotuvę, nusiperkate maisto prekių, vaikučiui pienuko, grynų turite tik keliolika centų užsilikusių kišenėje, norite apmokėti banko kortele, o per garsiakalbius praneša: „mieli pirkėjai dėl techninių priežasčių atsiskaityti mokėjimo kortelėmis negalima, mokėkite grynais”… Situacija užknistų nežmoniškai.
  Dar kas užknisa tai visokie chunveibinai-baltosios pirštinės ir kiti panašūs frykai kurie prisijungia prie šitos kampanijos „atsisakykite grynųjų”…

  1. Jie diktuoja madą. Ir manau, kad už tai gauna pinigus. Nes pinigų laikymas banke laisva valia ir NEATLYGINTINAI (o dar mokant bankui už tai, kad priima tavo pinigus ir jais naudojasi) yra naujas, bet didžiulius pinigus nešantis reiškinys. Nebereikia mokėti už indėlius. Nebereikia pritraukti. Visų finansai – tavo kišenėje. Nemokamai. Argi ne fantastika? 🙂

 5. Įdomiausia stebėti, kaip gresiančio (arba anot propagandos tariamai gresiančio) karo, agresijos ir pn. sąlygomis Lietuvos bankas kalba apie vis didesnį grynųjų operacijų ir kt. mažinimą, saugų pinigų laikymą bankų sąskaitose ir pn. Ar nors vienas Mačiulis , Mauricas ar Nausėda verslo, karybos ekspertas, pseudo patriotas yra viešai pasakęs žmonėms LR piliečiams, kad jeigu pvz. Zapad peraugs į tikrą puolimą Jūs savo pinigus banko kortelėje matysite kaip savo ausis:) Bet ko gero mes gyvename fake news apsuptyje.

  1. Čia lygiai tas pats kaip nuolat gresiant karui statome stiklainius, kurie neatlaikytų nei vienos atakos ir taptų mirtinais spąstais žmonėms. Arba to karo nebus, arba labai jau keistai mes jam ruošiamės.

 6. Pritariu, tik problema, jog negalima nesumokėjus papildomų pinigų bankui, nusiimti pilnai atlyginimo. Dėja priverstinai bandoma iš žmogaus ištraukti paskutinius grynus pinigus. Taip norima sudaryti žmonių priklausomybę nuo bankų (ir tai yra daroma ne tik per finansinį aspektą, name privaloma įsirengti miesto vandentiekį ir kanalizaciją jeigu siekia ir t.t.) Gerai, kad dar nebando priversti įsirengti dujų ir šildyti dujomis. Nors tai tikriausiai laiko klausimas. Atėmus nepriklausomybę, kai žmogus nuo kažko priklauso jį lengviau kontroliuoti, paveikti. Tokia mūsų „laisvė” kurią po truputį bandoma mažinti prisidengiant kitokiais dalykais. Tokiais kaip mokesčių slėpimu nuo VMI, gamtos priežiūra (eco friendly) ir panašiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *