Santuokos istorija (orig. Marriage Story) – drama apie dramą

Iš savo darbo patirties galiu pasakyti, kad mažai žmonių gyvenime tokių dramų kaip skyrybos. Kartais atrodo, kad prieš tai nublanksta net vaikų netektys ar našlystė (nors tai skamba gana šventvagiškai). Kita vertus, netekus vaiko (ypač, jei yra kitų palikuonių) ar likus našliu gyvenimas keičiasi… mažiau. Įpročiai, rutina, gyvenamoji vieta ir draugų ratas dažniausiai išlieka. Nors prarandama svarbi dėlionės detalė, tačiau pati dėlionė kokia buvusi.

Skyrybos sulaužo visus nusistovėjusius įpročius – pradedant gyvenamąja vieta ir baigiant bendravimu su giminėmis ir draugais. Tiesą sakant, dar daugiau, giminių ar draugų sumažėja per pusę.

Finansinė, socialinė, kaimyninė ir netgi kultūrinė tapatybė keičiasi. Kažkuria prasme žengiamas didelis žingsnis atgal – iš šeimos žmogaus, respektabilaus sutuoktinio į… viengungišką būvį. Ir dar su kokiu bagažu! Vaikais, skolomis, raukšlėmis ir plikėmis.

Blogiausia, kai vaikai dar manipuliuojamo amžiaus, nes tada tėvelis ir mamytė sugalvoja žaisti žaidimą „ką labiau myli”, ko pasekoje vienas paskui kitą bando kuo originaliau sulįsti mažajam į rudąją, kol situacija tampa tiek nevaldoma, kad vaikas praranda bet kokią pagarbą jiems abiems.

Iš esmės, iširus santuokai, atrodo, kad didžiausia gyvenimo investicija prarasta, o naujai trūksta kapitalo. Ir nors tai ne visados tiesa, bet pagrindo tokioms mintims esama – juk po skyrybų dažną slegia ne tik netekties skausmas, sumišęs su neapykantos aitrumu, bet ir neišmokėtos paskolos bei naujo gyvenimo svoris.

Filmas galbūt ir ne visiškai apie tai, tačiau sukėlė būtent tokius pamąstymus. Lėtas, vietomis nuobodus,  ne visiškai išpildytas, tačiau vertas dėmesio kaip pasakojimas apie nekviestą svečią dažnuose namuose. Didžiausias mano priekaištas – keisti ir net neįtikinantys skirtumai bendraujant sutuoktiniams tarp savęs, su vaiku ir su advokatais. Atrodo, kad žmonės, kurie šiaip jau yra artimi ir geranoriški, su advokatais pavirsta piktybinėmis menkystomis, o su vaiku – apykvailiais manipuliantais. Taip pat ne visiškai aiškios ar gal tiksliau taip pat neįtikinančios skyrybų priežastys, kurios atrodo gana menkos, lyginant su noru būti kartu.

Ilgas filmas vakarui „su savimi”.

Gero žiūrėjimo!

Epizodas iš filmo.

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite jo autorę. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *