Maždaug pusė piliečių – „už įstatymo ribų”

Demokratija baigia nukraujuoti – viešai, miesto aikštėje, susirinkusiesiems tyliai stebint agoniją.

TS-LKD dar 2020 m. buvo išrinkta demokratiniuose rinkimuose, už juos balsavo taip pat ir tie žmonės, kuriuos jie šiandien siekia išstumti „už įstatymo ribų”.

Buvimas „už įstatymo ribų” istorijoje nėra kažkas naujo, nėra netgi ir seno. Galima paminėti bent kelis labiau žinomus pavyzdžius: „Už įstatymo ribų” buvo vergai iki pat XIX a. antros pusės, kai vergija oficialiai panaikinta, žydai – Antrojo pasaulinio karo metu, indėnai – kolonizuojant Ameriką, aborigenai Australijoje – maždaug iki XX a. antros pusės.

Paprastai buvimas „už įstatymo ribų” reiškia, kad asmuo nėra ginamas įstatymo taip, kaip kiti, – jis neturi dalies ar visų pilietinių teisių, negali naudotis dalimi ar visomis kitiems prieinamomis paslaugomis, jo galimybės dirbti bei bendrauti yra minimalios arba jis jų apskritai netenka.

Šiandien atėjo ta diena, kai demokratiškai išrinkta Vyriausybė svarsto už įstatymo ribų palikti maždaug pusę savo rinkėjų – nes maždaug tiek Lietuvos žmonių nėra pasiskiepiję. Ir tai reiškia, kad demokratija miršta – viešai bei oficialiai.

Aš, dar 2020 m. turėjusi teisę balsuoti rinkimuose bei įgyvendinti kitas Konstitucines teises tokias kaip teisė pasirinkti darbą, teisė į privatų gyvenimą, teisė laisvai judėti valstybės viduje, teisė gauti sveikatos priežiūros paslaugas, galimai greitai dauguma šių teisių naudotis nebegalėsiu.

Tuo pagrindu, kad nesutinku „savanoriškai” pasiskiepyti neištirta vakcina.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad, jei esu verčiama priimti tokį sprendimą, tai jokio „savanoriškumo” nėra. Kodėl Vyriausybė nepriima teisės akto, kad pasiskiepyti yra privaloma? Kodėl laužo rankas ir šantažuoja neva žmogus turėtų „savanoriškai” pasiskiepyti? Galbūt dėl to, kad, oficialiai įpareigojus pasiskiepyti ir vėliau paaiškėjus vakcinos šalutiniams poveikiams, reikėtų už tai atsakyti, išmokėti kompensacijas, pasiaiškinti rinkėjams? O dabar ką – pats sutiko. Nepaisant to, kad nesutikti nebuvo galimybių.

Dar labai įdomus aspektas – eskalavimas esą galima nesiskiepyti, jei „yra medicininių priežasčių”, bet niekas nei puse lūpų neužsimena, kokios tos priežastys ir į ką dėl to kreiptis. Tokios priežastys nėra nurodytos jokiame teisės akte. Atitinkamai gydytojai tų priežasčių nežino ir jokių pažymų apie „medicinines priežastis nesiskiepyti” nerašo. Gaunasi taip, kad formaliai gali nesiskiepyti, jei turi medicininių priežasčių, bet realiai vis tiek turi skiepytis, nes niekas nežino, kokios tos priežastys ir kaip tai įforminti.

Konstitucinio lygmens garantijos naikinamos Vyriausybės lygmens nutarimu. Konstitucija, kuri garantuoja lygias teises visiems Lietuvos Respublikos piliečiams, nepriklausomai nuo to, ar jie yra skiepyti, de facto keičiama biurokratinio aparato, nesilaikant tam nustatytos tvarkos, hierarchijos bei reikalavimų.

Bet… žmonės ir toliau palaimingai miega. Nes juk dar ne rugsėjis. Dar visas mėnuo pagyventi liko.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę per Patreon arba PayPal.

11 atsakymų į “Maždaug pusė piliečių – „už įstatymo ribų””

 1. Lietuvoje yra ekstremali situacija. Jūsų ir kitų piliečių nesiskiepijimas kelia pavojų tiek jums pačiai, tiek visuomenei. Skiepytis taip pat nėra privaloma, galite testuotis, tik už savo pinigus. Jūsų įsitikinimai skiepų atžvilgiu yra jūsų asmeninis dalykas, nelabai suprantu kodėl dėl to turi kentėti kiti piliečiai? Skiepai yra ištirti, patvirtini, saugūs ir, svarbiausia, efektyvūs. O lyginti tai su genocidu yra tiesiog apgailėtina ir manipuliatyvu.

  1. Jūs klystate. Medicinos procedūros yra mano asmeninis, o ne visuomenės pasirinkimas. Kokį pavojų sau kelti, sprendžiu irgi tik aš pati. O niekam kitam jokio pavojaus nekeliu. Jei vakcinos yra veiksmingos, tai vakcinuotieji yra saugūs. Jei ne, tai kodėl aš turiu ją leistis? O dėl skiepų, tai bent informacinį lapelį paskaitytumėte – juos patvirtins arba ne dar po kelių metų. Nei jie saugūs, nei ištirti, nei, akivaizdu, efektyvūs. O tamstai smegenys išplautos tiek, kad pro ausis varva.

  2. Pataupykit jėgas. Su antivakseriais diskutuoti yra beprasmiška. Į kiekvieną jūsų argumentą jie susigalvos šimtus vieną kitai prieštaraujančių sąmokslo teorijų, net jei informacija yra viešai prieinama.

   1. Užtat su vakseriais labai lengva! „Vakcina yra saugi ir efektyvi [spauda rašė]!”, „Tai ok, tu ir skiepykis, bet kodėl aš privalau skiepytis?”, „Nes jei tu nepasiskiepysi, tai manęs vakcina neapsaugos [nors kątik teigė, kad ji – efektyvi]” arba „Vakcina apsaugo nuo susirgimų ir platinimo!”, „Bet SAM oficialiai skelbia, kad paskiepyti irgi gali sirgti ir platinti virusą”, „Tai tada vakcina efektyviai apsaugo nuo sunkių atvejų!”, „Bet tai kodėl aš tada turiu skiepytis, jei tave vakcina apsaugo nuo sunkių atvejų?”, „Nes jei tu nesiskiepysi, mano vakcina neveiks!”, ir t.t. ir pan. O dabar, kaip „sąmokslo teoretikė”, kurios visos sąmokslo teorijos jau išsipildė arba pildosi, maloniai saldžiai miegantiems pupuliukams pranešu: Manote, kad už „jab’ą” gavote laisvę? 🙂 Oh, naivumai… Rudenį paaiškės, kad paskiepytieji serga taip pat arba dar sunkiau nei neskiepytieji (tas matyti Izraelyje, UK). Valdžia informuos, kad čia dėl naujos dar pavojingesnės atmainos, nuo kurios vakcina neapsaugo, ir vėl visi varys į namų areštą, nepriklausomai nuo jokių „galimybių” pasų (tas jau vyksta Islandijoje). Bet net ir tai nebus labai didelė kaina už kvailumą. Didžiausią kainą sumokės tie, kurie savo sveikata ir gyvenimu įrodys pavojingus vakcinos šalutinius poveikius. Tai į sveikatą, brangučiai. Maramaluokitės, pirkite laisvę pečiais ir tikėkitės, kad „petys už laisvę” nesibaigs „grabas už kvailumą” 🙂

  3. Mantai,man taves gaila!Jau ruosiama ir tercia vakcina,nepamirsk pasiimti!Paskui nesigailek,kad taves neperspejo….

  4. Didžiausią pavojų visuomenei kelia nevispročiai vakcinuotieji viruso platintojai, kaip šis Mantas ir panašūs į jį. Kiekvienas bent minimaliai protaujantis asmuo neabejotinai žino, kad bet kuria iš šių eksperimentinių GMO „vakcinų” paskiepytas asmuo lygiai taip pat užsikrečia koronavirusu, lygiai taip pat perduoda šį virusą kitiems asmenims ir platina virusą visuomenėje. Viešai ir oficialiai nurodoma, kad „vakcinos” tik palengvina ligos simptomus.
   Todėl visuomenės saugumo labui tokie vakcinuoti nevispročiai viruso platintojai turėtų būti izoliuojami nuo protaujančios visuomenės dalies – lygiai taip pat, kaip pavojingi psichopatai.

  5. Kvailas tu Mantai iš gimimo arba sugadintos tavo smegenys nuo TV. vakcinos neapsaugos tavęs, nesvaik. Pats geriausias vaistas, sportas, grynas oras ir šviesios mintys. Mums dievo ir gamtos duotas imunitetas, tai mūsų priešnuodis visiems virusams. O tu jau pasodintas ant adatos ir vargu ar beis nuo jos nulipti.

 2. Valio, pandemija baigsis. Skiepytiems, nereiks testuotis, neskiepyti uzdaryti, ner testavimo – nera serganciu 😀 Juokauju. Baisiausia, kad prigimtines laisves dabar priklauso nuo popieriuko, paveikslelio, kuri gali gauti, gali negauti. ir tuo paciu, prisidengiant migrantais, keiciami istatymai, lyg Lietuva kariautu, suteikiant kariuomenei, policijai ir valdantiems totalias teises.

  1. Taip. Ir manau, kad viską tie skiepytieji turės daryti jau max kokį laipkritį 🙂 Nes dabar visiems liepia skiepytis, kad galėtų išeiti į gatvę, o vėliau uždraus išeiti į gatvę pasakę, kad dabar išplito dar pavojingesnė atmaina, nuo kurios skiepas nebeapsaugo 🙂 Juk valdžia per šiuos porą metų visus išdūrė jau kokį šimtą, jei ne daugiau, kartų, bet patiklus lapjaunimas manosi jau nusipirkęs laisvę pečiu 🙂 Naivučiai…

 3. Darbe reikalauja arba skiepytis arba testuotis. Kol kas dar pasitestuosiu, nes jau parašiau prašymą išeiti iš darbo, būtent dėl šitos tvarkos. Nes man nepatinka, kad Lietuvos valdžia nepalieka pasirinkimo ar nori skiepytis, ar ne. Ir aš esu už skiepus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *