Pigus telefonas… – geras telefonas?

Telefoną daug kas vertina kaip vizitinę kortelę – būtinai nori brangaus ir naujo. Net jei gyvena komunaliniame bute perpučiamomis sienomis.

Tačiau aš telefoną vertinu tiesiog kaip telefoną ir man svarbu tik tai, kad jis tinkamai atliktų savo funkcijas. Ir ne tas 128, kurios jame neva ar iš tikro yra, o tas kelias, kuriomis naudojuosi, – skambinimas, SMS, internetas, programėlės kaip E-taxi arba Shazam, elementarus foto aparatas.

Iki atsirandant išmaniesiems, telefonas man vidutiniškai tarnaudavo apie kokius 7 m., tačiau su išmanaisiais taip turbūt nebūna (nors didelės patirties neturiu).

Su Samsung SIII šiaip ne taip atvargau 4 m., tačiau, kai jis pradėjo sistemingai išsijunginėti, o naršyti internete tapo beveik neįmanoma teko jo atsikratyti. Teko girdėti, kad galbūt situaciją pataisytų perprogramavimas, tačiau man jau nebesinorėjo į jį investuoti.

Iš savo patirties ir kitų pasakojimų susidariau įspūdį, kad šiaip išmanusis telefonas normaliai tarnauja 2 m. Paskui ima lįsti problemos, kurias, aišku, galima kažkiek spręsti, kažkiek kentėti, bet komforto naudotis nebelieka.

Nutariau, kad ieškosiu telefono būtent 2 m. (garantiniam terminui), na, o po to… Matyt, keliaus į šiukšlinę. Arba parduosiu už keletą eurų.

Už daiktą tokiam trumpam laikui norėjosi mokėti kuo mažiau, tad mane itin sudomino pigieji Xiaomi ir Huawei.

Samsung ir kitus brangius modelius iškart atmečiau.

Visgi… Esu turėjusi Nokia, Samsung, dar kažkokį žinomą prekės ženklą. „Kinai” man naujiena.

Labai baiminausi, kad dažnai ges, „nepavilks” interneto, bus itin prasta nuotraukų kokybė ir pan. Iš esmės tikėjausi… Šlamštiako. Ypač, kad užsakinėjau iš Pigu.lt (gyvai nemačiusi).

Tačiau jau išėmusi iš pakuotės maloniai nustebau. Jis atrodė… solidžiai!

Mano vertinimu, dizainas – nepriekaištingas (nuotrauka – iš interneto).

Tikrai. Kažkoks apžvalgininkas buvo rašęs, kad, jei nežinai, kiek Xiaomi kainuoja, tai neatrodo kaip pigus telefonas. Tuo metu man tie žodžiai nieko nereiškė, nes telefonas, kaip minėjau, nėra mano „vizitinė kortelė”, tačiau dailus, iš pažiūros tvirtas korpusas nuteikė maloniai.

Vizualiai žiūrėjosi daug geriau nei mano turėtasis Samsung SIII. Ir ne dėl to, kad būčiau jį labai nudėvėjusi. Ne. Tiesiog Samsung SIII kur kas prastesnio dizaino ir, lyginant su Xiaomi Redmi 4A, atrodo lyg… pigios klasės telefonas.

Nors nustebinta išvaizda, stengiausi nesidžiaugti be laiko. Vis dar turėjau daug baimių, kaip jis veiks.

Tačiau jau pirmieji potyriai paliko gerą įspūdį – internetas veikia gana greitai, nuotraukų kokybė pakenčiama, programėlės nestringa. Viskas kaip man reikia.

Telefonu darytos nuotraukos pavyzdys.

Reziumė?

Naudojuosi jau keli mėnesiai ir kol kas tai yra vienas tų pirkinių, kuriais tikrai džiaugiuosi – ekonomiškas, bet… kokybiškas.

Taigi, kokybiškas išmanusis telefonas už šimtą eurų… misija įmanoma.

Tiesa, Pigu.lt įsigytam šiam telefonui skirtam dėklui komplimentų skirti negaliu – susibraižė ir prarado išvaizdą jau per pirmąsias kelias naudojimo savaites. Teks ieškoti kito.

Dėklas atrodo gana prastai (telefonu daryta nuotrauka).

4 atsakymai į “Pigus telefonas… – geras telefonas?”

  1. Sveiki Lidzita,
    Apžiūrėti telefonus galima salonuose. Iki 100€ vertės telefonus verta siustis tiesiai iš Kinijos.
    Dėklus , apsauginius stiklus , plėveles tik iš ten.
    Paskutinius šešis metus, tik ten ir perku.

    1. Pagailėjau laiko, jei atvirai 🙂 Užsakiau ir tiek. Pagalvojau, kad, jei ką, grąžinsiu 🙂 Kartais tas parasčiausias variantas suveikia gerai 🙂 O šiaip… Nu, galima siųstis ir iš Kinijos, bet sutaupymo didelio nuo tokios sumos tikrai nebus, o laukti, grąžinti, jei ką, nepatogu, garantinės sąlygos neaiškios… O čia – vieną dieną užsakei, kitą kurjeris prie durų ir garantija 24 mėn. 🙂

  2. Dėklą irgi iš kiniečių galima parsisiųsti. Kol kas (jau pusę metų) džiaugiuosi turimu Xiaomi, tiesa mano biudžetas šiek tiek didesnis apie pusantro šimto eurų.

  3. Xiaomi turi verslo idėją kodėl jie sugeba kokybišką daiktą pagaminti už gan mažą kainą:
    https://www.youtube.com/watch?v=esUOQpKNLsE
    Tik svarbu, kad jiems tas jų planas veiktu ir toliau.
    O ir šiaip Xaomi, ZTE, Huawei, Oppo ir dar daug kitų, kurie net negirdėti Kinijos gamintojai yra labai puikiai žinomi tik tos pačios Azijos šalyse (Iindija taip pat). Dabar įsivaizduokite rinką kuri sudaryta iš tiek gyventojų kiek neturi USA ir EU kartu sudėjus? Aišku tos rinkos perkamoji galia mažesnė, bet ten žmonės vis tiek nori naudotis naujomis tecnologijomis! O dar kai tos rinkos yra tiesiog išprotėjusios dėl EU/USA produkcijos kokybės? Tai natūralu, kad vietiniai turi pasitempti ir gaminti GERĄ daiktą, bet pigiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *